Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezdett el gyermeketek...

Mikor kezdett el gyermeketek beszélni?

Figyelt kérdés

Kisfiam 18 hónapos, nagyon keveset beszél még, anya, apa, mama, kuki, kaka, kuka, az össz szókincse. Nagyon várom már hogy elkezdjen beszélni, de nem akarom sürgetni. Csak tapasztalatokra vagy ok kiváncsi, esetleg valami jó ötletre amitől hajlandó lenne megszólalni. Érteni mindent megért, sokat mutogat és nyög hozzá ,ha akar valamit, de erre megpróbálunk annyira nem reagálni, de ezt se lehet mindig. És még ott a cumi ,nem tudom ez mennyire akadályozza, 1 évesen már alig cumizott, aztán jöttek a szemfogak és azóta alig bírjuk elvenni tőle.

Tényleg, csak tapasztalatokra és történetekre vagyok kíváncsi.


2014. márc. 27. 14:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
22 hónapos a fiam, kb. 1 hónapja kezdett el egyre több szót mondani, most már nem tudnám így felsorolni, hogy miket mond, mert tényleg sok mindent. Mostanában kezdi el összerakni a szavakat, nem nagy mondatokra kell gondolni, csak mondjuk ilyenre, hogy "papa autó"=papa autója, "apa el"=apa elment, "pápá va va"= elköszön a kutyától alvás előtt. A kis barátja 2 éves már elmúlt és ő közel sem beszél még ennyit sem, mint a fiam. A fiúk állítólag később kezdenek beszélni.
2014. márc. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 15 hónapos. Először azt hittük, extra hamar fog elkezdeni beszélni, mert 10 hónaposan (még járni sem tudott) kimondta az első szavait (anya, kaka, brekeke, gaga-galamb), és tudatosan használta is. Aztán elkezdett járni, és azóta semmi...sőt, ezeket sem használja, csak nagyon nagyon ritkán.

Most minden gaga. Imádja a galambokat (itt fészkel egy csomó az ablakunk előtt), és volt, hogy egy hétig csak azokat akarta nézni, és folyton mondogatta, hogy gaga, gaga, és mutogatott az ablakba. Szerintem elkezdte élvezni, hogy értjük, és azóta minden gaga.

Pedig összeszámoltuk nagyjából a passzív szókincsét, 200 körül van (amit megért, megmutat, idehoz, megcsinál stb.), de mondani mindig amikor megkérdezem, hogy mi ez, akkor csak vigyorog, és mondja, hogy gaga.

Énekel is már (hinta palintát)...a dallam egyértelműen felismerhető, és csak akkor, amikor hintázik, de a szövege: gaga :) ennyi. Nem aggódom...csak nem lesz belőle dömdödöm

2014. márc. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ja, sosem cumizott, szerintem a cumi nem akadály a beszédben.
2014. márc. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

A nagy 2 évesen, a kicsi 18 hónaposan.

Nemm szabad erőltetni. Az meg kifejezetten rossz, hogy nem reagáljátok le, amikor mutogat és nyög. Tudod mit érsz el vele? Még kevésbé fog megszólalni, mert nem törődtök vele (mármint ő ezt hiszi).

Nem hiszem, hogy a cumi akadály.

2014. márc. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
A lányom 21 hónaposan már folyamatosan mondott egyszerű mondatokat. A húga csak fél évvel később. A fiam már 2,5 éves volt, de csak az adjál, és nem szavakat mondta. Pár hónap után egyszerre kezdett el rendesen beszélni. 3 évesen már be sem állt a szája.
2014. márc. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Kisfiam 2 évesen alig mondott pár szót, 2 év 2 hónapos volt, amikor az első kétszavas mondatát megalkotta. 2,5 évesen már elég jól beszélt, de idegenek csak 3 éves kora után értették meg, mit mond. Ehhez képest a kislányom 18 hónaposan már alkotott rövidebb mondatokat, vasárnap lesz 2 éves, összetett mondatokban beszél és mondókázik. Szóval egy családon belül is nagyon változó, de általánosságban megfigyelhető, hogy a lányok korábban szokták kezdeni, úgyhogy ha a kisfiad mellett esetleg "elhúznak" hamarosan a hasonló korú lányok, az ne ijesszen meg, átmeneti jelenség.

Egyik gyerekem sem cumizott, nem hiszem, hogy van ilyen összefüggés.

2014. márc. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat! Nagyon aranyos lehet ez a gaga-baba! Jót nevettem rajta. Ilyen nálunk is van , ez a khuuuu,a béka, a madár, ha bekakil veri a fenekét, hogy khuuu. Bár ezt borzasztó hallgatni is, nem tudom honnan szedte, mert kb olyan, mint mikor valaki krákog..
2014. márc. 27. 14:12
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem kell aggódni, a fiú gyermekek később kezdenek el beszélni. Másfél évesen még teljesen rendben van, ahogy a fiad kifejezi magát.


Az én lányom egyévesen már összetett,értelmes mondatokban beszélt, sokan meg is lepődtek rajta, hogy milyen tisztán ejti a szavakat.

Jártunk egy ideig baba-mama klubba, ott volt egy másik kislány, aki az én lányommal egy idős, ő még két és fél évesen még egy szót sem mondott, csak nyögött, meg mutogatott. Nekem az akkor nagyon fura volt.

Most három évesek, és pontosan ugyanannyit beszél az a kislány is, mint az én dumaláda lányom.

A cumi nem tudom, hogy befolyásol-e valamit, az én lányom még mindig nagy cumis, sajnos.


A tesómnak két fia van, ez egyik szintén egy évesen kezdett beszélni, a másik meg három éves koráig egy szót se szólt. És egyformán okosak mindketten. Szóval, ez az égvilágon nem jelent semmit.

:)


Szóval nyugi, majd megszólal, ha akar. Lesz még olyan, hogy mondod neki, hogy egy kicsit fogja be a szájacskáját. :)

2014. márc. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is másfél éves kisfiam van :) igaz,ő nem cumizik,de ugyanezt csinálja,mint a te kisfiad. Ha akar vmit,akkor nyög és mutogat,ha játszom a hülyét,attól csak dühbe gurul :) amiket használ,az az apa,cica,gyere,vauvau,autó,kuka,mama,papa. Kérésre semmit nem hajlandó mondani,pedig mindent megért már. Irányít így is,tudja mi kell ahhoz,hogy neki jó legyen,a céljait eléri :D én már nem aggódok ilyenen,barátnőm kislánya is ennyi idős és már rengeteg szót tud,gyönyörűen mondja,nagyon jó hallgatni :) a fiúk később kezdenek beszélni - legalábbis úgy tudom- , hidd el,majd a mieinknél is beindul a szöveg :)
2014. márc. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Kedves 4-es válaszoló! Igen,azt írtam, hogy nem reagálunk a mutogatásra és a nyögésre, de ez nem általános, ez egy ilyen időnkénti próbálkozás. És volt már olyan, hogy reggel azt akarta kapcsoljuk be a tévét, mutogatta, nyögött, mondtuk hogy nem értjük mondjad, aztán egyszer csak azt mondta té, és azóta ha tv-t akar nézni, mutogat, de közben mondja hogy té.

Néha próbálkozunk ezzel, hogy nem csináljuk egyből ha mutogat, de ha mindig így lenne, akkor egész nap hiszti lenne, meg szívem se lenne hozzá... :)

2014. márc. 27. 14:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!