Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet kotott a baba keze/valla?

Lehet kotott a baba keze/valla?

Figyelt kérdés
7,5 honapos a babam es most probalgatja a kuszast/maszast. A kuszas szepen megy neki korbe-korbe, elore meg nehezebben, de ugyeskedik. Probal negykezlabra allni, labait felhuzza a hasa ala, de a kezei meg lent maradnak. Nezegettem babatornat es abban lattam h a kezeit szepen fel-es hatraemelik. Az en babam meg annyira befeszit h nem tudom hatra emelni neki. Ez gond? Fog valtozni? Lehet ezert megy nehezebben a kuszas is? A maszasrol meg nem is beszelve, mert nem jott meg ra h kell osszehangolni a kezeit es a labait. Igaz meg csak nemreg kezdte el gyakorolni. Csak mar eszembe jutott h lehet-e kotott a keze es h az miatt nem megy neki? Vagy ez igy normalis es kesobb majd lazabb lesz neki es nem fog annyira fesziteni?
2014. márc. 28. 11:33
 1/3 anonim ***** válasza:

nem vagyok orvos (lehet, hogy jobb lenne, ha gyerekdokinak mutatnád meg, legfeljebb azt mondja, hogy minden oké), de a fiamnak kötött a válla, meg a lába. Ennek az volt az első tünete, hogy "kifeszítette" őket, és nem tudtuk behajlítani. Plusz nagyon nehezen tudtunk vele karkörzést csinálni, nehezen forgott.


Itthon tornáztatjuk (persze az előírt gyakorlatokkal, nem én találtam ki) :) Másfél hónapja csináljuk, de nagyon sokat javult a mozgása.

2014. márc. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Koszi! A lanyom nagyon konnyen forog, szinte igy kozlekedik. Csak amikor probalom kicsit tornaztatni, erzem h befeszit. Doki azt mondta egyszer h lazabbak neki az izuletei, mivel ropogas miatt beszeltem mar vele, ez volt kb. 3 hete. Ezt a befeszitest meg tegnap vettem eszre. A labait a szajaba tudja venni pedig. Csak a kezen vettem eszre. Lehet beszelek a gyerekorvossal.
2014. márc. 28. 13:01
 3/3 lyna82 ***** válasza:
Szerintem vidd el gyógytornászhoz,hogy felmérje.Az én fiam izommerev volt újszülött kora óta,a gyógytornász Dévény masszást alkalmazott.Az eredmény nagyon látványos volt,mutatott gyakorlatokat amiket itthon kell csinálnunk.4hónaposan hasról hátra fordul,kúszik,és mától négykézláb hintázik! :-)
2014. márc. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!