Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Átállítsam egy alvásra, vagy ne?

Átállítsam egy alvásra, vagy ne?

Figyelt kérdés

Egy éves a kislányom és mostanában egyre sűrűbben egyszer alszik napközben.

Ha reggel 7 előtt ébred akkor fél 10 felé elálmosodik és alszik 3/4-1 órát, így aztán még délután 2-3 között is alszik egy kicsit. De ha mondjuk fél 8-kor kel, akkor már hiába altatom délelőtt(pedig úgy látszik, mintha álmos lenne) nem alszik el, vagy ha otthagyom pár másodperc után felkel, így van, hogy 11 körül aludna viszont akkor a délutáni alvás már későre húzódik, így este még 10-kor sem akar aludni.

Mit tanácsoltok, átállítsam, vagy ne?


2014. márc. 23. 18:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez az alvás beállítás nálunk is macerás volt. Szerintem próbálj meg egy alvást preferálni 11-14 óráig vagy ilyesmi időben. A dél előtt teljen el sétával, bevásárlással, főzéssel, játékkal, esetleg kis zene hallgatással, amikor picit lazíthat félidőben, nem alszik csak kicsit pihiztek.
2014. márc. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha 7 előtt ébred, akkor altasd kétszer, ha meg később, akkor csak egyszer. Vagy 10 körül próbáld meg elaltatni, ha nem sikerül, akkor ebédeltesd korán (11-fél 12-kor), és csak egyszer altasd.
2014. márc. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Jégtánc ***** válasza:
Hagyd hogy ő alakítsa ki magának.Ha álmos lesz úgy is kidől.Pár nap múlva próbáld meg hogy ebéd után fekteted le.Te tudod úgy is hogy mire van igénye.
2014. márc. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

tök fura, én sose irányítom a gyerek alvását. figyelem, és kiszolgálom az igényét. szerintem ez a legjobb.

ha a tanácsomat kéred, azt mondom, aludjon úgy, ahogy ő akar.

nekem 10 hósom napközben már vagy 1 hónapja egyszer alszik el csak. 7kor kel (de mostanság 6 kor, nem baj, úgyis jövőhéten óraátállítás) és 11 felé elalszik, 2 órát, aztán este 7 és 8 között bealszik, fürcsi után, cicin. reggelig (pár éjjeli ébredéssel)


nagyon jó alvó mondjuk a kisfiam, ha mondjuk bealszik valami miatt 5 után (pl. rövid a déli alvás valamilyen esemény miatt) akkor is el tudom altatni legkésőbb fél 9ig.


esetleg még azt próbálhatod meg, hogy valahogy segíted elnyújtani a déli alvást, és akkor elég lesz ez az egy alkalom neki (az ő korában 4, 5 órát bír ébren a baba, így a 6, 7 órási keléshez, este 7, 8 órás lefekvéshez pont elég lenne egy 2 órás szunya). pl. kocsikáztok, sétáltok, elsötétíted a szobát, csendben vagy... (én megteremtem a hangulatot, csendet, légkört, de ha kell cicin vissza is altatom, hogy kb. a két óra meglegyen)

2014. márc. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Amikor egyszer alszik (ebéd után), akkor én is próbálom visszaaltatgatni, ha megébred, de nem mindig sikerül és van, hogy csak egy órát alszik, az meg nem elég estig.
2014. márc. 24. 09:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!