Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jól etetem 6 hónapos kislányom...

Judyt77 kérdése:

Jól etetem 6 hónapos kislányom? A doki szerint nem hízott eleget. Pedig nem vézna. Részletesen lent.

Figyelt kérdés

Reggel megszoptatom. Két mellből. Nem szívja le mind, mert már kalandozik a figyelme mindenfelé. Rá kb 1 órára kap gyümölcsöt.

Alvás után délelőtt megint cici, aztán rá kb 1 órára gyümölcs, ilyenkor általában elkeverem rízspehellyel.

Alszik, délbe cici, rá fél-1 órára zöldség-főzelék.

Délután alvás után cici, aztán ilyenkor sétálunk, szóval itt vagy kap valamit közben, vagy nem.

Este fürdés előtt kap sima rízspelyhet, fürdés után cici, éjjel cici.

A gyümölcsökből-zöldésgekből változóan eszik. 5-10 kanállal. A rízspelyhet este belapátolja. kb. 15kanál.

6 hónaposan volt 6620g és 67cm. Az egy hónappal azelőtti méréshez képest 60dkg-ot hízott és 4cm-t nőtt. Vagy nem így kell hozzáetetni?


2014. ápr. 2. 09:55
 1/8 anonim ***** válasza:

ha csak 5-10 kanállal eszik akkor az nem kiváltott étkezés, utána szoptasd meg! kevés ez a pár kanál, enyém fél évesen ebédre 1,5 üveg bébikaját megevett, azt gondolom egy adagnak, vagy legalább egy üveggel.

de 6 hónaposan nem baj ha nincs kiváltva, csak tedd cicire utána ne maradjon éhes :)

nekem kicsit úgy tűnik, hogy folyamatosan valamit eszik vagy épp alszik.


szerintem itt is lehet a gond, hogy a tejnek az első része vizes ugye, ez nem laktat csak a szomjat oltja, de mivel 1-2 óránként eszik így mindig csak keveset eszik és lehet, hogy a cicidből is csak a vizes részt szívja ki.

próbáld meg összehozni ahogy az előbb is írtam, hogy a szilárd után teszed cicire, aztán majd 3 óra múlva eteted meg legközelebb

2014. ápr. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Julie S ***** válasza:
6 honaposan 6710 g es 67 cm a lanyom es o meg nagyreszt anyatejes, meg csak napi 1-2-szer kap mast. A vedono azt mondta, tok atlagos a sulya, meretei. Amugy o sem hizott sokat az elozo mereshez kepest, viszont nagyot nott.
2014. ápr. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Igen, a súlya átlagos, de akkor sem csinálom jól. Igaziból én még nem is kiváltani gondoltam, hanem csak elkezdtem a hozzátáplálást, mert hogy MUSZÁJ meg mert az jó neki,ha megismeri a kajákat meg így más vitaminokhoz jut. Csak ez így elég stresszesnek tűnik, hogy ébredés után egyszerre legyen kész a kajcija, meg nem tudom, nem fog-e így elapadni a tejem, mert valószínű kevesebbet fog szopizni. Azt nem akarnám. Köszönöm a válaszokat!!
2014. ápr. 2. 11:17
 4/8 A kérdező kommentje:
És esetleg valami ötlet, hogy mit adhatnék még neki, ami jól táplál a rízspelyhen kívül? Ja, igen, a gyümölcshöz még szoktam kekszet keverni néha. Köszi!
2014. ápr. 2. 11:32
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát fura másoknak milyen kicsi babájuk van.

Egyébként ha kiváltasz étkezést,az legalább 100gramm.És se elötte,se utána nem kell cici neki.

Tejpép laktató pl,krumplis étel is.De hát ő nem sok félét ehet még,főleg ha most kezdted a hozzátáplálást.

Bár lányom cumisüveges anyatejes/tápszeres volt 99/1% arányban elosztva,ő totál letette a tápszert/anyatejet 6hósan már és csak este itta meg.Reggel gyümölcsöt kapott,tízóraira is,elosztva egy üveget.Ebédelt üveg főzeléket.Uzsi tejpép,vacsi tápszer/anyatej.

Kóstoltatod az ízekkel és elöbb utóbb cici helyett étel lesz,mert annyit megeszik.Elsőnek ált tízórai,utána változó,van akinek uzsi van akinek ebéd lesz rendes étel cici helyett.Vacsorát szokták legkésőbb kiváltani.De reggeli és vacsi anyatej vagy tápszer legyen 1 éves koráig.Vagy ugye tejpép,ami szintén tápszer.

2014. ápr. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi!

3300g-al és 51cm-el született. normál méret :-) Nem duci, de nem is vékony.

2014. ápr. 2. 12:59
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia! 5ho 1hetes fiam van. 3500-zal szuletett, most 8350g. Csak anyatejcsibol nott meg ennyire. Megis 4hosan elkezdtem a hozzataplalast, mert sajnos szeklet problemank van, es mar csak a rostdus etrendben bizunk. (Ez persze mellekes itt, csak hatha valaki nem erti, h miert kezdtem koran.) Szoval 1honapja kezdtem kostoltatni ebben a sorrendben: alma, barack, szilva, kajszi, sutotok. Elsore 4-5kanallal, masnap mar amennyit kert, 20g korul. Kb egy honap alatt tanulta meg annyira az evest (nyelni...), h most mar 80-100g-ot meg tud enni. Most orvosi utasitasra bevezettuk a fozelekeket, napi 2x kap, delben es este furdes elott. Ketto kozott uzsira gyumit. Mindharom etkezes utan cicibol itatom . Lefekveskor, ejjel es delelott csak szopik. Errol pont ma szamoltam be a vedononek, h igy csinalom, azt mondta, h jo, de irat fel a dokival sinlacot, azt adhatom a furdes elott, a masodik fozelek helyett.
2014. ápr. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Nálunk a gyümölcsöt jobban eszi, igaziból a zöldség az, amivel nem tud megbarátkozni. Becsukja a száját, aztán se ki, se be.. De most újabb gond alakult ki! Elkezdtem (volna) azt, amit az első hozzászóló ajánlott, először adtam neki a gyümit-zöldséget és utána a cicit. zöldség így sem kell, sőt, ma mindenből keveset evett és még a cicim sem akarta igazán!! olvastam, hogy lehet, hogy ha jön a foga, akkor nem akar szopizni, de nem nyálazik annyira (rágni mindent rág, de azt folyton csinálja), viszont náthás vagyok és lehet, hogy ezzel van összefüggésben, hogy nem jó az íze a tejcimnek? Estére beadtam a derekam és azt tettem, amit a doki ajánlott.. tápszert adtam neki :-( , először életében, és úgy tűnik, szereti. 50ml-t evett meg, és ezután jóízűen leszívta az egyik cicimet. Hát nem tudom, mi lesz. ezt az egészet át kell újra gondolnom, hogyan csinálom. de jó lenne meggyógyulni, mert olyan vacak ez a megfázás, hogy még gondolkodni sem tudok normálisan :-( Mindenkinek köszi az eddigi és ezutáni hozzászólásokat is!
2014. ápr. 3. 20:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!