Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos babámnak sípolt a...

3 hónapos babámnak sípolt a légzésfigyelő!?

Figyelt kérdés

Már nem az első éjszaka volt, hogy egyet csippant a legzesfigyelo, felkeltem es arrebb tettem, azt hittuk hogy nem erzekelte rendesen a legzeset.

Most is alszik, megcsippant, odamentem fole es es figyeltem, aztan a gep folyamatosan jelzett. Nem vett levegot, folemeltem, kicsit megmozgattam es nagy levegot vett!


Ha nincs a gep most ennyire melyen bealudt volna????

:'(


2014. márc. 25. 11:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs semmi baj. A kicsiknek van hogy kimarad egy levegő utána meg egy nagyot vesznek. Szerintem vette volna magától is. Amikor az enyém volt még pár hetes nekünk is csipogott nem is egyszer, sosem rendes riasztás csak az egy csippantás ment. Mindig átmentem ránéztem már vette rendesen a levegőt. Utána olyan két hónapos kora körül már többet nem csipogott, bár még mindig meg alatta most 8 hónapos.
2014. márc. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem történt semmi baj, hiszen amikor megszólalt a légzésfigyelő láttad vagy hallottad, hogy levegőt vett, több percnyi légzéskimaradás okozna bajt.


Ennek ellenére azt mondom nem téves riasztás volt, hiszen nem lélegzett amíg ki nem vetted, tehát nem lemászott az érzékelőről.

2014. márc. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ezt alvási apnoenak hívják. A SIDS-nél az agyban lévő légzőközpont "kapcsol ki" (mondjuk így, természetesen szakmailag ez így nem helyes) reflexesen, ilyen esetekben SOHA nem áll vissza a légzés attól, hogy felemeled a babát. Ne ijedj meg ettől, előfordul. Mindazonáltal ha gyakorivá válna ez a jelenség (gyakori= előfordul még) keressetek fel egy területi illetékességű alváslabort a babáddal, addig viszont ne pánikolj. :)
2014. márc. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Megint most is sipolt rendesen, pedig ugyanugy fekudt, ahogy betettem!

Mar nem merek elaludni...

Nem ertem mi lehet a gond! :'(

2014. márc. 25. 23:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!