Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit foglalkoztok másfél...

Mennyit foglalkoztok másfél év körüli gyereketekkel?

Figyelt kérdés
Én úgy érzem,hogy keveset. A mondókázás (sokat mondok!) 2 percig köti le,ha autózik és csatlakozok,akkor elvonul egy másik helységbe. Könyveket nézni szeret,talán ezek kötik le a legtöbb ideig,legalább fél órára. Az udvaron is szeret lenni,de ott is mindig "faképnél hagy",mintha elege lenne belőlem,vagy unna :( játszira is szoktunk menni,ez az egyetlen hely,ahol megértem,hogy miért tojik a fejemre. Hogy tudnék játszani vele? Mivel kössem le? Már semmi ötletem :(
2014. márc. 27. 13:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha leköti magát, akkor semmivel. Ha autózni szeret autózzon, ha könyveket akar nézegetni, tegye. Nem kell mindenáron foglalkoztatni a gyereket. A fiam 22 hónapos lesz, az autókkal szuperül eljátszik, mondókák nálunk esélytelenek, a könyvek még sosem érdekelték 3 percnél tovább. Jön, megy, pakol, autózik,a kutyával játszik, amikor apuéknál az udvaron van, csak a kavicsok, fűszálak, labda érdekli, magasról tojik ránk. Ha igényli jön, szól és játszunk vagy zenét hallgatunk (azt nagyon szereti).
2014. márc. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát én irigyellek. Nekem egy áldott másodpercem sincs, amíg "békén hagyna". Csak együttjátszani tud, de azt kiköveteli!
2014. márc. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Jaj nehogy utána menj minden másodpercben!!!!

Inkább élvezd ki és használd ki az időt mikor elvan egyedül!

Most tanulja meg hogyan kell egyedül játszani,magát elfoglalni,ha mindig "beleszólsz" akkor még 3-4-5 évesen is nyaggatni fog,hogy ülj le mellé!

Ne értsetek félre,nem azt mondom,hogy hanyagold,csak hagyd,hagy fedezze fel magának a világot!

Én kisebbik fiam 16 hónapos és van hogy egész délelőtt csak "lézeng" a lakásban,meglát valami,molyol vele,pakolászik,stb.De én tudatosan szoktattam a nagyot is így(3,5 éves) és reggeli után míg le nem megyünk,(kb 1,5-2 óra) simán elvannak egyedül,nagyon ritkán kell nekik játékot "eléjük tenni". Így van időm főzni,takarítani.

Persze van aktív közös játék is délután,de soha nem erőltetem magam rájuk,csak leülök közéjük,úgyis az ölembe másznak,vagy megkérdezem a nagytól van-e kedve rajzolni,akkor jön a kicsi is.

A saját,önálló alkotó folyamataikba soha nem szóltam bele!!

Amúgy nekem nagy fiam volt ilyen kicsinek,soha 1 mondókát nem hallgatott végig, a könyvet eldobta,ha elővettem,egyszerűen nem érdekelték ezek a dolgok.A kicsi viszont mászik rám, és mutatja a mondókákat,amiket szoktunk mondani,hozza a könyvet:)Minden gyerek más és ez így van jól!

Szerintem "lazíts" kicsit, hagyd,hagy élvezze az önállósodás örömeit(főleg kint!!)ha nagyobb lesz úgyis jobban bevonható lesz akármibe!

2014. márc. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ja és még valami, neki most ezek rendkívül fejlesztőek,még akkor is ha neked nem annak tűnik!Azt gondolod unatkozik,nincs el, valami kreatívabb foglalkozás kéne, de hidd el,most az a legjobb neki,ha hagyod hagy fedezze fel a környezetét!Ha unja magát úgyis meg majd és rángatja a lábadat:D

Sajnos ma nagyon "divat" ez a foglalkozzunk aktívan a gyerekkel,vigyük ilyen olyan ringatóba,mitudomén hova, pedig neki még az alap dolgokat kell megtanulnia,hogy működik a világ,a fizika törvényeit,stb.

Ha elvan valamivel akkor az sokkal jobb hatással van rá,mintha külső hatásra meghallgatna 3-4 mondókát meg egy mesét!

2014. márc. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!