Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel segíthetem a mozgásfejlő...

Mivel segíthetem a mozgásfejlődését? 10 hónapos, és még csak kúszik, úgy, hogy a kezeit nem váltogatja, hanem páros kézzel húzza előre magát.

Figyelt kérdés

csak hét hónaposan forgott 8,5 hónaposan aztán kúszni kezdett, úgy, hogy kis karjaival egyszerre mozog, lábaival tolja magát előre persze, de ugye így nem fog tudni négykézláb menni, hisz váltott karral megy az csak.

kutyázni szokott, fel tudja magát húzni ilyen térdelő állásba, de haladáshoz lehasal. tud egyedül ülni, és már magától térdre, majd talpra húzza magát.

azért félek, hogy kimarad a helyes kúszás és a mászás is, és séta következik, mert azt hallottam, a váltott kéz a két agyfélteke együttműködését ösztönzi, és ezek az idegpályák ha rosszul épülnek ki, későbbiekben, iskolában figyelemzavart is okozhatnak.

szereték megnyugodni, hogy ez még a kisfiam korában normális mozgás, vagy ha nem, akkor tanácsot szeretnék kérni abban, hogyan fejlesszem a babát.

köszönöm :)


2014. márc. 23. 21:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Sógornőm sem mászott, és elég renkívüli képességei vannak, a tanulással sem volt gondja soha. A 3. babája ugyanígy van, mint nálatok, valószínűleg előbb fog járni, mint akár felülni egyedül. Akkor mondta, hogy ő ugyanilyen volt....
2014. márc. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A picidnek igy jo,erre jott ra eloszor hogy igy eljuthat az egyik helyrol a masikra,az en picim maszott negykezlab de aztan jarni nem akart,mert igy kenyelmes volt neki,leghamarabb ugy jonne ra ha latogatoba mennetek vagy mennenek hozzatok kb egy idos babaval es latna tole hogy o maszik,akkor o is kiprobalna,a gyerekek mar csak ilyenek :-)
2014. márc. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2es vagyok,vagy ha kuszik valtogasd a kezeit hogy igy kehet,vagy ha ketten vagytok korulotte tedd ot negykezlabra,az egyik fogja a hasanal es te pedig a kezeit labait felvaktva tedd elorre picit aztan belejon :-)
2014. márc. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Babauszással nagyon sokat segithetsz! :)
2014. márc. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

[link]


Én elvinném a helyedben egy Dévényes gyógytornászhoz, mi is voltunk, mert kommandózva kúszott 10,5 hónaposan tanítottuk szabályosan mászni, 3 alkalom és itthoni kendős gyakorlás elég volt. De nagyon fontos a szabályosság!

2014. márc. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az én lányom is kb így fejlődőtt, ahogy leírod a Te babádnál. 7 hónaposan kezdett forogni, aztán kúszni is kb így. És ő sem szabályosan!

9 hónaposan kezdett kutyázni, 10 hónaposan aztán felállt és egyből lépegetett is a bútorok mellett, és ekkor ült fel egyedül. Pár nap múlva kezdett mászni, minden gond nélkül, pedig én is aggódtam, hogy esetleg kimarad (kisöcsémnél kimaradt és sajnos vannak is tanulási nehézségei). De természetesen rájönnek, hogy kell mászni, attól, hogy nem volt szabályos a kúszás, nekem ezzel kapcsolatban azt mondták, hogy elég az egyik, ha csinálja. Tehát ha a kúszás nem is volt szabályos, de mászik, akkor nincs gond, azt is sokáig gyakorolta még egyébként, majdnem 3 hónapot, mert a 12 hónap legvégén indult el, de még utána is sokat mászott mellette...


Szóval szerintem ha egyébként szépen fejlődik, nincs ok az aggodalomra, engem mindenki nyugtatott ezzel kapcsolatban...nem késett még le semmiről, lehet holnap már neki is iramodik :)

2014. márc. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
45%
Kisfiam is így közlekedett sokáig. Vártuk nagyon, hogy elkezd szabályosan mászni, de segíteni kellett neki "ráérezni". Mindössze két napig segítettem neki, utána már szépen belejött. Egy-két hétig vegyesen közlekedett, de azóta már csak mászik. Amikor lehasalt a baba, hogy meginduljon, az alkaromat a mellkasa alá tettem és picit megemeltem. Erre ő négykézláb állt és egyből váltott karral próbált meg haladni. Másként nem is tudott, mert vele együtt mentem a karommal a mellkasa alatt.
2014. márc. 24. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7-es vagyok. Csak érdeklődésképpen kérdezem, mi a baj a válaszommal? Talán kínoztam ezzel a gyereket? :-)
2014. márc. 28. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!