Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudom hülye kérdés, de ti...

Tudom hülye kérdés, de ti hogy esztek 11 hós babátok mellett?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy minden étkezést együtt oldotok meg? Vagyis amikor megetetitek a babát, utána főétkezésekkor ti is tudtok vele enni az asztalnál? És addig ő jól elvan?

Hosszú távon is egy jól működő rendszert keresek. Nem bénaságból írtam. :)

Jelenleg mi megpróbáljuk legalább a főétkezést együtt kivitelezni. Eszik előbb a baba, majd próbálunk mi is, de néha már türelmetlen kivárni, amíg mi is befejezzük, csapkod,nyíg,már menne , nehéz jóízűen falatozni így....pedig nem ráérősködünk. :)


2014. márc. 26. 07:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
ekkora gyerektöl még nem várhatod el hogy türelmessen ott üljön veletek. késöbb elég lesz hozzászoktatni a közös étkezésekhez.
2014. márc. 26. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Hát nyilván nem VÁROM el, ezért is kérdezem másnál hogy működik. Valahol olvastam, hogy 1 éves kor körül már érdemes a mi asztalunkhoz ültetni, hogy szokja a közös étkezések rendjét, legalább 1x egy nap. Ez reggeli, ill. a vacsora idejét jelenti nálunk, akkor apa is itt tud lenni velünk.

Ha nem az etetőben ülne, a földön kúszik, csimpaszkodik, veszélyes dolgokba kezd, akkor mi hogyan együnk tőle? Mert folyton ugrálok fel 2 falat között. Ezt is szem előtt kell tartani, mi sem vagyunk vízen élő robotok.

:-P

2014. márc. 26. 07:35
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

Egy falat neked egy neki....egyszerre egyetek ès akk egyszerre fejezitek be, kicsit hagyd egyedül is enni....Vagy apa egyen meg te etesd őt...ès mikor alszik akkor eszel te...de ne vàrd el tőle h kivàrja mig ti megfalatoztok mert nem fog menni....meg ràadàsul hülyesèg....

Gyereked van....ez ezzel jàr h kèt falat között felugràlsz....

2014. márc. 26. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én ugy oldottam meg hogy 11:45 kor kezd el ebédelni, 12:00 érnek haza a nagyobb testvérei addigra ő már a nagy részét nyugodtan megette, utána a testvérei is leülnek enni igy ő is marad az asztalnàl, és befejezi az ebédet együtt. Vacsora az nálunk igy van: mivel ő este 6 körül kisvacsoràt tart, ilyenkor csak én vagyok vele, ő vacsorázik nyugodtan amig én készítem a vacsorát a többi családtagoknak. Majd este7 kor a többiek is jönnek az asztalhoz, és ugyanaz mint az ebédnél. Néha már menne játszani mert ő ugye befejezte az evést de mivel a testvérei az asztalnál ülnek ő se megy inkább eszik vagy csak szórakoztatja a többieket.
2014. márc. 26. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

"Gyereked van....ez ezzel jàr h kèt falat között felugràlsz...."



Ettől azért azt gondoltam építőbb jellegű tanácsot kapok. Na mindegy. Tényleg, indulat nélkül írom, csak szerettem volna egy jól vagy nálunknál jobban működő rendszerről képet kapni mástól.

Köszönöm a válaszokat mindenkinek eddig!

2014. márc. 26. 08:03
 6/11 anonim ***** válasza:
Ennek a kérdésnek csak addig van értelme, míg egyedül nem kezd el enni, az meg nemsokára lesz. Az én lányaim 11 hós korukban már felcsipegették a falatkákat, így a reggeli kipipálva, ebédelni úgy szoktam, hogy ők esznek előb azt még azért felügyelem, majd kapnak kölesgolyót és addig én is eszek gyorsan. Én egyedül vagyok velük még vacsora időben és két kicsi (17 hhós) és egy 3,5 évesem van.
2014. márc. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Hű, kedves utolsó, téged sem irigyellek! :)

Ez a kölesgolyós dolog tetszik, kipróbálom!

Köszi a tanácsot, remélem hamarosan mi is önállósodunk és onnantól könnyebb lesz.

2014. márc. 26. 09:36
 8/11 anonim ***** válasza:
Mi mindig együtt ettünk. Az etetőszéket odahúztam az asztalhoz, és párhuzamosan ettem én, és etettem a gyereket. Ha jóllakott, elmehetett. A nagyobbik gyerekem már 4 éves, de még mindig nem kell kivárnia, amíg mindenki végez, ha jóllakott, mehet játszani.
2014. márc. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hasznos praktika nincs, ez minden ilyen kisgyerekes családnál igy van ahogy nálatok, felugrálunk 2 falat után avgy külön eszünk. idövel majd változik, tényleg ilyen ez a korszak, másnál sincs másképp.
2014. márc. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kislányom kb 7 hónapos kora óta ül etetőszékben az asztalnál,és akkor eszem,amikor ő is.Persze legtöbbször kihűlt már az ennivalóm,mire ő végzett,addig adogattam neki játékokat,azzal elvolt,kicsit később lekötötte magát a kenyér falatok s reszelt sajt csipegetéssel,addig én is tudtam enni.Most 12 hónapos és kb 3-4 hete egyedül akar kanalazni,így miután megetettem,ő még eszik egyedül és addig én is megeszem az ennivalót,a kanalazás nagyon leköti,élvezi,ha azt megunja,engem etet,de most már adtam neki egy lemosható gumi kacsát,így őt eteti.Persze van 1-2 alkalom,amikor türelmetlenebb,akkor még jobban sietek,de az esetek nagy részében kivárja,néha még azt is,hogy gyorsan elpakoljak.Próbáltál már neki kiskanalat adni?
2014. márc. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!