Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rettenetesen aggódom! Mi a...

Rettenetesen aggódom! Mi a teendő? Holnap mindenképpen orvos?

Figyelt kérdés

15 hónapos babám fürdés előtt hatalmasat esett. Nem olyat, mint játék-futkározás közben, hanem igazán nagyot hanyatt. Fürödni készültünk, már meztelen volt, én meg leraktam a földre, hogy menjünk pancsizni. El is indult a fürdőbe nagy lelkesen, én meg kivittem a konyhába a koszos pelusát, meg gyorsan felraktam a vizet az esti italhoz melegedni. És akkor hallottam az irgalmatlan puffanást. Rohantam, és az előszobában a csempén egy kis tócsát láttam (maga elé pisilt), és abba belelépve egyenesen a hátára vágódott.

Azonnal felkaptam, ő sírt szerencsére, tehát nem volt eszméletvesztés, leraktam az ágyunkra, hogy megnézzem a fejét és a hátát. Nagy piros folt volt a feje közepén hátul. Ő gyorsan bemászott a párnámra, és hasra fekve nézett oldalra. Betakargattam és pusziltam, beszéltem hozzá, akkor már nem sírt, és olyan furán bambult maga elé egy fél percig. Hozzászóltam, akkor rám nézett.


Utána elmentünk fürdeni, már jókedvűen pancsolt, fektetésig olyan volt mint mindig. Azonnal elaludt. Most itt ülök mellette, figyelem, hogy nem hány-e. Megtapogattam a fejét, nem érzek dudort. Mit lehet még ilyenkor figyelni? Milyen tünetei lehetnek annak, ha valami koponyasérülés vagy belső vérzés van? Lehet bármi gond reggelig? Holnap mindenképpen vigyem el orvoshoz?

Nagyon aggódom, tényleg hatalmasat esett szegény, pedig nem vagyok az az eséseket túlparázó anyuka.



2014. márc. 25. 20:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
ha nem fog hányni, akkor szerintem rendben van. ha hányni fog, akkor meg valoszinüleg agyrázkodást kapott, 2szer voltam ilyennel ügyeleten, semmit se csináltak a gyerekkel.
2014. márc. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Maradj mellette de ha nem hany es holnap jokedvu akkor nincs ok orvoshoz menni. Szerencsere jol "ki vannak talalva" a kicsik. Fiam is csattant puffant esett mar akkorakat hogy az ideg razott hogy mi lesz vele.. beton lepcso élén a feje..egyszer a nagy rohanasba "elhagyta" a fel fogat..babakocsibol fejre esett..stb. korhazba az intenziven mutet utan ebredezes kozben lepuffant az agyrol mert ott hagytak egyedul..nyugodj meg. Figyeld es ha valami nem stimmel korhaz azonnal.
2014. márc. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
És meddig jöhetnek elő a tünetek? Szóval mikor nyugodhatok meg, hogy nincs baj?
2014. márc. 25. 21:10
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Múltkor szinten 15 hos kislányom ugyanígy esett el. Csak mi nem furdeshez keszulodtunk hanem kivettem a kakit, megmostam a popsijat, és utána leraktam, hogy a foldre hogy hozok egy pelust. És pont láttam, ahogyan lepisil, megijed, el akart szaladni és akkora hatást vágott hogy csak na. A fejet érte leginkább az ütés meg a hátát :( de szerencsére semmi baja nem lett. Jól ki vannak találva ezek a picik meg. Szerintem a tiednek sem lesz baja :) de azért figyeld!! Pár órával az esés után tapasztalatoak a tünetek. Ha reggelig semmi baja akkor megusztatok :)
2014. márc. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
nálunk az ilyen "vetödések" után volt, hogy 5-6 ora is eltelt..és egész éjjel hányt..
2014. márc. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Utolsó, és voltatok ügyeleten?
2014. márc. 25. 21:23
 7/14 A kérdező kommentje:

És nem lett semmi bajuk azon kívül?


Amúgy bölcsibe jár. Holnap, ha addig nincs semmi baj, akkor menjen bölcsibe, vagy maradjak itthon vele?

2014. márc. 25. 21:25
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

hát szerintem ha semmi külsérelmi nyomot nem látsz és utána jól volt akkor nem lesz baj. azért nézhetett furán mert megszédülhetett.

én gyerekkoromban kaptam agyrázkódást, de akkor azonnal szédültem, rosszul voltam. hazavittek, lefektettek és végig rosszul éreztem magam, nem lett jobb kedvem.

ha szépen alszik, jól van, akkor szerintem rendben van, nem kell aggódnod..bár tudom mennyire borzasztó érzés ez, szegény kisfiam is olyanokat esett már, jobban zokogtam mint ő.

éjszaka nézz rá minden rendben e és ha reggel is jókedvű akkor nem kell aggódj!!

2014. márc. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
igen, voltunk ügyeleten és haza is küldtek. másnap már rendben volt. :)
2014. márc. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én már túl vagyok koponyaröntgenen a gyerekkel, annak a durva esésnek is napokig meglátszott a nyoma, de szerencsére semmi nem volt.

Nekem akkor azt mondta a doki, hogy nem baj, hogy bevittem, inkább fölöslegesen és majd hazaküld ő.


Én arra tippelek hogy nem lesz semmi baja, ez sajnos előfordul a gyerekekkel. Ha reggelig semmi baja, akkor bevinném a bölcsibe, esetleg szólnék a gondozónőnek, hogy ha aluszékony vagy bármi, akkor azonnal szóljanak.

2014. márc. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!