Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak is ilyen nehéz az első...

Másnak is ilyen nehéz az első időszak a babával?

Figyelt kérdés
olyan érzésem van hogy nem tudom rendesen ellátni a feladatomat. 5 hetes a kisfiam, problémák vannak a pelenkákkal gyakran ereszti ki a pisit, így állandóan öltöztetnem kell. igény szerint szoptatom állandóan a cicin van, szinte nem tudok semmi mást csinálni( főzni mosni takarítani, szalad az egész ház pedig ez rám nem jellemző)nagyon szeretem a kisfiamat, mindig türelemmel fordulok felé, mégis nagyon terhelő ez az egész, azt hittem hogy a 6. hét környékére már beáll valami rend, de jelen pillanatban erre semmi esély
2014. márc. 27. 11:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
A rendet és az időbeosztást te alakítod ki. nem kell állandóan cicin lennie, neked sem és lehet, hogy neki sem ez lesz a legjobb a későbbiekben, ha ahhoz szokik, hogy cicin alszik el, cicin nyugtatod meg, mert egy idő után ezt is cicihez fogja kötni. Olvastam egy könyvet, amiben szépen leírták, hogy tulajdonképpen a baba érkezésével nem a megszokott családi rendnek kellene felborulnia, hanem a babának kell beilleszkednie a családba, ő az új jövevény. Persze, alkalmazkodni kell hozzá és a családnak is beleilleszteni a babát a mindennapokba, de nem arról kellene hogy szóljon, hogy onnantól csak a baba, és lábujjhegyen járkálunk a lakásban, rögtön felkapjuk ha nyögdécsel, stb. Tehát csinálj neki is napi rutint, erről az igény szerinti szoptatásról pedig szerintem szokj le...csak egy jó tanács. Ahol én szültem, az is baba-mama kórház volt, elmondták, hogy igény szerinti szoptatás a legjobb, ami kb. tényleg abból állt volna, hogy a babám fél óránként cicin van..de aztán volt egy kedves, segítőkész nővér, aki azért megjegyezte magunk között, hogy nem biztos, hogy ez az "új elv" a legjobb, de tulajdonképpen rám hagyta, hogy eldöntsem. Szerintem gondolkozz el, hogy mi a baba tényleges igénye, szükséglete, mert nem biztos, hogy jó, ha te emelett úgy érzed, hogy semmit nem tudsz csinálni..
2014. márc. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
a férjem amikor itthon van sokat segít, de megszoptatni ő sem tudja így a legtöbb időt mégis csak tőlem követeli meg.
2014. márc. 27. 11:38
 3/11 anonim ***** válasza:
Én 3 óránként szoptattam, és amíg ilyen pici volt, általában etetés után el is aludt, vagy nem sokkal rá. Ha megébredt megpróbáltam visszaaltatni. Tehát ilyenkor azért volt 2 órám legalább amikor magammal, vagy éppen más dolgokkal tudtam foglalkozni. Persze, ki kellett alakítani a rutint, de nem megoldhatatlan. Nem mondom, hogy nálunk mindig ragyogott a ház, vagy hogy mindig meleg vacsora várta a férjemet, de azért az erős túlzásnak tartom amikor más anyukák mesélik/mesélték, hogy nekik zuhanyozni sincs idejük..Én például igyekeztem, hogy ne szokjon rá arra, hogy csak akkor alszik el, ha cicin van. Van egy barátnőm, aki a mai napig nem mer elmenni 1 óránál tovább sehova, mert mi van ha a gyerek nyűgös, az apja nem tud neki cicit adni, hogy elaludjon.... és 10 hónapos a lánya. Szóval én inkább erről beszélek, hogy természetesen úgy alakítsd ki a dolgaitokat ami mindkettőtöknek jó a babával, de vigyázz arra, hogy ami most esetleg kényelmes, és jó, később nem biztos, hogy ugyanilyen jó lesz neked vagy a babának. :)
2014. márc. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Az eleje nagyon nehéz. Nekem főleg a sírással voltak gondjaim. Nem ismertem még fel, hogy mikor, miért sír. Nem lehet, hogy nálad is ez a baj? Ha minden sírásra cicire teszed, akkor valóban szoptathatsz egész nap. Meg kell tanulni, hogy melyik sírás miért van.

Próbálj napirendet kialakítani. Nem azt mondom, hogy mindent percre pontosan csináljatok, de a különböző tevékenységek mindig ugyanolyan sorrendben következzenek egymás után.

2014. márc. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

nyugi másnak is :) Csak nem mondják, mert utólag már nem arra gondol az ember.

Próbálj meg a környéketeken hasonló korú babás szülökkel dumálni séta közben. Neki még aktuális a dolog hátha jobban tud segíteni meg hátha ő is panaszkodik kicsit és akkor te is megnyugszol :)

2014. márc. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szia! En nem gondolom, h egy ujszulottnek kellene idomulnia a csaladhoz, hanem pont fotditva. Hiszen neki minden uj, rengeteg inger, most tapasztalja csak meg, h milyen is mehen kivul. Az en babam 4 honspos es igy visszanezve az elso 10 het volt a legnehezebb. En is igeny szerint szoptatom, gyonyoruen,"tankonyv" szerint fejlodik. Nehez azt elfogadni, h nem tudsz mellette tervezni, mert kiszamithstatlan meg. Hidd el, h sokkal jobb lesz, csak ido. Nekem is minimalis idom jut meg most is s haztartasra, de azert a fozes, mosas, porszivozas megy. Lassan be fog allni
2014. márc. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Olvastam egy könyvet, amiben szépen leírták, hogy tulajdonképpen a baba érkezésével nem a megszokott családi rendnek kellene felborulnia, hanem a babának kell beilleszkednie a családba, ő az új jövevény."


Én meg ezzel szemben azt mondom hogy nem ő kérte hogy a világra jöjjön!Mi az hogy ő alkalmazkodjon?Sajnos el kell fogadni hogy az első pár hét tényleg csak a babáról szól!De hidd el lesz ez még jobb is!Még csak 5 hetes,pici még,9 hónapig 1test 1 lélek voltatok,rád vágyik,ha cici formájába akkor úgy!Esetleg megpróbálhatod mikor úgy érzed nem éhség miatt sír hogy cumit adsz neki vagy kösd magadra és úgy tudod végezni a dolgod!kaját az első pár hétben én is rendeltem mert tudtam nem lesz időm főzőcskézni!Mosást teregetést két szopi között csak megtudod csinálni,takarítást meg mikor apa hazaér,most nem az a lényeg hogy csillogjon-villogjon a ház!

nyugi,kitartás,szeretgesd,ringasd olyan hamar elszalad ez az idő!

2014. márc. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én a szoptatás témához nem szólok hozzá, mert nekem nem jött össze, 3 hetes korától pótlást is kapott, 2,5 hónaposan pedig teljesen elhagyta a szopizást. Amit viszont ajánlanék, hogy próbálj ki másik pelenkát. Nem minden testalkatú gyereknek jön be ugyanaz a pelenka. Mi is szívtunk, mi konkrétan a pampers premium care-val, ezt vettük, mert minden ismerősünk, akinek kicsi babája volt ezt dicsérte, meg hát a legjobbat akartuk, és ugye prémium. Hát úgy adtam el mint a huzat, mert állandóan kifolyt pisi-kaki, ekkor váltottunk liberora és mintha elvágták volna a problémát. Jah és a napirend miatt se aggódj, én is féltem, hogy nincs semmi ritmus, de ez a hozzátáplálással megváltozott, onnantól kezdve órát lehet igazítani a fiamhoz.
2014. márc. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Igen jól csinálod,és igen nehéz...Aki meg lehurrog,hogy "ő bezzeg",annak másmilyen vérmérsékletű babája van,tehát szerencsés..Azért beszélek így erről,mert nekem kétféle gyerek is "jutott":D..Lányok,nem is nagy a korkülönbség,én sem csinálok semmit másképpen...Az elsőt kb. 2-3 hónapos koráig szinte le sem lehetett venni a mellemről,semmit nem tudtam csinálni mellette,folyton sírt,az,hogy egyedül nézelődjön,elképzelhetetlen volt..a második már a kórházban 3óránként szopizott kb. mint egy svájci óra,ő jól elvan egyedül,könnyebb megnyugtatni,tényleg csak akkor halljuk a hangját,ha valami nagyon nem tetszik neki...

Idő és türelem,meg,hogy elfogadod ezt a helyzetet,hamarosan változni fog ám,hidd el..

Gyakorlati tanácsként meg azt mondanám,hogy próbáljatok ki másik fajta pelust,és próbáld ki a hordozókendőt,ha nem idegenkedsz tőle nagyon,sok helyen vannak hordozós klubok,ahol megmutatják a használatot és bérleni is lehet kendőket,szerintem praktikus,nekünk sokat segített..

Kitartás:)

2014. márc. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Alexa+Hédi válasza:
Szerintem ne aggodj, nagyon picike meg a babad. :) az en lanyom 4 honapos mult, elegge nyugodta baba a kezdetektol, ennek ellenere az elso ket honapban vilagomrol nem tudtam. Nem csak a babanak, neked is minden uj meg. A napirend is egy olyan dolog, hogy probalkozhatsz, de azert az alapveto szuksegleteire vajmi keves rahatassal tudsz lenni. Ha ehes, hat enni ker, ha nem almos nem fog aludni...mi felnottek is igy mukodunk, nem igaz? Lassankent minden alakulni fog, szepen kisimulnak a dolgok, ahogy mindketten megszokjatok az uj elethelyzetet. A baba is rajon, hogy nem csak cicbol all a vilag, okosodik, erdeklodobb lesz, mosolyogni fog rad...eszre sem veszed, es naprol napra minden szebb es konnyebb lesz.
2014. márc. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!