Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5,5 hós a kisfiam, de nem...

5,5 hós a kisfiam, de nem hajlandó forogni. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Próbáltam én magam forgatni, hátha rákap, játékot messzebb tenni, de max hátról oldalára fordul, ha 1-2 próbálkozás után sem éri el, feladja. A hason levés annyiban merül ki, hogy keresztbe elfordul, vagy addig kapálózik ill emelgeti a fenekét, míg farolni nem kezd. Nemsokára megyünk a 6 hós státuszra, de így nem tudom mit fognak mondani :/ Nem tudom, hogyan ösztönözhetném. Köszönöm a tippeket :)
2014. márc. 27. 21:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia. Nálunk most fordult át 2 héttel 6 hónapos kora előtt. Ez még nem vészes. Lehet, h holnap megfordul. De lehet maszírozni a vállát. Nekem ezt javasolták.
2014. márc. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is ilyen kis lusti volt :) Utált hason lenni féltem is hogy hogy fog így hasra fordulni.A 6 hós státuszra mi is úgy mentünk hogy addig 2 fordulást láttam csak.Nem Szólt a védőnő,azt mondta próbáljam rátenni egy takaróra és azzal segítsek neki fordulni.Meg mondom őszintén nem csináltuk ezt a módszert.Pár nappal a státusz vizsgálat után ráérzett valahogy a fordulásra és most már úgy fordul át mint a kisangyal :) Azóta mióta rájött az új tudományára imád hason lenni.Most már a pelenkázás is egy küzdelem mert egyből tekeredik :) Ha gondolod próbáld ki ezt a takarós módszert.De hidd el egyszer csak a te babád is ráérez majd és akkor nem lesz megállás :)
2014. márc. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát még nem maradt le semmiről. A betöltött 7. hónapig kell megtanulnia forogni. Az én lányom is bőven 6 hónapos volt, mikor elkezdett forogni hátról hasra, de vissza egyszerűen nem jött rá, hogy kell, pedig próbáltam görgetni, ahogy a védőnő mutatta, takaróval segíteni, stb. Már betöltötte a 7. hónapot, amikor találtam egy videót a neten, megmutattam neki, akkor haragudott érte, de másnap csinálta reggel maga...


Szóval még semmiről nincs lemaradva


egyébként ez volt a videó:

https://www.youtube.com/watch?v=zx1Lt69W4PU


Egyébként pedig ha egyébként szépen fejlődik, látszik az rajta, és ők is azt fogják mondani, hogy türelem, nálunk így volt...

2014. márc. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Amikor oldalra fordul, akkor homorít a hátával, vagy domborít?
2014. márc. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

mond meg nyugodtan, h nem fordul, max. javasolják a tornát (dévény) de nem kötelező oda menni.

én simán megmondtam, hogy nem forog... mindig mondta a védőnő és a doki is, hogy na, most akkor még adnak egy hónapot, és ha még mindig nem forog, akkor lépni kell...

aztán pont a hetedik hónapos fordulóján pörögni kezdett, mint a grillcsirke :) :)

ja, amúgy volt korábban kettő (2) hasról hátra fordulása, de semmi egyéb.

aztán valami bekattant neki, és hasról hátára, majd visszafordult, és megint és megint :) de olyan lassan csinálta, tök vicces volt :)


ne aggódj, szerintem nem késő még


mi is forgattuk, próbáltunk neki segíteni, ez annyit ért, hogy el kezdett vágyni a forgásra, és talán ösztönözte, de nem kapkodta el így se.


a kúszást 8 hónaposan kezdte, a felkapaszkodva felállást 9,5 hósan. most várjuk,hogy másszon is már :) de tudjuk, ő kicsit kényelmesebb kortársainál.


javaslom, kicsit tornáztassátok meg, youtube on van pár felvétel. nekünk segített. dévényre nem akartunk menni, azt hallottuk megríkatja a babákat az erős tréning, mi ezt nem akartuk.

2014. márc. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget, megnyugtattatok:-) 3 hónapos korában ő is átfordul 2x házról hátra, de azóta semmi. Ezek szerint nem vagyunk elkésve.
2014. márc. 28. 10:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!