Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Teljesen biztos vagyok benne,...

Teljesen biztos vagyok benne, hogy provokatívnak fogjátok gondolni a kérdésem, de őszintén érdekelne a következő (homeopátia, borostyánlánc)?

Figyelt kérdés

Akik hisztek ezekben, és alkalmazzátok is a gyerekeknél, mivel győztek meg titeket, mi az, ami nálatok elfogdhatóvá teszi ezeket a módszereket? Tudjátok, hogy mi a homeopátia, mit tudtok ezekről?


Kérlek titeket, ne tekintsetek provokatívnak, kicsit sem célom, de orvos vagyok (nem gyerekpraxisban), és most, babázás közben szembesültem azzal, hogy ezeket valóban használják anyukák.


Őszintén érdekel, hogy ki és mivel győzött meg titeket ezek hatékonyságáról?


2014. márc. 25. 14:33
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:

Az első fiamnál az első pár év rengeteg vizsgálattal, kórházazással járt. Aztán kipróbáltam a homeo bogyókat és igaz hogy lassabban hat (pl láznál), viszont nincs mellékhatás és hamarabb épül fel a gyerek

A másodiknál szinte automatikusan csak homeos bogyókat használok...sőt...amikor a kutyám álvemhes volt, nem hagytam hormon gyógyszereket felíratni, hanem homeos bogyókat kapott (ivartalanítás után volt, szóval magától nem jött volna egy hét alatt helyre..)

Nem tünetet kezel

2014. márc. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Borostyánláncot nem használok, mert veszélyesnek tartom. Viburcol kúpot használok fogzáskor (mondjuk ebben gyógynövények is vannak). Nem győzött meg senki és semmi, csak a saját gyerekem. Olvastam róla, hogy sokaknak hat, kipróbáltam és a fiam eddigi 16 foga közül 14 (az első 2 fognál még nem használtam) gyakorlatilag minden gond nélkül jött ki. Én nem vagyok orvos, egészen más diplomám van, de őszintén szólva engem csak az érdekelt, hogy a gyerekem ne szenvedjen. Ezt elértem, nem kellett gyógyszereket adnom neki, csak elvétve és engem csak ez érdekel.
2014. márc. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Nos, en homeopátiás szert használok megfazas ellen. Nem győztem meg semmivel a gyerekemet: 10 eves, 3 eves kora óta szedi, soha nem volt meg megfazva. En negyven vagyok, amióta szedem en sem voltam megfazva. Mit kell ezen győzködni?
2014. márc. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
De ti tudjátok, hogy ilyenkor effektíve cukros vízért fizettek? Ez lenne a kérdésem lényege, hogy tudjátok-e, hogy a homeopátiás szer lényege, hogy nincs benne semmi?
2014. márc. 25. 14:44
 5/31 anonim ***** válasza:
51%
A mi gyerekorvosunk homeopata doktornő.
2014. márc. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:

Úgy érted, csak bemagyarázzuk magunknak hogy hat?:) Mint amikor varázsitalként "adom el" a gyereknek a hagymateát?:)

Végülis nem mindegy, ha nincs mellékhatása és hat?:)))

2014. márc. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
Egyetértek a 6-os válaszolóval. Bármi van benne vagy nincs benne, hat és ez a lényeg. Te ha nem akarod nem használod és kész. Nem tudom mekkora a babád, de eljöhet még az a pont, hogy minden meggyőződésed ellenére kipróbálod.
2014. márc. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
Marhára nem érdekel, higy mi van benne, ha egyszer hat. Bocsáss meg, de egész életemben küzdöttem a megfazassal szeptembertől májusig. Amióta szedem az Oscillococcinumot egyszer sem voltam beteg. Kit érdekel, hogy mi van benne???
2014. márc. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
32%

Kedves "orvos" kéredző.

Összekevered a homeopátia fogalmát a placebóval.

2014. márc. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

Na pontosan erre voltam kíváncsi. :))


Mondom, hogy nem provokatív, mi mindketten orvosok vagyunk a férjemmel, még a homeopátia hatástalanságáról is írtam áttekintő tanulmányt anno az egyetemen, ennek ellenére volt az a fogfájós szenvedés, ami megvetette velem a viburcolt, ami persze semmit nem használt az égegyadta világon.


Abszolút nem célom semmiféle pálcatörés, abban is biztos vagyok, hogy ahol hat, ott placebo, legyen az gyermek vagy felnőtt, engem most pusztán a TÉNYSZERŰ oldal érdekelt, hogy tudjátok-e, miről szól, tudjátok-e, hogyan lett, hogyan jött létre, hogy mi alapján "gyógyít".


Elmondom az okát is, hogy értsétek: játszóházban futottam egy anyukába, aki éppen sedatif pc hatásáról beszélgetett más szülőkkel. Közben én is bevonódtam a beszélgetésbe, végighallgattam, hogy utánajárt az aljas gyógyszergyáraknak, akik minket mérgeznek, és ezernyi más dologról olvasott még a neten, mikor is úgy döntött hogy homeopátiához nyúl. Megkérdeztem, hogy tudja-e mi az, hatásmechanizmusában ismeri-e?


Azt mondta, hogy nem.



A jelenség azért volt érdekes számomra, mert nagyon furcsállom, hogy a gyógyszergyárak ellen a létező össze antalvali érvet fel tudta hozni, ellenben valami olyan szerről, amit a gyerekének ad, semmi mást nem tudott mondani azon kívül, hogy gyengéden segít a problémákon. Holott az olyan nagy cégek is, mint a boiron, sorra buknak a klinikumban.


Tudom, érzékeny kérdés, éppen ezért is írtam le, hogy őszintén csak szimplán izgat, mennyit tud erről az, aki használja.

2014. márc. 25. 15:06
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!