Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves baba, szoptatás visszah...

Isabel25 kérdése:

1 éves baba, szoptatás visszahozás cigizés után?

Figyelt kérdés
Régen dohányoztam, elég sokat.. aztán megtudtam, hogy terhes vagyok egyből letettem a cigit. Rá sem gyújtottam egészen mostanáig.1 éves a fiam, akit mindennél jobban szeretek. Az utóbbi időben már nagyon ritkán szopott. Volt, hogy csak két naponta, akkor viszont olyan élvezettel! Újra rágyújtottam az egyik nap.amikor már azt vettem észre, hogy 3 szálnál nem többet ugyan, de gyakorlatilag cigizek (ez kb 1 hét) elválasztottam a babám(bár ez nem volt nehéz, mivel már nem minden nap szopizott napi max 1x). Ennek már 1 hete, de még mindig van tejem. Aztán rámjött egy óriási lelkiismeret furdalás, hogy mit művelek?! Miért veszem el tőle a cicit, ha szereti? Szóval lefejtem az összes "cigistejet" a cicimből és egy napja már nem szívtam.ha nem gyújtok rá többet szerintetek adhatok neki újra, vagy ezt már jól elszúrtam örökre vele...? :'(

2014. márc. 28. 01:12
 1/3 anonim ***** válasza:
37%
Az elkövetkezendő években sok mindent fog szeretni és nem kaphat meg mindent, szóval ne az legyen az elsődleges szempont.
2014. márc. 28. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
74%
Igen,adhatod ujra!sürübben tedd cicire ''vissza jön a tej'' üdv egy 5 gyermekes anyuka.
2014. márc. 28. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
azt írod, cigizéstől függetlenül már nem is szopott minden nap a babád. én így azt gyanítom, hogy a tudatos elválasztás nélkül is megtörtént volna hamarosan az elválás. lelkiismeret furdalásból ne erőltess valamit a babádra, amire neki magának valójában már nem is lenne igazán szüksége. minek tennéd gyakran mellre most, ha ezelőtt már ő maga sem kérte a cicit, legfeljebb napi egyszer? örülj neki, hogy ilyen simán és természetesen ment nálatok az elválasztás, hiszen gyakorlatilag a babád saját maga hagyta el a cicit, te csak az utolsó lépésben segítettél rá a folyamatra. persze ha kéri a babád, napi egyszer miért is ne szoptathatnád meg újra, de így külső szemlélőként tök butaságnak tűnik, hogy tudatosan visszaszoktasd a cicire a már tök nagy, és amúgy is alig ciciző babád, csak mert lelkiismeret furdalásod támadt. egyáltalán nem szúrtál el semmit, pláne nem örökre, a babád már amúgy is a leválás folyamatában volt, az anyák nagy része a gyakrabban szopizó babáját is elválasztja, ha az anya úgy érzi, eljött az ideje, ez természetes, nem halálos bűn, ahogy a cigizés sem. mondom mindezt úgy, hogy én két évig szoptattam a lányomat, tehát abszolút szoptatáspárti vagyok, de még ezzel a szemlélettel is túlzásnak tűnik, amit írsz. nyugi, nem vagy önző!
2014. márc. 28. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!