Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lassan 6 hónapos babám még...

Lassan 6 hónapos babám még csak 6200gramm, volt valakinek ilyen pici?

Figyelt kérdés

Napi 5x eszik, ebből 2x normálisabb. 190gramm üveges, 160ml vaníliás tejpép.


3040grMmal született. Tudom, hogy csak 6 hónaposan kell duplázni, meg hogy megduplázta már a súlyát, de nekem kevésnek tűnik...

Mindenki babája 7-8kg.:-(

Komolyan, kezdem azt hinni, hogy ez nem normális....


2014. márc. 26. 08:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia! Az én babám is most lesz 6 hónapos és 6350 grammm. Pedig ő 4 kilóval született, úgyhogy még nem is duplázott. Keveset is eszik....egyszerre 100 grammnál többet nem, akármit csinálok. Én nem aggódom, mert hízni hízik és amúgy meg egy jókedvű, boldog baba. Még a doki sem szól miatta. Szerintem te se aggódj!
2014. márc. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem pici a babád, ez a normális súly. Jól tudod, hogy 6 hónapos korra duplázza meg a születési súlyát egy átlagos ütemben fejlődő baba. Miért szeretnéd, hogy az átlagnál kövérebb legyen a babád?

(A lányunk 3100 gr-al született és 6500 gr volt 6 hónaposan.)

2014. márc. 26. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Teljesen jó a gyereked súlya. Én fiam is ekörül volt 6 hósan. Ez a jó súly. Nemm kell a gyereknek kövérnek lenni.
2014. márc. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megnyugtatást!

Csak mert itt is mindig azt olvasom, hogy 7-8kg. Megmértem most 65,5 cm.

Alig hízik valamit.3 hete voltunk mérésen kb. Vagy kicsit kevesebb, azóta 100grammot hízhatott:/

Remélem még a következő mérésig hízik picit.

Normálisan fejlődik, csak ez a hízás...


Igaz volt, ahogy terhes leszel, örökre aggódsz!:-))

2014. márc. 26. 08:48
 5/8 anonim ***** válasza:
A Te gyereked súlya is normális és a 8 kg-os gyerekeké is (felesleges volt lekövérezni a nagyobb babákat). Amennyiben hízik azért valamennyit, nincs gond. Ez genetika is, nemcsak az evéstől függ.
2014. márc. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez teljesen normális súly, sőt!

A lányom pont 3 kilóval született, 6 hónaposan is csak 5800 gramm volt.

Kizárólag anyatejes volt addig és én örülök neki, hogy nem a duci baba kategória, mert így jobban elbírom.

A mai napig szép csinos gyerek.

2014. márc. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez teljesen ok! Alkati kérdés is, ki mennyit hízik. Baratomek kislánya is keveset hízott, de gyönyörű, egészséges kislány lett, ilyen alkat. Ne aggódj jó egészséget!
2014. márc. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem kicsi a babád úgymond,mert rövid is.Lányom 8420gramm volt 6hónap töltésekor,de 75centi.És nem hinném,hogy kövér volt.Most 18hónapos lesz,12kiló max és 88centi.
2014. márc. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!