Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam 1,5 éves enni tanul....

Kisfiam 1,5 éves enni tanul. De ha valamilyen ennivalót már nem kér ledobálja a földre. És tetszik neki. Hogy tanítsam meg neki, hogy nem szabad dobálózni?

Figyelt kérdés
2014. márc. 31. 14:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Enyém 1 évesen csinálta ezt, kb egy hét alatt leszokott róla. Minden alkalommal elmondtam neki, hogy nem szabad.

Már egyátalán nem csinálja.

16 hónapos

2014. márc. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az enem is csialgatja.

Èn elveszem az egész ételt töle, mert azért dobja le mert nem éhes. Ha éhes megint kéri, és megondom neki, ha ledobja elveszel. Ha ledobja megint akkor mehet az asztaltól. Persze van közben sírás, de ez a nagynál is használt, most már a kicsi sem nagyon dobál. Ritkán vissza esik és megint csinálja.


Náluk ebben a korban ez tanulási folyamat, hogy elengedi és örül neki, és egy dac is hogy én megmerem csinálni amit anya ellenez.

2014. márc. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Apával mi is elmondjuk neki, hogy nem szabad de hiába vigyorog rajtunk. :) Ennek már kb 2-3 hónapja...
2014. márc. 31. 14:33
 4/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Tényleg, én is elvettem tőle, ha nagyon dobálta, szerintem is azért dobálja, mert már jóllakott!

Tényleg!! Ez volt nálunk is a megoldás, mindamellett, hogy mindig elmondtam neki, hogy nem szabad :)).

2014. márc. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az enyém 14 hónapos, ugyanezt szokta csinálni. Én elveszem előle a tányért. Zokon veszi, visszaadom, eszik tovább, de ha megint eszébe jut a dobálás, megint elveszem. Mostanában ritkul ez a dolog.
2014. márc. 31. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!