Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A körülöttem lévő emberek kb...

Évi89 kérdése:

A körülöttem lévő emberek kb 80 %-a mondja azt, hogy mindeképpen fogadjak fel orvost a szüléshez, vagy ha nem is orvost akkor egy szülésznőt? Olyan bizonytalan vagyok

Figyelt kérdés
sokan azt mondják hogy a gyereket nekem kell megszülnöm,meg felesleges de több ember mondja azt a környezetembe, hogy fogadjunk fel dokit v. szülésznőt, sajnos nem állunk úgy anyagilag és amit az orvos elkérne 20 esetleg 30 ezer forint az nagyon is jól jönne most a picinek bevásárolni amúgy júliusban szülök

2014. ápr. 4. 11:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem sok múlik azon, hogy melyik kórházban szülsz majd. Én a SOTE II-n szültem decemberben és teljes mértékben meg voltam elégedve vele, tényleg mindenki iszonyat kedves és segítőkész volt, jobbat nem is kívánhattam volna. Nem volt sem fogadott orvosom, sem szülésznőm. Én nagyon soknak tartom azt, hogy kifizessünk százezreket az orvosnak azért, hogy jobban odafigyeljen rám, amikor alapba ez lenne a dolga. Szülésznő felfogadásáról is ugyanez a véleményem. Persze sajnos ma már nagyon sok pénzhajhász orvos van, de ennek ellenére én azt a pénzt inkább a picire költeném.
2014. ápr. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Attól, hogy nincs fogadott orvosod, még lehet rendes az éppen ügyeletes orvos, vagy akihez éppen kerülsz. Nekem fogadott orvosom volt de pont ügyeletes volt amikor szültem tehát jó eséllyel hozzá kerültem volna így is úgy is, és az teljesen igaz, hogy Neked kell megszülnöd. Hallottam már sok rémtörténetet ismerőseim körében is, szinte mind ugyanarról szólt: császár lett a vége, a fogadott orvos pedig természetes szülés-párti. Lehet hogy lepontoznak ezért a válaszért de általános tapasztalatként mesélték nekem. Nézd meg hogy helyileg melyik kórházhoz tartozol és megfelel-e, ha igen akkor nézd meg kik az orvosok, szülésznők, és milyen ellátásban részesülhetsz ha eljön a pillanat, ha ellenszenvet érzel akkor pedig ne sajnáljátok rá a pénzt.Én ez alapján döntenék.
2014. ápr. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy merre laksz? :) Csak mert eddig én nem is hallottam olyanról, hogy egy orvos "csak" 20-30 ezret kérne el egy szülés levezetéséért, én mindenhol minimum 80-90 ezrekről hallottam csak. Ez a 20-30 még egy szülésznőnél is alacsony tarifának számít, legalábbis is Fejér megye és Pest megye környékén, tapasztalataim alapján.
2014. ápr. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szia! (Bocsi, telorol konnyebb ekezet nelkul) Nekem meg kb. 2 hetem van szulesig, mar a legeleje ota egy doktornohoz jarok. Havonta egyszer kellett mennem a maganrendelojebe (8000 Ft/alkalom). Nagyon alapos volt mindig, nem sajnalta az idot, az osszes kerdesemre kaptam vapaszt mindig. Most igy a legvegen mar nem kell oda menjek, hanem a korhazba ahol szulni fogok. Az ottani sztk-ban is rendel. Azt gondolom nem kell mondani, az sztk az minimum fel nap barhol. Aggodam is miatta, de ismet kellemesen csalodtam. Mindent azonnal elintez nekem, sehol nem kell varjak, mindenhova rogton bekopoghatok es azonnal megcsinaljak amit kell. Neha szegyellem is magam, fucsan tudnak ram nezni akik mar fel napja ott ulnek. Mobilszamat megadta, barmikor hivhatom, barmilyen aprosag miatt. Mi 50 ezret fogunk adni, ennyi van. En is tudnam a babara kolteni. Bocs ha hosszu lett, a lenyege annyi, hogy bar eloszor szivtam a fogamat, vegul nagyon orulok, hogy fogadtam orvost. Remelem a szulesnel is ilyen lesz, de en mar ezzel is teljesen elegedett vagyok. De persze ezt is orvosa valogatja. Szerintem tudsz valami nagyon szuper orvost es megteheted, akkor ne hezitalj. Boldog babavarast!
2014. ápr. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
én győrben lakom és nekem mindenki ezt az összeget említette de mondjuk lehet ki is nevetne az orvos, köszi a válaszokat mindekinek
2014. ápr. 4. 11:33
 6/11 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Azt nem irtam, hogy Pest megyebol vagyok. Es egyaltalan nem penzehes szerintem. Mikor megkerdeztem mennyibe kerul, azt mondta amennyit gondolok, altalaban 40 es 60 ezer kozott szokott kapni. Szerintem egesz korrekt. Es mint irtam mar, az eddigi ellatasom kifogastalan.
2014. ápr. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem sem volt fogadott orvosom,nem tudtam erre pénzt "áldozni".Én is a SOTE-n szültem.Teljesen meg voltam elégedve az ügyeletes orvossal,szülésznővel és a főorvossal is,maximális ellátást kaptam(az ápolónőkről inkább nem beszélnék-legalábbis azon az osztályon).A doki rezidens volt,de a főorvos folyamatosan ellenőrizte.Én úgy voltam vele,ha meg leszek velük elégedve,adok pénzt.Így is volt.És szégyenérzet nélkül elmondtam nekik,h ha megtehetném,többet is adnék,annyira kedvesek voltak,de most csak ennyi van.És annak is nagyon örültek,nem voltak lenézőek.
2014. ápr. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem volt fogadott orvosom, csak nem jött be, mikor baj volt (már hetek óta a kórházban voltam), császár lett. Szerencsére nagyon kedves ügyeletes orvos volt, nem fogadott el pénzt. A fogadott orvos 50 ezer körüli összeget mondott.
2014. ápr. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem volt fogadott orvosom, de végül másik kórházban szültem ügyeletes orvosnál. Igazából végig a szülésznők foglalkoztak velem, nagyon rendesek voltak. A szülésznő nem fogadott el semmit, a dokinak 20-at adtam kontrollon. A szülésznőknek meg vittünk egy ajándékcsomagot, annak örültek.
2014. ápr. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én is ügyeletesnél szültem. Doki nem fogadta el a pénzt, a csokit igen :-)
2014. ápr. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!