Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akit rendszeresen ért stressz...

Akit rendszeresen ért stressz a terhesség alatt - milyen habitusú a gyerek?

Figyelt kérdés

Stressz alatt értem egyrészt a nyilvánvaló stresszorokat: munkahely, családtag elvesztése, válás, költözés, anyagi problémák - illetve a kevésbé egyértelműeket: rendszeresen cirkuszolós altatás a nagyobbik gyereknél, munkahelyi problémák, aggodalom a magzat egészsége/terhesség miatt, nyomasztó gondolatok, zajártalom, stb.


Aki rendszeresen ki volt ilyesminek téve, mennyire nyugodt vagy élénkebb lett a baba?


2014. márc. 27. 18:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Terhességem alatt valahogy felgyülemlett sok év stressze, fájdalma. Két közeli rokonom halt meg, elveszítettem az otthonom, párom elhagyott és egyedül kellet vállalnom a gyereket. Rengeteget sírtam, egyszer kórházba is kerültünk (28 hetesen, amikor apa lelépett) visszatartásra...kaptam kis nyugtatót is, mert már a végét járták az idegeim.


Azóta 15 hónaposa a kisfiam, mindenki folyton zt kérdezgeti, hogy mindig ilyen jókedvű ez a gyerek? Állandóan mosolyog, nevet, mókamiki. Csecsemőkorában is álom baba volt. 2 hónapos kora óta átalussza az éjszakát, szépen beállt neki minden napi rutin, jó evő, kiegyensúlyozott kisfiú lett. Pedig eléggé aggódtam, hogy valahogy kihatott rá a terhesség alatt stressz.


Hozzáteszem, ahogy bekerültem a kórházba, utána elhatároztam, hogy történjen bármi is, mostantól a babám áll mindenek felett, és nem hagyom magam kikészíteni, csak rá koncentrálok. Ő is lett a legnagyobb boldogságom. Azóta sokkal nyugodtabb vagyok :)

2014. márc. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Julie S ***** válasza:
A terhessegem kb ket harmadaban egyetemre jartam. Zh-k, vizsgak, beadandok, ejszakaba nyulo tanulasok. Stressz volt, de nem negativ, mert szeretem amit tanulok. A lanyom nyugodt es kiegyensulyozott.
2014. márc. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!