Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adnátok ötletet, hogy hogyan...

Adnátok ötletet, hogy hogyan kezeljem jól és okosan az alábbi helyzetet 7 hós babámmal?

Figyelt kérdés

Azt hisze, szeparációs szoringásnak hívják,és kb egy-két hete kezdődött. Bárhol vagyok a lakásban, mászik utánam,felkapaszkodik térdre úgy hogy közben a nadrágomat rángatja, és addg üvölt míg fel nem veszem.


Úgy tudom,hogy ilyenkor ez nem csak hiszti,tehát lelkileg valóban nagyon igényli a közelségemet, amit igyekszem is kielégíteni, de egész nap nem megy. Nem szeretném elkapatni se, de azt sem szeretném,ha szorongana emiatt.

Ti hogy kezeiltek ezt az időszakot? Hogy kell ezt jól egyensúlyban tartani? Minden tanács és ötlet érdekel...


(Biztos van aki erre azt mondaná,hogy ne töródjek semmivel, csak a gyerekkel, és ne foglalkozzak olyannal mint pl háztartás, de ezzel azért nem értek egyet, egyrészt mert azért igenis van dolgom, másrészt meg nem akarom hogy azt szokja meg hogy nyikkan egyet és így egész nap az ölemben lehet..)Ezt fizikailag sem birom, a sírását/kiabálását viszont lelkileg nem bírom.


Köszi előre is.


egy első gyermekes anyuka


2009. dec. 18. 14:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szegénykéim! Elképzeltem a jelenetet. Érdekes, mert nálunk ilyen nem volt, tehát lehet, hogy nem tudok hasznos tanáccsal szolgálni. Csak akkor mászik utánad kétségbeesve, ha eltűnsz a látóteréből? Mert arra talán hatásos lenne a járóka pl. Nem tudom milyen a lakásotok, de esetleg be lehet tenni a konyhába, amíg pl. főzől. Az biztos, hogy így egyikőtöknek sem jó, mert te nem haladsz az otthoni munkáddal, a kicsi viszont valóban szorongós lesz. Talán most kezdődik nála az az időszak, hogy ő és anya nem egy, és megijed, hogy ha nem lát elveszít. Van ilyen , olvastam ,de nálunk ez hál' Istennek kimaradt.
2009. dec. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Előző vok. Tudom egy 7 hónapos babának van már súlya, de esetleg a kengurut is meg lehet próbálni, mert olyan viszont volt, hogy úgy főztem. Persze nem egész nap, csak amíg nagyon muszáj.
2009. dec. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igen, így kezdődött, hogy először csak akkor üvöltött ha nem látott,de ha a közelben voltam akkor eljátszott egyedül. (Kezdetektől fogva úgy neveljük,hogy néha egyedül is kell játszani,de ez most nem használ). Mostmár akkor is üvölt, ha lát, egészen addig amíg fel nem veszem.
2009. dec. 18. 14:34
 4/11 anonim ***** válasza:
83%
szia, az én fiam is hasonló volt ebben a korban. Most 1éves és még mindig előfordul időnként. Én akkor főzök, takarítok ha alszik vagy apa itthon van. Amikor a Törpike ébren van olyan dolgot csinálok amibe be tudom vonni. pld. porszívózás, törölgetés, mosógépbe való ki, bepakolás, teregetés. Ha eközben azt igényelte, hogy felvegyem, hát felvettem, felveszem és megpróbálom arra irányítani a figyelmét amit csinálunk. Sírni nem hagyom.
2009. dec. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem ebben a korban még korai az egyedüli játékra szoktatás. Az majd csak olyan 20 hónapos kora körül jön el. De az magától. Az én fiam most 22 hónapos és fél órákat simán el játszik úgy , hogy eszébe sem jutok. De az bizti, hogy nálunk is voltak nehezebb időszakok, de nem volt rá jellemző ez amit a kérdező írt. Először én is akkor csináltam a dolgom, amikor aludt és teljesen kimerültem, mert így én nem pihentem semmit. Hát nehéz összehangolni, ezt egy férfi nem is tudná csinálni! Csak értetlenkednek, hogy mitől vagyunk fáradtak, amikor egész nap otthon vagyunk!
2009. dec. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Na, hát énn csak azért nem tudom akkor csinálni a dolgomat amikor alszik, mert olyan pici a lakás,hogy a legapróbb zaj is túl hangos ahoz hogy ne keljen fel rá. És éjjel ugyan bombát is robbanthatnék akkor sem kel fel, de nappal nem alszik ilyen mélyen.

És hozzáteszem semmi pénzért nem kockáztatnám meg hogy felkeljen, mert egyedül akkor van csend a lakásban.


Gyakran van hogy én is az ölemben viszem amikr tevékenykedek (már egész sokat ügyesedett a bal kezem is),de azért ő még ahoz kicsi hogy éélvezze amit csinálok, és nem is megy minden fél kézzel.

2009. dec. 18. 14:57
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mindig is ilyen volt a fiam ugy 6 hótól kezdve. Néha erősebb, néha gyengébb ez az erőteljes kötődés. Később mászott, ugy 9,5 hósan, 7 hótól kúszott. Állandóan karban lenne most egy évesen is,ha hagynám. Mivel ő 10 kiló, én meg vagyok 50:), szóval nehezen bírom és nem is normális dolog, hogy miközben a főzelékét csinálom,azt is egy kézzel, mert ő visít, hogy vegyem fel...hát én ezt megelégeltem ugy 5 napja. Reggel mikor készitem a reggelit, fözöm neki a teát, akkor kezd csimpaszkodni a gatyámba . Első nap még ordítva tette ezt, én meg csak elkezdtem dúdolgatni, énekelni, és hagytam hogy lógjon a lábamon, vigyázva,nehogy elessünk,de nem vettem fel. Megsimitottam a buksiját, hogy ne haragot érezzen belőlem, kicsit sírt,de egy öt perc után leült és nézte,ahogy jövök-megyek. Másnap

is próbálkozott, de alig sírt, harmadnap már ugy kapaszkodott egy kicsit,hogy dudolgatott velem. Vagyis próbál kéretőzni felfelé,de mégis megérti,hogy lent kell játszania,mert abbahagyta a sírást. Persze ka egy fakanalat, flakont, ilyesmit és szépen molyol vele, mig én pl mosogatok.

2009. dec. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Kezet foghatunk.Én babám 29én lesz 7 hós,és bár még nem mászik de SEHOL nincs el,őedig idág majd 1 órát el tudott játszani a játszószőnyegen,vagy akárhol.Ráadásul az anyumnál,apumnál sem marad meg,ha pedig kiteszem a szobából a lábam ordit.Nálunk is kicsi a lakás,és olyan éberen alszik napközben(azt a 2xfél órát)hogy csak lábujjhegyen tudok járni...nem tudok tőle itthon most semmit csinálni,és én is tanácstalan vagyok,férjem azt mondja hagyjam őt,tanulja meg hogy nincs mindig az amit ő akar
2009. dec. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyan nincs ilyen szorongás (még), 6 hós a lányom. Hamar megunja, ha nem foglalkozom vele, hiába van ott, ahol dolgomat végzem.

Ha nem veszélyes, amit csinálok (főzés, forró víz, kések, vasaló, vegyszer), akkor kenguruba teszem, így el is alszik, aztán leteszem aludni.

Nem könnyű, mert 9-én töltötte a 6 hót és 8 kg a kisasszony, de úgy vettem észre, nagyon igényli a fizikai közelséget,megnyugtatja. Ezért felveszem. A hisztit már észreveszem, na olyankor max. beszélek hozzá, vagy elfordulok és végzem a dolgom, akkor abbahagyja és utána játékot provokál. Így - remélem - nem nő majd a fejemre, de azt is megtanulja, hogy ott vagyok és számíthat rám.

Remélem segítettem. Minden jót nektek.

2009. dec. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

16:08-as válaszolónak:

Nekem egy szerencsém van,hogy bárkivel elvan, anyukámmal vagy apárommal, de hát napközben csak ketten vagyunk itthon, anyukám még dolgozik, de próbál hetente párszor jönni délutánonként. Párom későn ér haza, szóval napközben nehéz. És senkivel nem csinálja azt hogy kapaszkodik rá, csak velem.

Bárki el tud játszani vele a földön úgy hogy nem veszik fel, én csak akkor vagyok jó a belémbújhat.


Nehéz....

2009. dec. 18. 20:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!