Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ételötleteket, recepteket...

Ételötleteket, recepteket keresek 1,5-2 éves gyerekek számára, tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Jöhet reggeli, ebéd, vacsora, nasi, a lényeg, hogy lehetőleg egészséges és finom legyen.
2014. márc. 24. 13:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Ennyi idős pici nagyjából már ehet mindent, amit ti felnőttek a családban.

A fűszerezéssel, sózással én ebben a korban is csínnyán bántam (illetve inkább visszavettem a mi felnőttek ételeiből is és mi is ezáltal picit egészségesebben étkezünk a kisfiam érkezése óta).

Nagyobb hangsúlyt fektetnék a sok zöldségre, főzelékre, kihagynám a rántott dolgokat (vagy csak alkalomszerűen), naponta legalább egy kisétkezés (pl. tízótai) legyen mindenképpen gyümölcs.


Nézz meg egy bölcsis étlapot és igyekezz azt megvalósítani minőségi alapanyagokból (pl. rizs helyett adhatsz barnarizst, hús legyen pl. natúr tőkehalfilé vagy csirkemell, több olivaolaj, teljeskiőrlésű vagy rozsliszt stb.)

Nálunk nagyon bejött, ha én sütöttem hetente 1-2 alkalommal valami egészségesebb "péksüteményt", vagyis házi pogácsát, kakaós csigát- nem nagy dolog, de legalább itt is lehet beletenni magokat, teljes lisztet, normális sajtot stb.


Tudom, hogy könnyű megcsúszni a nassolásokon, így inkább a gyümölcsöt részesítjük előnyben vagy a házi sütit, esetleg a saját befőzésű lekvárt a bolti csoki-chips kombók helyett. De ez persze azt jelenti, hogy mi felnőttek is!

Náluk még nagyon sokat számít a példamutatás- ha te is jóízűen eszed pl. a brokkolit és vifáman kínálod, ő is nagy valószínűséggel kedvelni fogja.


Nálunk még sláger a házi pizza (megintcsak teljes lisztből)- így rá lehet tenni szinten minden zöldséget és fogy rendesen.


Nincs üdítőzgetés, víz van, esetleg háziszörp vagy gyermekeknek készült filteres vagy darabos gyümölcstea szinte nulla édesítéssel(kis méz)- ez is sokat számít szerintem abban, hogy nem telíti el, nem üti el az étvágyát, de hasznos szomjoltó.


Nem ördögtől való a puding és a szilvásgombóc sem- de én szívesebben megcsinálom magam- így tuidok egy picit egészségesebb alapanyagokból jobbat alkotni, mint a késztermékek, pedig teljes állásban dolgozó édesanya vagyok, már a kisfiam 1,5 éves kora óta.


Szerintem borzasztóan sokat számít a szoktatás, hogy mit kínálunk és mi magunk milyen példát mutatunk.

2014. márc. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Egyet értek a példamutatással, ami 1,5 éves koráig be is jött, mindent együtt ettem a kisfiammal. Rengeteg gyümölcsöt, zöldséget fogyasztok én magam i, ő is szívesen ette. De 1,5 éves kora óta elkezdett válogatni. Gyümölcsök közül csak az alma maradt, amit elfogad, zöldségek közül, főzelékek közül az olyat, amit paprikával készítek. Sokmindenre ránéz és tolja a számba, hogy egyedül egyem meg :(

Az étvágya is sokat csökkent, jó evő volt nagyon, kis duckó baba, most szó szerint 3-4 falattal is beéri étkezésenként!

2014. márc. 24. 13:49
 3/4 anonim ***** válasza:

Reggeli: avokádókrém (avokádó+tejföl/szójatejföl+só+bors), padlizsánkrém (padlizsán+fokhagyma+főtt tojás reszelve+tejföl/szójajoghurt), ricotta, mézes-bazsalikomos körözött (túró+1 ek. méz, friss bazsalikom picire vágva, kiskanál pirospaprika), tonhalkrém (tonhal+joghurt+mustár), májkrém (csirkemájat főzöl, leturmixolod pici rozmaring ággal, borssal, sóval, és kevés tejszínnel)

Teljes kiőrlésű kenyérrel szoktuk enni.


Tízóraira mindig gyümölcs/gyümölcslé van.


Ebéd:


Levesek: akármilyen krémleves (hagyma, fokhagyma, cukkini, karfiol, mézes répakrémleves, meggy)


Főétel: kókuszos bundában sült csirke (a zsemlemorzsához keversz kókuszt, kb. fele-fele arányban, de lehet zöldfűszerkeveréket is pl. petrezselyem bazsalikom, ilyenkor pici citromot is csorgathatsz a csirkére előkészítés közben), svéd halpogácsa ( [link] sült halak, nálunk a pisztráng nagyon menő, de minden tengeri kütyüt is szeret a kiscsaj tejszínesen vagy csak natúran sütve is, fasírtokból nagyon izgalmas variációkat lehet készíteni, akár zöldségekből is, karfiolból pl. (karfiolt megfőzöl, összetörsz, sajtot teszel hozzá meg egy tojást plusz annyi lisztet, hogy gombóccá formázhasd, megforgatod zsemlemorzsában, és sütőben 190 fokon kb. fél óra alatt kész), vagy fűszeres csirkemell szeletek, csirkecomb (itt is a fűszerek teszik érdekessé: curry, rozmaring+bazsalikom, rozmaring+bors, medvehagyma, koriander stb. stb., szabadon amilyet jónak látsz), besameles penne tészta (teljes kiőrlésű tésztából szoktuk) - besamellel összekeversz tésztát, rászórsz pirított kolbász karikákat, és sajtot a tetejére, összesütöd picit, és kész, nagyon gyors. Készíthetsz házi csirkesonkát is - fólia alatt átsütöd a csirkemellett, és frissen sülve paprikába forgatod, egy napig hűtöd, nagyon finom. Marhahúsból szoktunk gyrost is néha - rozmaring, só, bors a husira, pitába teszed és saláta, ezt is nagyon szereti a lányunk.


Köret: kuszkusz, bulgur (spenóttal, paradicsommal), barna rizs többnyire, vagy házi pita/tortilla, teljes kiőrlésű lisztből, mindegyiket nagyon könnyű otthon elkészíteni. Mi gyakran eszünk salátát, a lányom is szereti, de sok kisgyereknek nem jön be. Leggyakrabban madársaláta vagy rukkola az alap, erre jön bazsalikom levél, koktélparadicsom, uborka, vagy akármi, ami van itthon. Gyakran teszünk bele pirított kenyérkockákát, olivaolaj pedig nagyon fontos, anélkül semmi sem az igazi. :)


Uzsira: valami süti gyakran van, ezekhez csak teljes kiőrlésű lisztet használok, cukrot meg normál cukrot, de nagyon keveset: céklatorta, répatorta ilyen olyan cookiek (mandulás, kókuszos, étcsokis, zabpelyhes leggyakrabban), muffinok (répás, céklás a nagy kedvenc a lányomnál), vagy ha épp sósra vágyik, mindig van itthon házi wasa kenyér, erre teszek pici vajat és sonkát pl.


A vacsi vagy az, mint az ebéd, vagy a reggelihez hasonló. Mikor mi.

2014. márc. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

első vagyok ismét.


Lehet, hogy ez egy ilyen korszak nála- ne ess kétségbe.

Tégy úgy (még ha nem is így gondolod), mintha nem volna olyan nagyon fontos az étkezés- ha nem kéri, hát nem kéri.

Én max. egyszer-kétszer igyekeztem még kínálni, aztán ha nem, hát nem. Mosolyogva elpakoltam és kész.


Most tudod nagyon megfogni, hogy NE legyen válogatós.

Nem kell helyette semmit felajánlani, ha nem eszi meg. Ha 3 kanál megy a főzelékből, akkor pl. nincs gyümölcs vagy gyümölcslé vagy joghurt vagy pufi vagy akármi. A nagy semmi. Ha éhes lenne, megenné a főzeléket (egy-két kivétel megengedhető, hiszen nekünk, felnőtteknek is lehet 1-2 dolog, amit nem szeretünk).

Az én kisfiamnál a káposzta a megengedhető nem evészet- megfigyeltem, hogy tényleg puffad tőle a mai napig- így azt nem nagyon főzök vagy nem erőltetem- de csak ez az egy.


3-4 kanál ebéd után úgy kell felkelnie a délutáni alvásból, mint egy éhes kis farkasnak- én elétettem újra ilyenkor a 3-4 kanalas dolgot (főzelék, zöldség stb.)- az esetek többségében ilyenkor megette. Ha megint 3-4 kanál, akkor vacsira is ez volt.

Párszor kell ezt eljátszani (mosolyogva, akár úgy is, hoyg te is ugyanazt eszed, még ha unalmas is) és rá fog érezni arra, hogy változatosabb az élet, ha megeszi.


Ne lásson téged se nasizni, különben joggal dacoskodik.

Még az jutott eszembe, hogy mi semmilyen körülmények között nem tévézünk, nem játszunk evés közben. Az evéskor az ételekre figyelünk. Én soha nem kergettem az ennivalóval és a könyörgés sem vezet szerintem sehová.


ha érzi, hogy rástresszelsz arra, hogy mennyit eszik, akkor már ilyen kicsik is tudnak ezzel "játszani".


Tudom, hogy kicsit keménynek hangzik, de csak kitartás és elhatározás kérdése az egész- éhen halni nem fog sem két étkezés között, sem egy fél nap alatt, a nyafogásra meg nem kell figyelni.

:)

2014. márc. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!