Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Annyira aggódom, mi lessz így...

Annyira aggódom, mi lessz így a késöbbiekben?

Figyelt kérdés

Kislányom 5 hónapos. 4,5 hónaposan voltunk védőnőnél és ott 9200 gramm és 68 cm volt. Ez rettentő sok. A doki nem szólt rá semmit csak, hogy milyen szép baba és hogy jól fejlődik. Azt mondta hogy kezdjem el a zöldséget etetni vele.

Így néz ki egy napunk:

hajnali 5-kor tápszer, 180 ml

8 órakor gyümölcs

ebédre főzelék, de ezt nem mindig eszi meg akkor ismét 180 ml tápszer

4 kor megint gyümölcs

fél 8-kor 180-200 ml tápszer

Szerintem ez nem sok de mégis nagyon hízik, már cipelni is alig bírom.

Egyébként jól fejlődik és a doki mondta hogy fejlettebb a kortársainál 2,5 hósan hátról-hasra fordult 3,5 hósan vissza. Most meg már próbál mászni.

Egyébként 4520 grammal és 54 centivel született.

Mi lessz ha továbbra is így fog hízni. Nagyon aggódom érte.


2014. márc. 26. 16:41
 1/6 anonim ***** válasza:

tényleg sok kicsit a súlya és nekem úgy tűnik, hogy tök keveset eszik.

enyém 5 hónaposan dupla ennyit evett (ő 2-3 óránként evett) és 6 kiló volt.

nektek milyen a testalkatotok?

2014. márc. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nem vagyok se tapasztalt anyuka (1 hónapos a lányom), se orvos, de sok helyen olvastam, hogy cca. havi 1 kg a normális hízás a piciknél. Na meg 4 és fél kilóval született. Ha az orvos nem szólt rá semmit, hogy sokat eszik, túl 'kövér', akkor szerintem ne aggódj.
2014. márc. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igazábol nem voltam soha vékony-de kövér sem olyan átlagosnak mondanám magam, a csontjaim egyébként erősek. A párom sem egy nádszálvékony Ő inkább izmosabb.

Lehet csak a gének de lehet valami más, doki nem mondott semmit.

Egyébként minden evés után kap vizet és nem sír hogy éhes lenne még.

2014. márc. 26. 17:07
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Az első egy-két hónapban monda hogy nem adjak neki ennyi kaját. Fogyóztassam :) (tiszta beteg mi? :D) De már nem mond semmit csak hogy szép és jól fejlődik.
2014. márc. 26. 17:09
 5/6 anonim ***** válasza:

Először is ez még nem sok. Minden baba eltérő, az enyém 8,5 kilo volt ennyi idősen és arányos, szép és persze nagy baba.

A babád most 5 hónapos, 1-2 hónap múlva hatalmas változások lesznek, ahogy elindul. Onnantól kezdve szinte megáll a hízás és izmosodik, átalakul a teste.

Másodszor pedig ne fogyóztasd semmi áron, ilyet én még nem hallottam! Ha nem kap elég táplálékot, sokkal nagyobb eséllyel lesznek evési problémái (a szervezet raktároz, mert ki tudja mikor jut megint táplálékhoz)

És végül a lényeg, ne stresszelj ezen. Ha láthatóan jól van a baba, a doki sem mond semmit, akkor minden rendben is van. Tudom, az első babázás időszaka alatt mindenki mondja az okosságait, de én már besokalltam tőle. Meghallgatom, bólogatok és aztán úgy csinálom ahogy én gondolom és élvezem inkább a babázást.

2014. márc. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én lányom 4150 g és 58 cm-rel született. 4 hónaposan 9 kg, 5 hónaposan 9,5 kg 6 hónaposan kereken 10 kg volt, mellé 71 cm. Onnantól viszont lelassult a hízása. 1 évesen 13 kg volt és 81 cm. Most 2 évesen pedig 17,5 kg és 96 cm. Nehezebb is mint a kortársai, de magasabb is. Összességében jó húsban van, de nem kövér, igazából nehéz csontozatú ő is, mint én. Egyébként ez nagyrészt genetika, mert ő is tök keveset evett mindig is (relatíve), nem tömtem vacak kajákkal soha sem, imádja a zöldséget, minden nap eszik nyersen is, van hogy a szendvicsről csak a zöldséget eszi le. Szóval a lelkiismeretem tiszta, egyszerűen ilyen alkat. Szerintem nálatok is ez a helyzet. Fogyóztatni ennyi idősen nem is lehet, meg fölösleges. Ha majd mindenfélét eszik, akkor pedig az egészséges kajákat kell előtérbe helyezni, mást nem tehetsz/tehetünk. Majd szépen megnyúlnak és valószínűleg évekkel később teljesen átlag testalkatúak lesznek, ha jól tápláljuk őket! :)
2014. márc. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!