Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Közel 1 éves gyerkőcnél ki...

Közel 1 éves gyerkőcnél ki hogyan kezeli a dacosságot/hisztit?

Figyelt kérdés
Ha valamit kigondol a babóm és nem úgy sikerül, vagy épp megakadályozzuk a céljában (pl. veszélyes helyekre nem engedjük) akkor hisztiben csap ki, hangos nyafogással-sírással. Néha pofont is akar adni érte. Elég idegőrlő is,és nehéz helyesen kezelni a helyzetet, hogy építő jellegű, nevelő hatású is legyen. Ki hogyan kezeli ezt, ha már van nála ilyen? :)
2014. márc. 24. 14:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Türelemmel... sajna kori sajátosság, én is nap mint nap átélem. Kislányom 20 hónapos
2014. márc. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
11 hónapos a kisfiam, nagyon akaratos, hisztis kis fickó. Ha elkezd tombolni, megpróbáljuk elterelni a figyelmét. Ha ez nem sikerül, akkor letesszük és várunk amíg lehiggad. Semmilyen reakciót nem adunk a hisztijére, csak várunk szó nélkül, esetleg úgy, hogy ne lásson minket. Persze figyeljük, hogy ne tehessen kárt magában, közbe tudjunk lépni, ha szükséges. Közönség nélkül nem igazi a műsor :-) Ez úgy tűnik, hogy egyelőre beválik. Egyre hamarabb befejezi a dühöngést és jön játszani.
2014. márc. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

14 hós és borzalmas műsorai vannak néha.

Ahogy a 2. írta: hagyni kell.

Próbáltuk lehiggasztani ölben, meg sétával, meg adtunk neki ezt -azt, de csak rosszabb lett. :/

Nálunk is maradt a magára hagyás - persze figyelünk rá.

2014. márc. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát egyelőre én otthagyom, amikor dühöng vörös fejjel. Az agyam is zúg néha már az ordítástól. Ha nem lát, jön utánam, aztán már minden rendben egy ideig ismét. Csak hát elég kíváncsi a lelkem és újra és újra próbálja a tiltott dolgokat. Mindent pedig elpakolni teljesen már nem lehet a lakásban. Na a pofontól azért elhajlok vagy elkapom a kezét. :)
2014. márc. 24. 15:42
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem tudsz többet tenni, jól teszed amit teszel. Megütni ugyan még nem akart a fiam, de ha megpróbálná én is ugyanezt tenném: elkapnám a kezét egy erélyes "Nem szabad!" kíséretében. Előbb-utóbb csak elhagyja.
2014. márc. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is mindent kipróbáltam, nálunk is ugyanaz vált be, először elterelem a figyelmét (ez is sokszor bejön), aztán ha nem válik be, akkor nem foglalkozom vele, vagy mondom neki, hogy ha abbahagyta, jöjjön játszani, így kissé csökkent már a hiszti idejének a hossza.

Nem tudom mi lesz a 2 éves igazi dackorszak idején...

Kitartás, türelem, nekem is elkélne még!!

16 hónapos

2014. márc. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!