Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak is van/volt jó alvó,...

Másnak is van/volt jó alvó, de rossz evő babája? Mennyire evett keveset, tudnátok mértékeket írni?

Figyelt kérdés

2014. márc. 25. 12:08
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha egyik nap sokat alszik (napközben)fiam, akkor másnap a maximum amit megeszik 80ml tápszer. Ha keveset alszik akkor akár 160ml-t is megeszik. Nem tudom,hogy miért, de ez egy héten kétszer is előfordul.

5 hónapos lesz

2014. márc. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia! Az én kislányom 11 hónapos, az éjszakákat végigalussza, függetlenül attól, hogy mennyit evett napközben. Nappal 2-4 órát alszik.

Az evés viszont katasztrófa, kanalasat alig hajlandó enni, van, hogy csak 1-2 falatot. Tápszer se mindig kell neki, ha eszik rendesen, akkor evés közben szórakoztatni kell...

3 hónaposan volt, hogy egész nap 2-3 dl anyatejet evett ÖSSZESEN!

Mondjuk ő refluxos volt, valószínűleg azért ilyen kinlódás az evés.

Most kb így néz ki egy nap:

R: 60-180 ml tápszer

T: 80-150 ml gyümölcsturmix (cumisüvegből)

E: 10-100 g főzelék, majd max 150 ml tápszer

U: 100- 150 ml tejpép üvegből

V: 200-240 ml tápszer


Próbáltam már "kiéheztetni", hogy jobban egyen, de annak csak az lett az eredménye, hogy egy nap max 500 ml kaját evett és fogyott 300 grammot egy hónap alatt... most 8600 g, 2850 grammal született. A te babád milyen?

2014. márc. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy két lányom közül egyik sem jó evő. Az egyik már 3 éves elmúlt, de ő rá jellemző volt, hogy tök mindegy mennyit evett egy nap, nem ment az alvás rovására. Ő kb. úgy evett ,mint a 2. válaszoló babája.


a mostani lányom már 5 hónapos és ő már azért többet eszeget, de mostanság egy hónapja eljutottunk oda, hogy kezd nem enni. azt gondoltam, a 2. lányom jobb evő lesz, de nem.


jelenleg 70-120ml tápszer között eszik. Nem tudok többet adni neki, mert már sír attól, hogy ennie kell. :(

2014. márc. 25. 13:59
 4/8 anonim ***** válasza:

Hű, és még azt hittem az én lányom katasztrófális evő :)

A nagyom még a vasszöget is megette kicsinek, 200-250 ml kajákat, pépeket tolt be egy étkezésre, anyatejből is, azt hittem ez a normális. Mondjuk alapból nagy, magas, 1 évesen 12,5 kg volt, most 3 évesen 17 kg, még mindig jó az evőkéje, bár volt egy pár hónapos időszaka, amikor reggelire, vacsira is csak kakaó ment. Csecsemőként is csak teli hassal aludt, és sokszor is kelt éjszaka enni, szóval sokáig nagyon rossz alvó volt.

A kisebbikem, na ő nehéz eset. Nála is tök mindegy, mit és mennyit eszik egy nap, éjszaka úgy alszik, mint akit levertek. Talán volt egy enyhe kis refluxa, ami miatt olykor visszajött a kaja régebben mikor kisebb volt, jellemzően a vacsi, aztán fogta magát, bealudt, én meg rettegtem, hogy az amúgy éjszakát 2 hetes kora óta végigalvó gyerekemet majd megint etetgethetem, de semmi, általában legkorábban 7-kor ébred, ha kihényta a kaját, ha nem. Szerencsére mostanra elmúlt ez a hányós/bukós helyzet is. Aztán 3-5 hónapos kora közt volt egy időszaka, amikor 4-500 ml tejnél többet nem tudtam beleimádkozni. Viszont most, mióta hozzátáplálunk nagyon sokat javult a helyzet, bá ezzel is küzdöttünk rendesen. Volt itt kanálundor, öklendezés, hányás, ami a csövön kifér. Mostanra már eléggé megbarátkozott a kanállal és új ízekkel is, sőt kifejezetten igényli is, azt látom rajta, bár túlzásba nem viszi a mennyiségeket, de én már ennek is örülök. Most 6,5 hónapos így néz ki a napunk:

Reggeli: 200 ml anyatej

Tízórai: 80-160 ml anyatej

Ebéd: 80-120 ml főzelék, aztán 60-100 ml ayatej

Uzsi 100-140 ml gyümölcspép

Vacsi 220-240 ml anyatej

Az éjszakát bármi történjék, végiglussza, napközben 2szer alszik. Sajna nem nagy mennyiségeket eszik ő sem, de a kezdetekhez képeset már ennek is örülök :)

2014. márc. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

utolsó: és éjszaka szinte sosem ébred? fogzás?

hát nálunk is hasonló a helyzet, volt, hogy úgy aludt el éjszaka, hogy 60ml tápszert evett. Készültem is, hogy meg kell etetnem, de ő aludt egészen reggel hétig.

:)

ma reggel is evett 60ml-t és ennyi, a többit nevetve köpte ki.

nem tudok mit tenni

2014. márc. 26. 10:35
 6/8 A kérdező kommentje:

ismét a harmadik válaszolótól kérdeznék: a reflux milyen súlyos volt nálatok, hogyhogy este éjszaka kihányta az ételt?

a mi lányunk is refluxos, még a pépes is kijön belőle.

2014. márc. 26. 10:36
 7/8 anonim ***** válasza:

Fogzásról még nem annyira tudok nyilatkozni, volt vagy 1 hónapja egy rosszabb hetünk amikor 3-4 alkalommal be kellett mennem hozzá, mert felsírt, de mindig gyorsan vissza lehet altatni, illetve pont ma éjszaka is rájött ez a felsírós dolog, ma is vagy 3szor voltam benn nála,lehet hogy közeleg a fogzás, mert egy ideje nyugtalanabbul alszik, hallom hogy nyöszörög, prüntyög, de szerencsére vissza is alszik, nem igényel. Illetve arra is gondoltam, hogy lehet beteg készül lenni, mert ma megint leküldött a reggelijével :( Nálunk is kijön belőle a pépes, ha nem turmixolom simára, mert a legmikróbb darabka is ha megakad a torkán, akkor azonnal öklendezni kezd, bár újabban már vissza tudja néha tartani a hányást :D Amúgy nálunk sokat javult ez a reflux, vagy nem is tudom az e. Pl olyan sose volt hogy órákkal később jött ki belőle a kaja, mint a refluxnál tipikusan, vagy azonnal akár evés közben, vagy nem. De ez se minden nap. Mostanában meg már tényleg ritka. Ma fordult elő hosszú ideje először remélem tényleg nem valaminek az előjele.

A fogzástól igen, azért kicsit félek, de amit tudok, hogy éjszaka sokkal jobban szeret aludni mint nem, tehát ha kel is, visszaalszik, legalábbis eddig mindig így volt :) Az esetek 90%-ban eddig mukk nélkül aludt. Sokszor pedig elég bemenni és csak megsimizni a hátát :)

2014. márc. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

akkor nagyon hasonló a babánk :) nálunk is egy hónapja volt pár rosszabb nap, amikor felsírt többször, és utána nem. És pont a mostani éjszaka volt ismét, hogy felsírt.

amúgy nálunk is elég susogni, vagy megsimogatni és visszaalszik nagyon hamar.

szerintem nálunk most ismét fogzás van, mert ömlik a nyála, nyöszörög és kaki is van rendesen. (ez nem jellemző amúgy)


ja, és nálunk sajnos úgy van, hogy evés után órákkal is visszajön a kaja. :( sajnos ő ilyen refluxos.

sűrűbb tápszer kap, de még ez is visszajön, de nem olyan mértékben szerencsére.


köszönöm, hogy írtál. :)

2014. márc. 26. 12:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!