Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek mennyit alszik a 9...

Kinek mennyit alszik a 9 hónapos körüli babája? Illetve hányszor és mennyit eszik?

Figyelt kérdés

Mi szombaton leszünk 9 hónaposak, de mindig bajba voltunk a napirenddel, alvással, evéssel.

Most úgy néz ki a napunk, hogy este 8kor legkésőbb már alszik, éjszaka sokszor ébred, mostanában a foga miatt, de van úgy, gondolom a mozgásfejlődés miatt, hogy amikor felébred, a kiságy rácsát fogja.

Hajnal 5 körül eszünk 1x.

Mostanában már felébred 6kor és nem tudom visszaaltatni.

2ik evés fél 9kor van.

Fél 10 fele alszunk egy jó órát de változó, mert néha csak háromnegyed óra lesz belőle.

Utána fél 12-12 között ebéd, főzelék. Kb egy bébiétel üveg mennyiségűt. ( 190gr )

2-fél 3 között egy kis gyümölcs. Változó hogy mennyit.

Utána fél3-3 között leteszem aludni. Ilyenkor is változó, de általában 1 órát alszik kb.

Aztán 5 körül megint főzelék. Ekkor is 190gr kb de sokszor csak kevesebbet.

Fél 8kor fürdés általában már ordítás közepette mert annyira fáradt. Megkapja a kis vacsoráját, és alszik.

Nem értem, hogy miért nem alszik többet, mert láthatóan fáradt főleg már estére. De nem tudom többet altatni, mert nem akar. 2 hete áltunk át a 3 alvásról 2-re mert már 3x sok volt az alvás. Mindig amikor letettem kellett egy fél óra-óra mire elaludt.

Fogyott is mostanában, látom a kezén a lábán, arcán.

6x eszik, mert a védőnő azt mondta, hogy még ennie kell 6x, így általában hajnalban félálomban eszünk. Ha most azt elhagynánk akkor még vékonyabb lenne szerintem ami nem normális.

Kérlek adjatok tanácsokat, tapasztalatokat, hogy kinek milyen napirendje van a babájának. Köszönöm.



2014. ápr. 2. 07:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia az én kisfiam pénteken lessz 9 hónapos és így néz ki egy napunk:reggel 6-fél 7 kor kel pelenka csere és utána játék kb.fél8- 8 körül cicizik egy kicsit utána még játszik és olyan fél 9 körül alszik ekkor ismét kell neki a cici:).KB fél óra és másfél óra között van az alvás mikor hogy. Utána játék kb fél óra addig megcsinálom a tízórait kb 100-150gr gyümi vagy joghurt babapiskótával. Ezután kicsit levegőzünk kb egy órát boltba megyünk vagy csak az udvaron sétálunk.Két órát bír ilyenkor fennt lenni az előző alvás ótakb fél 12-kor alvás cicivel:).Itt kb másfél órát alszik utána fél óra játék és kb 1-él 2 körül ebéd ami kb 200g főzi. Ha ismét letelta két óra az alvás után megint alszik kb egy órát cicivel megint.Mikor felébred olyan 4- fél 5 fele uzsi ill vacsi a maradék főzi ez változo hogy mennyi.Aztán játék nekünk nincs fürdés időnk mert rugalmasan kellett kezelnem ezt a kérdést ugyanis ha nem telik el az utolsó alvástól 3 óra akkor nem hajlandó aludni szóval változó hogy mikor fekszik le de általában 7-8 közt ilyenkor vacsira cicit kap. Éjjel nekem is sokat kel de már 4 hónapos kora óta már mindent kipróbáltam de semmi nem hozott eredmény úgyhogy nem is próbálkozom tovább majd kinövi egyszer remélem. Szép napot!
2014. ápr. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

9én lesz 9 hónapos. Nekünk már baba kora óta van napirendünk, amit mindig be is tartunk. Az akvással nekünk is bajok vannak-voltak.

Reggel 6 óra körül felkel, iszik 240 mili tápszert ( 8 hónapossan hagytuk abba a szopit), visszaalszik 7-ig 8-ig, változó. Tízórai 9-10 körül, gyümölcs, pl. 1 alma meg 5 szilva. 10 óra után alszik másfél órát jobb esetben. Délben ebédel főzeléket. 2 óra körül alszik másfél órát. Fél 4kor uzsonna, joghurt kekszel, vagy zabpehellyel. Este fél 7kor vacsora, utánna fürdés, és 8 körül már alszik. Éjjel nem ébred.


Amúgy ha közeledik az alvás, vagy már fáradt, annyira tud nyávogni, hogy néha kibirhatatlan :)


Este fürdesd előbb. Amíg nem alitottuk át az órát, én 6kor fürdettem.

2014. ápr. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia az első vàlaszolò vagyok amùgy a kisfiam 8400g és 73 cm és most is 400got hìzott ami a védőnő szerint kevés de nem hajlandò többet enni megtömni meg nem tudom.:) Most tàpszert ìrtak de nem fogadja el és Èn ùgy làtom azért mert nem éhes cici utàn. Az első gyermekem de szerintem èszrevenném ha éhes lenne mert règebben is keveselték a hìzàsàt mégsem ette a tàpszert . Egy védőnő ismerősöm szerint sìrna és nyűgös lenne ha éhes maradna ezt Èn is ìgy làtom .Ezzel csak azt akaro
2014. ápr. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azt akarom mondani hogy jelezne ha éhes lenne.
2014. ápr. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nektek, hogy leírtátok. Remélem megoldódik ez a gond nálunk. Jön a foga, de ennyire soha nem viselte még meg. A 6ik jön. Előző éjjel óránként hanem fél óránkén t rohangáltam be hozzá, most éjszaka jobb volt, de mennyiségileg nem akar sokat aludni. Evés meg még mindig olyan semmilyen. Csak az a baj, engem zavar hogy vékonyabb lett. Nem volt kövér csak eltűntek az kis aranyos hurkái. De mondja a párom hogy jól van ez így. Én nem értek vele egyet, mert attól hogy mozog, még ugyanannyit vagy többet kellene ennie, és egy idő után már nem tud miből vékonyodni.
2014. ápr. 4. 06:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!