Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A rizstej beleszamit a tejalap...

A rizstej beleszamit a tejalapu étkezésbe?

Figyelt kérdés
5, 5 hónapos tejallergias babám nagyon undorídik a tápszertol (peptit iszik). Nagyon sokat szenvedünk vele emiatt. Főzeléket, gyümölcsöt Szívesen eszik. A sinlacot ( az tejmentes) és a rizstejet viszont nagyon szívesen elfogadja!! De ha abba keverek tápszert már nem eszi meg. A rizstej beleszamit? ?? Végül is tejallergias babák amúgy sem kapnak tejet. Maximum napi egyszer kétszer iszik Szívesen tápszert. Akkor is max. 130mili. A folytonos erőltetes eredménye hogy már gyűlöl enni:-(:-(:-(

#rizstej #tejalapu
2014. ápr. 4. 06:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ami nem tejből készült, nem hiszem, hogy tejalapúnak számít.
2014. ápr. 4. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
De akkor miért mondják hogy minimum napi x mennyiség kell? ? Egy tejallergias nem eszik joghurtot, tejalapu tápszert, babatejet stb.
2014. ápr. 4. 06:56
 3/12 anonim ***** válasza:
A calciummal dúsított rízstej szerintem jó helyettesítő.
2014. ápr. 4. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Hu, de megertelek! Nekem a laevolacot kellett eddig a babamba erolterni, nagyon sokat kinlodtunk, aterzem, h ez milyen rossz lehet! A valaszt nem tudom, szerintem ezt a gyerekorvostol kerdezd meg!
2014. ápr. 4. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, azért mondják, mert a tejben sok a tápanyag, főleg a fehérje, a kálcium és a B-vitamin. Ha nem ihat tejet (és nincs lehetőség egy tejmentesen étkező anya tejére), akkor gyanítom, ezeket másképp kell bevinni. Én a helyedben megkérdezném a gyerekorvost, milyen egyéb (esetleg másképp ízesített) tejmentes tápszerek vagy más, a tejben megtalálható, életkorilag megfelelő összetevőkkel dúsított "hivatalos alternatívák" léteznek még (biztos rizstejből is többféle létezik, de van még kókusz, mandula... stb. tej is), amit elfogadna a babád. Az is lehet, hogy azt mondja, hogy nincs szükség a tápszert erőltetni, ha pl. már x mennyiségű húst eszik.
2014. ápr. 4. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Húst már eszik. Szereti.
2014. ápr. 4. 07:17
 7/12 anonim ***** válasza:
és ha maci kávét kevernél hozzá?nekünk ezt ajánlota a dokink.
2014. ápr. 4. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
az én lányom is tejérzékeny, neki is peptit kellene inni de nem issza, de sajnos ő mást sem eszik meg, így nagyon küzdelmes. vmennyit még szopik. 11 hós. sztem a rizstejben nem sok tápérték van. pont ma akarom kiprobálni a szojajoghurtot
2014. ápr. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Létezik más tápszer is tejérzékenyeknek. Milumil SOM szójaalapú tápszer. Nekünk ezt írták fel a gasztrón, nem olyan keserű, mint a pepti plus.

A kisfiam ezt megissza, ízlik neki. Írass fel legközelebb ilyet, hátha ezt issza majd.

2014. ápr. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam szintén tejérzékeny, kb. féléves korától Neocate tápszert kapott, elég gyorsan megszerette. 1 éves koráig írták fel neki, utána, mivel már mindent evett (tejtermékeken kívül), átálltunk a rizstejre, majd a zabtejre. A rizstej nagyon finom édes, nem csoda, ha szereti a babád. Az összetevők alapján viszont a zabtejet jobbnak tartom. Én nem erőltetnék semmit, amit nem akar megenni, nincs értelme. Esetleg keverhetnél a tápszeréhez rizstejet, lehet, hogy úgy már jobban fog neki ízleni. Akkor add neki, amikor éhes. Ezt azért mondom, mert a nagyobbik fiammal jártam úgy kb 4 hónaposan, hogy ébredéskor megszokásból rögtön vittem neki a tápszert, és csodálkoztam, hogy kitekerte magát a kezemből, és csak 50 ml-ket evett. Aztán rájöttem, hogy ha várok kb. félórát, amíg tényleg megéhezik, sokkal többet eszik. Ne stresszelj az evésen, sose erőltesd! A baba is nyugtalan lesz tőle. Ez később még fontosabb lesz. Hidd el, nem fog éhezni. Az én fiaim kb. 1 éves korukig nagyon sokat tudtak enni, szinte bármit. Aztán az étvágyuk egyre csökkent, és egyre válogatósabbak lettek, de a súlyuk mindig rendben volt, most sem soványak. Persze minden baba más, de nagyon fontos a pozitív hozzáállás, és az alkalmazkodás a változásokhoz. Pl. volt olyan, hogy a kisfiam pár napig este nem kérte a zabtejet. Én azért mindig melegítettem neki, hátha kéri. Aztán egyszercsak újra kérte, és azóta is megissza. Most 20 hónapos.

Bár nem tejpótló, de nagyon ajánlom neked a répalevet. DM-ben lehet kapni babylove márkájút, de van másmilyen is. Kisfiam kb. 7 hónapos kora óta napi egyszer issza, ugyanúgy cumisüvegből, langyosan, mint a zabtejet. Nagyon egészséges!

2014. ápr. 8. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!