Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit válaszoltok, mikor azt...

Mit válaszoltok, mikor azt mondják a babátokra, hogy milyen picike?

Figyelt kérdés
Nem tudok mit kezdeni ilyenkor, pl. boltban többször mondták már.
2014. márc. 27. 14:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%
Mond, hogy ti is kicsik vagytok, vagy hogy jóból kicsit adnak. Vagy azt is mondhatod, hogy még jó, hogy nem két méteres, akkor nem férne bele a babakocsiba.
2014. márc. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
azt, hogy majd megnő
2014. márc. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Volt ilyen kérdés ,hogy mennyire zavarba jött egy anyuka amikor az orvosi rendelőben,összefutott egy másik anyukával,és sokkal kisebbnek (hónapban) gondolta/mondta a babáját,mint amekkora volt, és látta,hogy mennyire megbántotta az anyukát! Nekem nem esett rosszul,csak egy idő után már untam,hogy mindenki ezzel jött/jön,hogy milyen picike. Fiamnál viszont mindenki azzal jött ,hogy milyen nagy! Férjemnek nagyon rosszul esett (a fiam nem tőle van) amikor családtagok hangoztatták,hogy a 4kislány pont akkora amekkorán a fiam született!
2014. márc. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
92%

Mit jelent az, hogy picike? Az én kislányom két és fél éves létére még mindig 86-os ruhákat hord. És?

Mindenki fiatalabbnak gondolja. A 10-12 hónappal fiatalabb gyerekek magasabbak nála.

Én meg közlöm, hogy nagy ügy, az iránta való szeretetemet nem centikben mérik. :)

2014. márc. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk pont a másik véglet van...fiam 3 éves mérésen 108 cm és 18 kg volt(most amúgy 3,5 éves)és mindenki azt kérdezi miért ilyen nagy...o_O én már megszoktam :)
2014. márc. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok. Én pl. nem is bánom annyira, hogy nem nő olyan veszettül, mert így egy ruhát "ezer" évig tud használni, és nem kell neki folyton másikat venni. És átvesszük fillérekért az ismerősöktől azokat a szépséges rucikat, amiket az ő gyerekük alig hordott, mert rögtön kinőte. Cipővel is így vagyunk, egy szezont (sőt-tavasz és őszi együtt) simán átvészelünk egy mérettel.
2014. márc. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem se túl nagy növésű a lányom. De a vicces, hogy a kutyám sem hozza a fajtája átlagát. A kutyámra folyamatosan azt hiszik,h kölyök (pedig 6 éves), a lányomat meg hónapokkal fiatalabbnak mondják. Én már megszoktam, mindig mondom,h ő nem siet sehova, lassan de biztosan fejlődik. Nem baj, ha lány létére nem lesz debella. Amúgy teljesen egészséges mindkettő, ilyen alkatok. Nem kell mit kezdeni vele, ez van, a kérdező szegénységi bizonyítványa ha leszólja a gyereked.
2014. márc. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Nem zavar egyáltalán, nem is rosszindulatúan mondják, csak nem tudom mit reagáljak. 2,5 hónapos 3,9 kiló. Én és a párom is kifejezetten magasak vagyunk. Minap 2 hetesnek nézték egy boltban 😊
2014. márc. 27. 14:53
 9/18 anonim ***** válasza:

Semmit, már előre közlöm, amikor kérdezik, hogy sokkal kisebb, mint a kortársai, de x idős.

Semmi baja nincs, kivizsgáltattuk.

Vagyis a nagynak nincs, aki most 3 és fél évesen kb. 95 centi és 12 kiló, 24-es a lába (ovis benti szandálja még 23-as, pont jó).

A kisebb 22 hónapos. Olyan 83 centi és 9 kg, 22-es a lába. Vele még 2 hónap múlva vissza kell mennünk gasztroenterológiára, mert lehet, hogy lisztérzékeny, nem volt egyértelmű az előző vérvizsgálat eredménye.

Amúgy nekem nagyon nehéz volt feldolgozni, hogy ekkorák a gyerekeim, hiszen sokak szemében a jó anyaság fokmérője a duci és magas gyerek.

Volt, hogy a védőnő is közölte, hogy nem tudja mit eszik ez a gyerek (még az elsőnél, elköltöztünk hála Istennek, különben lemondtam volna a védőnő segítőkész szolgáltatásairól).

Ja igen, nem vagyunk cigányok és nem is élünk olyan rosszul, szóval esélytelen, hogy éhezzenek a gyermekeink.

2014. márc. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

ja hogy 2,5 hónapos.

akkor meg picike, még ha 10 kilós lenne is pici lenne, hisz épp most bújt erre a világra :)


mond, hogy igen, kicsi, de gyorsan nő. vagy ne mondj semmit.

ennyi idős babára ha mondják akkor nem azt jelenti, hogy kisnövésű, hanem hogy még csak pár hetes...

2014. márc. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!