Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2hetes babám köldökcsonka...

2hetes babám köldökcsonka szörnyen néz ki, fölül már száraz, de alul és a belsejében nem akar leszáradni, állandóan nedvedzik. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
2 óránként alkohollal tisztítom, azt mondta a doktornő, hogy extra vastag volt a köldökzsinór, ti hogyan kezeltétek?
2014. márc. 31. 14:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Hasonló volt a lányomé is. Octenisept sprét fújtam rá (sebfertőtlenítő), azt ajánlotta a védőnő. Én is hiába kenegettem már kívülről alkohollal.
2014. márc. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Azért kérdezz rá a védőnőnél. Gyerekorvos nem ajánlott semmit?
2014. márc. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
a kórházban mondta még a doktornő, hogy gyakran alkoholozzam, már a száraz része kezdene is leválni, de a belseje nem engedi, és már a baba saját köldöke is piros...
2014. márc. 31. 14:27
 4/9 anonim ***** válasza:
A háziorvost felhívnám, hogy nézze meg. Vagy a védőnő. Minél előbb. (1.)
2014. márc. 31. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is megmutatnám orvosnak, de azért hogy megnyugtassalak az én fiamnak 4 hét kellett, mire leesett a köldökcsonkja. Pont mondta a védőnőnk, hogy nem tudja, hogy mi történt, de azoknál a babáknál, akik körülbelül egy időben születtek a fiammal, mindnél ez volt a probléma a körzetében, hogy nem akart leesni a köldökcsonk.
2014. márc. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 lcs ***** válasza:
Rendesen megmuttaták, hogy kell tisztítani? mert sajnos akkor be tud nyulladni, ha nincs rendesen felemelve a csonk,és alul (belül) is kitakarítva :( a fiamnak is nagyon vastag volt a köldökzsinór, és nehezen akart leesni, de a gyerekdoki megmutatta, hogyan takarítsam megfelelően, én nem is mertem volna úgy felemelni, meg tisztítgatni, közben meg úgy kellett :) így szerencsére nem is gyulladt be, de nekünk is kb 2 hét után esett csak le.
2014. márc. 31. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 lcs ***** válasza:
ja, mert a kórházban nudlibogyó volt, ahogy ott megmutatták...:)
2014. márc. 31. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az még teljesen normális, hogy nem esett le, és váladékozik. Viszont két óránként teljesen felesleges emiatt alkoholoznod, mert ha a környező bőrre is jut az alkoholból, akkor csak kiszáritja ott a bőrét, azért piros. Bőven elég napi 2-3szor lekezelned. Viszont mindenképp úgy csináld, hogy alkoholba mártott fültisztitó pálcával teljesen körbe a tövénél törlöd át többször is akár, mert a fültisztitó pálcával könnyeben beférsz oda alulra. Ne félj megfogni és kicsit felemelni, hogy odaférj. Ja és az alkoholozás után szórjál rá hexaklorofénes (vagy tanninos)hintőport, gondolom írtak fel a kórházban, de azzal is vigyázz, hogy a környező bőre ne nagyon jusson, mert szárít, szórás előtt tegyél körbe egy gézlapot a csonk körül.

Szerintem kérdd meg a védőnőt, hogy nézze meg, és mutassa meg még egyszer hogyan kezeld le.

2014. márc. 31. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen!

hát nem magyarországon élünk, és itt nincs védőnő, az orvosunk is olyan....

a kórházban is mondták hogy alaposan kell tisztítani, így is csinálom, remélem hamarosan rendbe jön!

2014. márc. 31. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!