Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 honapos baba, tanacsokat...

3 honapos baba, tanacsokat szeretnek kerni "? "

Figyelt kérdés

Baratnomnek 3hos babaja van, ferje meghalt meg a terhesseg elejen.

Nehez neki egyedul, munkaba allt es minden masodik hetvegen dolgoznia kell, felajanlottam hogy vigyazzok a babara.

27 eves no vagyok, testverenem vigyazztam meg.

Nagyon felek, de ezt nem mondom neki mert igy nagyon rosszul erzi magat. Lenne par kerdesem, de nem akarom hogy agodjon hogy meg ezt sem tudom....

3 honaposan mennyit lehet kint az emberek kozott?

3 orankent eszik? Melegen kell oda adni a tapszert?

8-15ig lesz nalam, mennyi idot kell aludni?

Lehet valamit jatszani vele, vagy csak tegyem le az agyra alidni?

Esetleg meg valami jo tanacs?

Koszonom

Gondolom a fontosabb dolgokat majd megosztja velem, csak szeretnek felkeszultnek tunno hogy ne agodjon


2014. márc. 28. 09:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
" testverenem vigyazztam meg. "????
2014. márc. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Hat az ket mondat lett volna :) (mobiltelefon)

Szoval: nincs testverem, es babara sem vigyazztam meg.

2014. márc. 28. 09:36
 3/11 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb, ha hármasban eltöltötók néhány napot, és akkor szerzel elsőkézból tapasztalatot.

Meglátod, hogy mi a napirend, mit játszanak, hogy eszik stb.

2014. márc. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen, egyszeru lenne. Csak hetkoznap egesznap dolgozok nincs idom
2014. márc. 28. 09:42
 5/11 anonim ***** válasza:

Részvétem a barátnődnek, és elismerésem neked, amiért így tapasztalat nélkül is segítesz neki.

3 hónaposan már nyugodtan ki lehet vinni sétálni 1-2 órára, főleg jó időben, mondjuk én nehezen tudom mindig kitalálni, hogy hány réteg legyen rajta, hogy ne fázzon, de ne is süljön be.. :) Az én kisfiam (most lesz 4 hónapos) eddig mindig végigaludta a sétákat, szóval addig legalább alszik is.

Én szoptatom a picit, ő 2-2és fél óránként eszik, de a tápszer jobban ellaktatja a babákat, van aki 4 órát is kibír. De a baba jelzi, hogyha éhes. Amúgy szerintem ezt azért nyugodtan kérdezd meg a barátnődtől, hogy az ő babája mennyi időnként eszik. Langyosan add neki oda a tápszert.

És igen, játszál vele nyugodtan, tedd hasra, tegyél ki neki játékokat, akár hasalj le mellé és mondókázz, énekelgess neki közben. Ha háton fekszik, akkor mutogass neki zörgő, színes játékokat, hadd nyúljon értük, próbálja meg a kezébe venni.

Ami az alvást illeti, szerintem ha 1-2 órát alszik amíg elmész vele sétálni, az 8-tól 15-ig elég neki (mondjuk ha 1 körül elmész vele miután evett, az kb középidőben van), de én a sajátomból indulok ki, aki nem egy nagy alvó napközben.

Remélem, hogy tudtam valamennyit segíteni, biztos ügyes leszel!

2014. márc. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Még annyi eszembe jutott, hogy az enyém pl szereti azt is, amikor mondókákra tornázunk (lábkörzés, biciklizés a lábakkal, kezekkel mintha megölelné magát, ilyenek). Na meg ha csikizem. :D
2014. márc. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ezeket nyugodtan megkérdezheted az anyukától, hiszen még ha vigyáztál is volna más babára, minden baba más. Kérdezd meg, hogy hogy néz ki a napjuk, milyen a napirend. És te is tudod majd azt követni.
2014. márc. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 lcs ***** válasza:
Figyelj, szerintem abban nincs semmi aggódni való, ha megkérdezed, hogy az ő babája mikor alszik, mennyit eszik, mikor eszik. minden baba más, teljesen normális, ha megkérdezed, hogy mi a "napirend", ez pont azért fontos, hogy maximálisan jó legyen a babának :)
2014. márc. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 lcs ***** válasza:
én megkérdezném azt is, hogy milyen melegen szereti a baba a kaját, mert ez is változó szokott lenni a gyerekeknél :)
2014. márc. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 lcs ***** válasza:
ja, még annyi (mert előttem már jó sok mindent leírtak), hogy ha az anyukája esetleg arra szoktatta a babát, hogy nem kapkodja ölbe minden rezzenésnél, akkor próbáld te is ezt követni, mert a kis tökmagok jó gyorsan rákapnak az ölben levésre...:))
2014. márc. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!