Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mire cseréljem le a Beba H....

Mire cseréljem le a Beba H. A-s tápszert, nektek melyik vált be a babátok számára?

Figyelt kérdés
Kislányom már születése 2. hete óta ezt fogyasztja. Kiütéses az arca, és nem egy ismerősöm mondta,hogy valószínű a tápszertől van, próbáljak másikat váltani. Annak ellenére, hogy H.A.-s tápszer, lehet sokan azt gondolják, hogy ez nem tud gondot okozni, de mégis úgy érzem,hogy lehet ez van a háttérben. Voltunk már bőrgyógyásznál, aki igazán erre nem mondott semmit, csak krémeket ír fel, de én az okát szeretném megszüntetni. Szerintetek melyik az a tápszer amelyik a legjobban beválhat? Tudom, gyereke válogatja, meg ami az egyiknek jó, az nem biztos, hogy a másiknak is beválik, de mégis, csak némi instrukciót szeretnék, hogy merre induljak el. Köszönöm!
2014. márc. 24. 14:24
 1/3 anonim ***** válasza:
A HA-s tápszerek nem eléggé hydrolizáltak, azaz az arra érzékeny babák emésztésének még mindig túl nagy a fehérjemolekula bennük. Ez pedig allergiát okoz. Ilyen esetekben gasztroenterológus írhat fel vagy szója alapú, vagy nagyon hydrolizált, speciális gyógytápszert a babának, bár a legeslegjobb az anyatej volna neki.
2014. márc. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mit mond a gyerekorvos? Kiütés és kiütés között is van különbség? Mert nem biztos, hogy tápszer okozza, akár egy fertőzés, gomba is lehet, habár nem ez a leggyakoribb. Az én fiam ekcémás, neki teljesen jól beváltak a Humana HA-s tápszerei. Én első körben a gyerekorvostól kérnék tanácsot. Milyen krémet írt fel egyébként a bőrgyógyász?
2014. márc. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Amikor először fordultam orvoshoz ezzel a problémával, ekcámát állapított meg a doki, de azt mondta, hogy nem a tápszertől van, erre felírt egy olyan krémet, (gyógyszertári), ami igazából semmit sem ér. Ergo az orvos részéről ez nem probléma. Nem egyszer felhoztam már neki ezt a dolgot, de semmi változás nem történik, ezért is nem szeretnék már arra hagyatkozni, hogy ő mit mond erre. Mivel sok anyuka szerint a tápszerrel lehet gond, úgy gondolom egy próbát megér. Most 16 hós a lányom, de már nagyon régóta fennáll ez az ekcéma dolog. Muszáj vagyok én kézbe venni a dolgokat, mert ha orvosokon múlik, marad minden a régi.
2014. márc. 24. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!