Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Honnan tudjuk, miert sir a...

Honnan tudjuk, miert sir a baba? Mivan ha valami komoly baja van de en nem tudom mi az?

Figyelt kérdés

2 Honapos a kisfiam es eddig is hasfajos volt,probaltunk infacolt,espumisat,tornaztatast,meleg borogatast, de semmi nem hasznalt igazan. De par napja ez az eddigi siras mar atment visitasba,tobbszor van hogy elfelejt levegot venni es csak vorosodik a feje.ennyire fajna neki??

vagy mas miatt sir csak en nem veszem eszre? aggodom. Laza nincs,anyatejes,.altalaban 3 orankent eszik de van hogy gyakrabban. Mikor felebred, picit sirdogal, meg lenyeli az egesz cumit olyan ehes, majd etetes kzdete utan kb. 15-20 Perccel kezdodik neki ez, visit es sehogy nem jo neki. Akkor probalom masszirozni,hasra tenni, de akkor sem jobb. etetes kezdete utan kb. Ket ora szenvedes es alig tud aludni mert mire jobb neki ujra ehes. azon kattog az agyam, hogy mivan ha valami baja van?es nem is ahasa hanem szenved tok mas miatt?? szegenykemet ugy sajnalom


2014. márc. 24. 13:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Érdemben nem tudok hozzászólni, de rémlik, hogy olvastam már ilyen kérdést, és ott valakinél ugyanez volt. Nem emlékszem, hogy vagy laktózérzékeny volt a baba, vagy allergiája volt, de az anyatejben volt valami ami hasfájást okozott neki. Tápszerre kellett váltaniuk, és az megoldotta a problémát. Ne haragudj, hogy nem tudok pontos választ adni, de érdemes lenne valami emésztőrendszeri okra is gyanakodni és annak is utánajárni.
2014. márc. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nálunk tejallergia volt. Aminosav alapú tápszerre kellett váltanunk. Szerintem konzultálj gasztroeneterológussal.
2014. márc. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Mik volltak a tunetei es mikor derult ki? O is szenvrdett?akkor gasztroenterologia?csak mert a gyerekorvos azt mondta nem,ad beutalot oda mert meg nagyon kicsi.
2014. márc. 24. 16:17
 4/7 Gabi86 ***** válasza:
próbáld ki a Colief nevű cseppet(tejcukor lebontását segíti),meg cseresznyemag párna.kakilni tud?mert nálunk az is probléma volt.meg még talán a bio gaia csepp.meg én nem szoktam letenni hanem rajtam aludt,még sokszor éjjel is.de legalább nem fájt neki a hasa.nekem a doki azt javasolta etessem 3 óránként(de é nem tartottam be mert akkor meg azért sírt mert éhes volt)állítólag az segít.rengeteget szenvedtünk,még a legnagyobb ellenségemnek sem kívánom.,eg ezt is csak hallomásból tudom hogyha etetés közbe többször büfizteted az is jó,de az én drágám olyan éhes volt és annyira erősen tartotta a szájában a cicit hogy ha akarta volna se tudtam volna kiszedni belőle.
2014. márc. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Koszonom Gabi, o is a hasamon alszik, akkor tovabb alszik, a tobbszori bufiztetest is probaltuk, a colief cseppet meg nem, de hallottam hogy tobben eskusznek ra, csak nekem sem az infacol sem az espumisan nem segitett. Ma vettem szelcsovet,hat nekunk semmit sem er, kaki minden nap van, csak latom hogy erolkodik, huzogatja a labat, es ha sokat erolkodik neha kijon egy puki, aztan sir tovabb, de mar neha ugy, hogy elfelejt levegot venni. Eddig is volt hasfajas, de rajtam mindig megnyugodott eddig par perc szenvedes utan. Mult het vegen kezdodott a remalom, en sem kivankm senkinek, iszonyatosan szenved, mar ott tartok hogy tapszert adok neki ha elozo etetes elviselhetetlen volt,. Most is este fel7kor evett es mostanaig uvoltott, sehogysem volt jo neki. Sajnalom ot nagyon. Szerinted is lehet tejallergia? mert nekunk ezen a szenvdesen kivul mas panaszunk nincs.mikorra mult el nektek?
2014. márc. 24. 22:25
 6/7 anonim ***** válasza:
Esetleg nem lehet, hogy a tejed nem elég laktató és sokszor éhes marad?
2014. márc. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Gabi86 ***** válasza:
én is próbálkoztam tápszerrel 2x 3x adtam neki,de nem ízlett neki meg én mindenáron szoptatni akartam.(még mindig szoptatok)nekem még azt javasolták hogy etessem 3 óránként,de ez sem ment mert annyira éhes volt hogy utána azért nem fogadta el a cicit csak nagy szenvedés után.3 hónapig tartott(addig fájt neki olyan nagyon durván) utána szorulásos volt.de ha olyat evett mert én korábban kezdtem a hozzátáplálást akkor szenvedett,sőt még néha most is van hogyha olyat eszik persze nem annyira mint az első 3 hónapban.egyre jobb lett.most 10 hónapos.most a fogak miatt szenved.itt sem segít semmi,csak a fájdalom csillapító.de most már azért sokkal könnyebb mint az elején.nekünk nem segített egyik csepp sem.pedig mindet megvettem amiről csak hallottam.meg azt tudom javasolni hogy ne egyél se édességet se koffein tartalmú dolgokat.meg nálunk a tej a tojás is baj volt.a végéén már csak hús meg felvágottat ettem,meg kenyeret.már volt olyan hogy nem merem enni csak akkor meg attól féltem elmegy a tejem.még a édeskömény tea javított kicsit a helyzeten,de az is csak ideig volt jó.sajnálom hogy nem tudok segíteni. :-(
2014. márc. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!