Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Ti mennyire vagytok...

Anyukák! Ti mennyire vagytok "zöldek"? Van itt olyan aki igyekszik minél kevesebb vegyszert alkalmazni a baba és a háztartás körül? Hogyan? Mivel?

Figyelt kérdés

Én jelenleg kizárólag a Frosch (békás) termékeket használom a háztartásomban. Mosogatószer, felmosó, folyékony szappan, mosószer, öblítő, ablaktisztító, általános tisztító stb.

Kisbabám bőrére pedig kizárólag a Hipp baby sanft bio mandulaolajos termékeket használom, sőt magamra is.



2014. márc. 28. 09:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Takarításra szódabikarbóna, ecet, citromlé, cola.

Hajmosásomra is szódabikarbóna, ecet, citromlé

2014. márc. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Már a baba előtt is foglalkoztattak a zöld dolgok. Sok mindent lecseréltem, de van amit csak vegyszeresen tudok/szeretek megoldani.


Általános takarításra ecetet használok. Csempét, tükröt,mosogatót, ablakot, mosógépet, kádat, vízforralót gyönyörűen tisztít. Nem mellesleg gombaölő hatása miatt penész ellen is lehet használni, ráadásul olcsó is.


Öblítés helyett is van, hogy ecetet rakok,de van hogy 100%-os illóolajból csöpögtetek 10-12 csepett, azonban öblítő is van itthon. Igazából nem tudom miért, néha azt használok.


Fehérítésre: szódabikarbónát és marahaepe szappant, viszont mindig tartok itthon vagy Hypo vagy Domestos, mert nem minden esetben szedi ki a koszt a ruhából.


Amúgy mosószodám is van itthon. A kevésbé szennyezett ruhákra mosószodát és szódabikrbónát szórók, +ecet/illóolaj az öblítő fakkba. Az erősebben szennyezetteknél, öntök egy kis folyékony mosószert is.

Én is frosh-al kezdtem az ismerekedést, de rettentő drágának tartottam a fent említettekhez képest és hatásban nagyjából ugyanott vagyok.


Nem csak ilyen módon figyelek a környezetemre , meg a bio dolgokra, hanem pl. a fürdő vízet nem leeresztem, hanem abból mosok fel. Nem ásványvizet veszek, hanem vízszűrút használok. Ha mégis veszek flakonos valamit, azt vagy szelktíven dobjuk ki, vagy viszem az oviba, ahol pénzre váltják. A kupakoknál szintén így járok el. Van itthon mosható pelenka, jó időben itthon azt kap a gyerek. Jobb a bőrének, jobb a környzetének és olcsóbb is.


Az étrenünkben pedig a "mindent szabad, de csak módjával" elvet vallom. Vagyis nem veszek meg minden telicukrozott üdítőt édességet, hanem néha igaz kapnak, de igyekszem gyakran sütni, a sütiből pedig a lehetőségekhez képest kihagyom a cukrot. Pl. tejszelet csináltam a napokban, 20 dkg cukrot írt a tésztába, ugyanennyit a krémbe, és még 10-et a kakaómasszába is. Hát én 30 dkgt- használtam arányosn elosztva. Van itthon xilit is, de abból sütni nagyon drága lenne. A xlitit ha házi joghurtot csinálok annak az édesítésére használom, vagy a férjem issza azzal a kávét. Teát-kávét egyébkén nem édesítem semmivel.


A teljes kiőrlési pékáru ugye sokkal egészségesebb lenne, de mivel annyira nem szeretjük, ezért keverem sima fehér lisztel. Viszont alkalmazok rizslisztet, zabpeelylisztet, kukorica lisztet is. Nagyon változatosan próbálok főzni, de mindenevők vagyunk. VAgyis rántott hús ugyanúgy szerepel az étendünkben, mint pl. a köles.


Nagyon figyelek arra, hogy minden nap legyen többször nyers gyümölcs vagy zöldség az étrendünkben. Hivatalos ajánlás a napi 5x nyer zöldség/gyümi, de azt mi sem tudjuk tartani.


Takarékos izzókat vettünk, nem herdáljuk az áramot. Nem mindenhova autóval megyünk, hanem próbálom összehangolni az autós ügyintézni valót, hogy egy héten 2-3 nál többször ne kelljen autóba űlni.


Nekem fontos a környezetvédelem és az egészséges életmód és nem utolsósorban a megtakarítás is. Számomra ez nem lemondás, hanme életforma , a munkám is kötődik ehhez. Elvi kérdés, és örülök, ha más is érdeklődik. :-))

2014. márc. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is igyekszem figyelmi, amikor otthon voltam a lányommal, volt időm és motivációm, hogy utánanézzek, kipróbálhassam.


Frosch levendulás tisztítószerrel mosok fel. Viszont mivel elég húzós az áruk, ezért amiben van alternatívabb megoldás, inkább azt választom. Így én is szódabikarbónát és ecetet használok a háztartás legnagyobb részében. Folttisztításhoz marhaepe szappant használok, de nálam is van clorox fehérítő, ha mégse jönne össze vele. A többi folttisztító csak pénzkidobás, egyik sem tud többet, mint a marhaepe szappan, és az legalább nincs tele vegyszerrel.

Egyedül a mosás, ahol nem próbálkoztam ilyennel, körülményesnek tartom a mosódiós megoldást, ráadásul a mosógépnek sem a legjobb. Ráadásul nagy szerelmem egy babás öblítő, annyira tartós, és jó az illata, hogy nem szívesen mondok le róla.

Táplálkozásban is vannak nálunk reformok, nagyjából úgy, ahogy 2. válaszoló leírta!


Testi higiénia területén pedig alu-mentes dezodort használunk, és minden kozmetikum használata előtt megnézem az összetevőket. Kerülöm a túl sok vackot tartalmazó szereket, parabéneket.

Rossmann és Dm sajátmárkás kozmetikumokat használok a lányomnál és én is azzal zuhanyzok, SLS mentes...

Valamint Alverde naturkozmetikumokat használok!

2014. márc. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

nálunk is nagy divatja van a szódabikarbónának, ecetnek, mosószappannak. persze, domestos is van itthon.

nem használok öblítőt, mert szerintem az is csak egy plusz vegyszer. a folyékony mosószernek is elég tartós az illata. igazából az a lényeg, hogy tiszta legyen a ruha, nem kell, hogy illatos legyen. mindig a levegőn szárítom a ruhákat.

a gyerek fürdővizét nem engedem le, hanem még én is abban fürdök (kivéve bizonyos napokat)

nem égetjük feleslegesen a villanyt, ha sütök, akkor odafigyelek, ne kelljen többször felmelegíteni a sütőt.

a megmaradt kenyérből, kifliből levesbetétet csinálok a krémlevesekhez. sokszor csinálok magunknak tésztát.

igyekszem utántöltős dolgokat venni, mert nem csak olcsóbb, de a flakonok sem gyűlnek.

a péksüteményes zacskókat nem dobom ki egyből, hanem abba rakom a használt pelusokat.


ezek csak apróságok, de igyekszem minnél kisebb ökológiai lábnyomot hagyni.

2014. márc. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez az én kérdésem volt régebben,igaz nem csak a tisztálkodásról meg a vegyszerekről szól: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..
2014. márc. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!