Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Homeopátia kisbabáknál Pro és...

Homeopátia kisbabáknál Pro és Kontra?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 4. 07:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
A kisfiamnak adtam a fogzásra homeopátiás szereket, de semmi hatásuk nem volt, és a kislányom pedig szakorvos által felírt homeopátiás szereket kapott fels léguti betegségekre, a hatás pont ugyanannyi volt, vagyis semmi.
2014. ápr. 4. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Mi több mindent használtunk már, általában bejöttek. Oscilot megfázásra-kisbaba épphogy bele kezdett csúszni, egy-két nap után semmi baja nem volt; szemölcsre, torokgyulladásra, sérülésekre.
2014. ápr. 4. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
En Sedatif PC-t adtam alvászavarra - működött. Oscillococcinum az őszi-teli hónapokban - szinten működött. Ez utóbbi nálam is.
2014. ápr. 4. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Én Viburcolt adok fogzásra. Az jó, mást nem próbáltam.
2014. ápr. 4. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
próbáltam sokat..nem ér semmit kár vele tömni a gyereket
2014. ápr. 4. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

A most 6 hetes kisfiam 3hete kezdett beteg lenni.Begyulladt a bal szeme ( rögtön kamilláztam neki), másnapra szörcsögő hang a garatból vagy orrból, váladék semmi, továbbá a másik szeme is begyulladt.Ez vasárnap történt. Hétfőn első utam a doki ill. védőnő:antibiotikumos szemcsepp+ tengervizes sós öblögetés.eltelik egy hét és semmi javulás.Majd irány megint a doki: másik fajta szemcsepp+ tengervizes öblögetés+ nasivin sanft csepp.Eltelt megint egy hét és még mindig semmi javulás, ezért írtam az egyik homeopátiával foglalkozó orvosnak, mire ő:sambucus 9ch+ euphrasia 15ch+ argentum 15ch. tegnap kezdtem el adni a kisbabámnak, de most olyan cikkekre akadtam a neten, hogy egy kicsit elbizonytalanodtam. ( ma reggelre a szeme már nem olyan duzzadt, és nem olyan gennyes)

SZERINTETEK JÓL TETTEM?

2014. ápr. 4. 07:32
 7/17 A kérdező kommentje:
Ja még ráadásul, miután elkezdem neki a szemcseppeket ill. orrcseppeket adni neki, minden kaja után visszabukja a kaját. tegnap már csak a homeobogyók semmi gyógyszer és megszűnt ez a probléma is .
2014. ápr. 4. 07:35
 8/17 anonim ***** válasza:
85%

Biztos nagyon le leszek pontozva, ennek ellenére leírom a véleményemet.

A homeopátiát baromságnak tartom, és rettentően haragszom azokra az orvosokra, akik foglalkoznak a témával, az orvostudomány megszégyenítése amit művelnek (persze jól profitálnak belőle, iszonyat pénzek vannak a homeopátiában). Ha valaki minimálisan is ért a vegyészethez/gyógyszerészethez, tisztában van azzal, hogy a homeopátia 3 alappillére hatalmas nagy ökörség, semmilyen tudományos, bizonyított alapja nincs az egésznek.

Tény, hogy a placebohatás tökéletesen kiváltható vele (és igen, a szülőkön keresztül a babánál is!), de ezen túl roppant károsnak is találom, ha az egy valós terápiát helyettesít.

Ennek ellenére mindenkinek szíve-joga a gyermekénél alkalmazni, mindenesetre előtte érdemes elolvasni a témában 1-2 szakcikket, aztán átböngészni a különböző fogalmak jelentését..

Nem vagyok sem orvos, sem gyógyszerész, de éveket töltöttem vegyész laborokban technikusként, tudom miről beszélek.

2014. ápr. 4. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
kedves 8-as a nővérem gyógyszerész!
2014. ápr. 4. 07:53
 10/17 anonim ***** válasza:

és amelyik babánál hat a homeopátia, az mitől van? vannak benne minimális hatóanyagok (miben mi, kamilla és stb.) és ezek elegendőek egyes babák szervezeteinek, hogy hasson, nyugtasson stb.

Nem?

2014. ápr. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!