Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy 8 hónapos használhatja...

Egy 8 hónapos használhatja tudatosan a "nem" szót?

Figyelt kérdés

Ma reggel odavittem a lányomhoz a kisruháit, majd szóltam neki : "Na, gyere, felöltözünk!"

Erre ő ránézett a ruhákra,majd azt mondta "nyem" és szélsebesen elmászott.

Ez szerintetek véletlen volt vagy tudja, hogy mit jelent ez a szó? Tény, hogy ezt a szót hallja tőlünk mostanság a legtöbbet, de vajon tudja is már használni?!


2014. ápr. 4. 07:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem.
2014. ápr. 4. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A jelentését tudja de tudatosan még nem képes használni.
2014. ápr. 4. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Természetesen tudja. 8 hónaposan már érvényesíteni akarja a saját akaratát. Ilyenkor kezdődik a hiszti.
2014. ápr. 4. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem. A jelentését lehet, hogy tudja (bár még ezt is kétlem), de nem tudatosan használja. Inkább mivel ezt hallja sokszor, így ő is ezt kezdi mondani. Nem mellesleg a 22 hónapos fiam minden kérdésre nemmel válaszol, teljesen mindegy mit kérdezünk, pedig ő biztosan tudja, hogy mit jelent. A "nem" szinte minden gyereknél az első szavak között van.
2014. ápr. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Engem le fognak pontozbi, de mindegy. A lanyunk 4 szot hasznalt tudatosan 8 honapoa koraban, adekvatan. Mindenki meg volt lepve, de ez van. Pszichologua vagyok, pszicholingvisztikaval es nyelvfejlodessel foglalkozom, fwerj neurológus, igyekeztunk a kialanyunkat objektiven szemlelni fejlodesugyileg, igy sokaig veletlennwk tekintettunk erre a 4 szora, de a vesoneni meggyozott, hogy nem az. Akkor hittuk el, mikor egy honapja hasznalta mar tudatosan. Most 2 eves egyébként, beazedfejlodesben a kesobbiek soran abazolut atlagos volt, 13 honapos koraig csak ez a 4 szo maradt, onnantol indult be ujra.
2014. ápr. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Bocsi az elirasokert, vonatrol es telefonnal irtam. :-)
2014. ápr. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem tudja tudatosan használni, főleg azok a gyerekek, akik korán kezdenek beszélni. Lányom is 9. előtt kezdett beszélni és ebben benne volt a "nem" is. Tudatosan használta, ez biztos.
2014. ápr. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, használhatja. A gyerekek főleg a beszéd terén, rettentő eltérően fejlődnek kezdetben. Az első lányom 2,5 évesen kezdett beszélni. Addig nem is nagyon gügyögött. Kb 2 hónappal előtte kezdett gügyögni. A kicsi 1 évesen mondókázott. Az első értelmes szavakat 8-9 hónaposan használta (cica, apa, baba, nem)
2014. ápr. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!