Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy 10,5 hónapos babával...

Egy 10,5 hónapos babával mennyit ültök le játszani?

Figyelt kérdés

Amikor konkrétan csak vele foglalkoztok, nem csak "odaszaladok 5 percre főzés közben,vagy kezébe adok vagy elindítok egy játékfolyamatot"?

Néha tiszta idegbaj vagyok, keveset van el a babám és én a legfontosabb házimunkákat végzem már csak el mellette, de neki néha az is sok, folyamatosan kellene vele játszanom reggeltől estig, úgy lenne csak nyugiban.

Amíg alszik nappal (1,5-2 óra) van csak idő mondjuk főzni....magamra már semmi időm....néha még enni sem hagy, mert nem ő van a középpontban, és én tele szájjal nem tudok viccesen beszélni hozzá...pedig sietek a kajával is...:) Hát kicsit kifáradtam. Más is van így?


2014. márc. 24. 15:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Pedig már most el kell kezdeni, hogy önálló legyen.

Az én lányom lassan két éves, de csak mostanában lett önállóbb, sokszor abból ált a takarításom, hogy azt hallgattam, anya, aanya, aaaaaanya, gyeje,... Nekem is rosz, a szívem szakadt meg, de inkább egyre jobben belevontam, minthogy magára hagyjam, vagy nyóűglődjön. Az alvásidejét, ami manapság is 3 óra, nem arra szánom, hogy házimunkát végezzek, hanem pihizek, eszem, stb.


Mindenbe lassan bele kell vonni Őket is.

Amikor meg kicsi volt és most is énekelek, mondókázunk, vagy eszegetett valamit, amíg főztem, mondtam mi micsoda, vettünk biztonsági őves hintát is, abban is jól elvolt, amikor tettem vettem, persze körülötte. :)


Fel kell találni magunkat, mert a kicsinek is az a jó, ha rendben tisztaságban van és egy kreatív, kipihent anyuka van Vele, nem, lestrapált. :)

Sok sikert!


Jah és egy kis nyűglődés azért még nem a világ, nem kell egyből ugrani, lehet pár méterről is szórakoztatni és egyre nagyobb önállóságra nevelni. Persze a közös játék is szuper, de azt mondják, agyon sok magányos játékra van szüksége egy babának, gyereknek, abban fejlődik a legjobban, ha maga találja ki, mit csináljon. :)

2014. márc. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nahát ezekkel mind egyetértek, még az elején akarom én is "helyesen szoktatni" , mert ez kibírhatatlan néha, hogy lépni nem lehet tőle. Most van a nadrágomon csüngős korszaka is :)

De tényleg CSAK velünk akar ellenni, játszani napközben.

Már én is mellette teregetek/ mosok/ porszívózok...stb., hagy szokja.

Játéka mint a tenger, de valahogy semmi nem köti le. :(

2014. márc. 24. 15:52
 3/6 anonim ***** válasza:
sajnos ez van nálunk is. hiába szoktataomarra,h. hagyjon egy kicsit (magyarán hagyom nyígni),semmi haszna. amikor ébrenvan, nagyon ritkán hagy csinálni ezt-azt,néha egy fél mosogatás, mosást beteszek,felporszívózok. de max ennyi,és ez nem egy nap alatt. ha csak ülök mellette a földön,semmi gond,elvan,játszogat,hoz könyvet,egyebet. de főzni pl csak akkor tudnék,ha ülhetne mellettem a pulton. de ugye ő akkor turkál,mászkálna... veszélyes. a napokban veszem észre (2-án lesz 1 évs),hogy egy-egy dologgal hosszabban leköti magát (a hosszabban mondjuk 10 percet jelent). remélem ezek az idők hosszabbodnak majd.
2014. márc. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem ami segít:

Járóka: beteszem a nappaliba a járókába és kimegyek. Amíg nem vagyok a szobában, tök jól eljátszik 20-30 percet is, lényeg hogy ne menjek be mert akkor persze egyből elkezd utánam sírni, ha meglát. Addig gyors össze szoktam pakolni a hálóban meg a szobájában + porszívozni.

Zene: ha szól valami gyerekeknek való zene, hosszabb ideig elvan magában, szeret zenét hallgatni

Séta: ha sokat sétálunk, utána jobban elszöszmötöl magában, úgyhogy ha felkel akkor egyből kaja és indulunk.

2014. márc. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

A sok játék szintén nem jó, összezavarodik és egyikkel sem tud eléggé elmerülten játszani!!

2-3 játék egyen előtte!! Csinálj Neki Te játékokat, és lássa is, úgy jobban érdekli majd. Flakonba rizs, tészta, persze a kupak leragasztva, stb. :)

Papírgurigák, ha már nem rág annyira, ilyesmik.

És ha meg nyűglődik, hát nyűglődik, persze sírni nem kell hagyni, de én el sem tudom képzelni, hogy ne végezzem el a teendőimet. Meg KELL szoknia, hogy vannak dolgok, amiket rutinszerűen megcsinálsz.

Ágyazás, öltözés, smink, haj, mosás, főzés, takarítás.

Persze a házimunkát el lehet osztani, de persze ha elvan, akkor egyszerre is meg lehet csinálni dolgokat.

Sok sikert! ;)

2014. márc. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát én sokszor nem tudom elvégezni a teendőimet az egy éves lányom mellett, mert ő nem nyűglődik, hanem szinte ordít, mert nem ő van akkor éppen a középpontban.

Rángatja a nadrágszáram mosogatás közben, mindig ott van a nyomomban pár centire tőlem.

Nagyon gyorsnak kell lennem, ráadásul ő nem is alszik annyit napközben hogy azidő alatt meg tudjam csinálni a dolgaim.

2014. márc. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!