Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan segíthetném kislányom...

Hogyan segíthetném kislányom mozgásfejlődését?

Figyelt kérdés

Kislányom most lesz négy hónapos és nem igazán igyekszik mozogni. Mivel nagyon sok segítségem van és rajta kívül nagyon kevés dolgom van, így szinte állandóan játszom vele. Bábozok, énekelek, beszélgetünk. Viszont azt vettem észre, hogy ez neki nagyon kényelmes és szépen elfekszik a hátán, amíg engem figyel. Megpróbáltam, hogy lerakom a földre úgy, hogy engem ne lásson, de akkor is csak fekszik és nézelődik.

Sajnos nem is tart ott a mozgásfejlődése, ahol a többieknek. Többnyire csak fekszik a hátán és nézelődik, rázza a kis csörgőit vagy épp rágcsálja őket. Az oldalára sem nagyon fordul, pedig képes rá, mert párszor már megcsinálta. Hason lenni egyenesen utál, pedig a fejét szépen megtartja (kinyomni még nem tudja magát)

Mivel tudnám elérni, hogy akarjon mozogni? Játékokat tettem már neki minden irányba, nézegeti őket, de különösebben nem mozdul értük.

A védőnő eddig nem mondta, hogy látna rajta bármi aggasztót, de ismerősök gyerekei már pörögnek, forognak. Még az a kislány is forog a saját tengelye körül, akinek a mozgásfejlődése el van maradva, ő viszont ilyesmit nem csinál. Általában úgy van, ahogy lerakom.

Szívesen vinném tornára, de sajnos anyagilag nem állunk túl jól (persze ha muszáj, összekaparjuk az árát). Esetleg én tudnék valamit tenni?


2014. márc. 27. 07:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha majd megérik rá, fog forogni, 4 hónaposan még egyáltalán nem kell. A fiam 5 hónaposan fordult hasra, 6 hónaposan vissza és soha senki nem tartotta ezt problémának. 6 hónapos korig kell elkezdeniük forogni, de ebben is lehetnek csúszások. Csináld, amit eddig, tegyél köré olyan dolgokat, amik érdekelhetik, de egyenlőre ennél többre nincs szükség.
2014. márc. 27. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Most kicsit megnyugodtam. Csak a környezetemben szinte mindenki meséli, hogy a 3-4 hónapos gyereke oda-vissza forog. Az egyik meg már kúszik is. Rajta meg az igyekezetet sem látom.
2014. márc. 27. 07:20
 3/6 anonim ***** válasza:
ne aggódj,fog ez a babus is hamarosan annyit mozogni,hogy csak na,
2014. márc. 27. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én lányom is 5 hónaposan fordult az egyik irányba és a másikba nem is akart, hiába motiváltam. Egyszercsak mégis átfordult. Aztán hírtelen elkezdett rugózni, majd mászni. Nem kellett sok iső és fel is kapaszkodott. Nagyon gyorsan beindultak a dolgok. Egyedül ülni se tudott olyan hamar. A fiam viszont hamar ült és nagyon későn mászott. Ne aggódj, minden babának teljesen más a mozgásfejlődése. Ha gond lesz, a védőnő úgyis szól.
2014. márc. 27. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ne idegeskedj az én kislányom 5hónaposan fordult hasról hátra 6,5 hónaposan meg vissza azt 7hónaposan már mászott 7,5 hónaposan már fel állt. szóval elég későn kezdet el mindent de gyorsan tanult meg mindent.
2014. márc. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Oh, ne aggódj felénk is sok a szuperbaba, csak az enyém nem az soha, ő 6 hónaposan kezdett forogni, 7 hónapos elmúlt mire valami kúszás félét produkált, 8,5 hósan ült fel, 9,5 hónaposan kezdett mászni és állni, 10 hónaposan kezdett lépegetni a bútorok mellett.

Most egy éves, de még nem jár egyedül, és most mit tegyek, ha nem érzi magát biztonságban addig nem indul el egyedül.

Addig nem tehetek mást mint a válaszom a séta közben szembe jövő anyukák kérdésére: Nem, nem jár még egyedül.

2014. márc. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!