Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, hogy alakul a Ti,...

Anyukák, hogy alakul a Ti, illetve a babátok egy napja? Nem érzitek magatokat néha elveszve?

Figyelt kérdés
16 hós a fiam,úgy pörögnek a napok,h el sem hiszem,rettenetesen fáradt vagyok az utóbbi időben,jó lenne egy kicsit pihenni,de közben úgy érzem,nem látom el a kötelességeim.Egyedül a főzés,amire azt mondom,h 100%-os.Rendnek rend van,de egy nagytakarítás jó lenne,és mivel mindig próbálom utolérni magam a fiammal se foglalkozok úgy,ahogy szeretném."Csak tudnám más,hogy csinálja"lehet túl sokat alszok???

2014. márc. 24. 13:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem jut mindenre idő! Állítsd fel magadban a prioritásokat, és tedd meg a tőled telhetőt, aztán amire jut idő, arra jut, amire nem, arra meg nem. Nem érdemes ezen rágódnod. Nekem három gyerekem van, a legnagyobb 4 éves, óvodás. Számomra a legfontosabb, hogyha odajön a gyerek, hogy olvassak neki vagy vegyem ölbe vagy rajzoljak vele, akkor menjek vele, hiszen ezért vagyok itthon. A második, hogy legyen étel, tiszta tányér, tiszta ruha. A többi jön utána, a takarításban gyakran csak "tűloltok", nagytakarítást csak darabokban csinálok (egyszerre pl. egy szobát), a gyerekeket igyekszem belevonni, de szerencsére beláttam, hogy semmiképpen nem jut mindenre idő, úgyhogy már nem is törekszem a tökéletességre, így sokkal kiegyensúlyozottabb lettem, és sokkal kevésbé fáradt.
2014. márc. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát én csak belekotyogok mert 9 hónaposom mellett (még?) tudnék sok mindent csinálni, mégis néha úszik a lakás...

De ... próbáld ki esetleg a fly lady programot: [link]


Az a lényege, hogy kis lépésekben haladva takarítod a lakásod, napi negyed óra tényleg nem sok, de szép lassan mindenen végigmész és nem az van, hogy hetente rámegy egy nap, vagy félévente egy hétvége, hogy mindent megcsinálj.


Szóval a kulcs a rendszeresség. Kevés időt szánj a házimunkára, de azt minden nap!

2014. márc. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
én nagyon úgy érzem néha,h sosem fogom utolérni magam,sosem lesz igazán rend...3 gyerek van,egy kutya,kert,és sok-sok mosni-teregetni,felmosni,porszívózni való stb...főzni sem árt,férjjel foglalkozni,na és néha tükörbe nézni és rendbe szedni magam ugye..50 óra is kevés lenne egy napra,bele kell nyugodnom,h mindent nem lehet egyszerre,kinek mi a fontossági sorrend!Nekem első a gyerekek+apa,főzés,tiszta ruha,edény,utána a többi..
2014. márc. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is 3 gyermek van, a kicsi fél éves, a nagyok iskolások. Én hétvégén érzem magam elveszve, akkor itthon vannak a nagyok is, na nem emiatt, hanem beindul a mosás-teregetés-vasalás-tanulás- egy kis játszás, pesze főzni is kell, sütni is, apuka pedig nem mindig van itthon....ezért nekem megváltás a hétfő. Végre újra tudok a picivel is foglalkozni, ahogy szeretnék, amíg alszik addig pedig apránként minden takarításfélét meg tudok csinálni. Sőt, ha nincs hozzá kedvem, mint most sem, akkor bizony leülök, és kicsit netezgetek. A házimunka úgyis megvár, ezen nem idegesítem magam, mert soha nem várom meg, hogy túl nagy rumli-kosz legyen.
2014. márc. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez nagyon érdekes amit írsz, mert nekem is 16 hónapos a lányom, de néha még unatkozom is.

Nem vagyok rendmániás, így a felmosáson kívül nem takarítok minden nap mániákusan.

Főzés, mosás megy, a kutyasétáltatást összekötöm a gyereksétáltatással, ez is napi kb. 2 órás program és jó kikapcsolódás, addig sem kell a lakásban ülni.

élutánonként heti 3-4-szer aerobikozom, addig a lányom elvan magának, vagy beteszem a kiságyba és onnan figyel engem.

Ne legyél perfekcionista és sokkal könnyebb lesz az életed.

2014. márc. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!