Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket eszik a 10 honapos...

Miket eszik a 10 honapos babatok? Reggelire pl. adtok falatkakat? Ha igen mit?

Figyelt kérdés
bocsi, de csak anyatejes babakrol irjatok, mert az enyem is meg cicizik,.
2014. ápr. 4. 11:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Az enyém is 10 hónapos, még anyatejes. Reggel ahogy felkel kap cicit, aztán megyek reggelizni én is, akkor ha kér, adok neki abból, amit én eszek. (pl. abonettet szívesen ropogtat, vagy kiflicsücsköt vágok neki, múltkor a cini minist ropogtatta magában, stb...) Délelőtt általában nem eszik többször, 11 körül alszik, dél körül ha ébred főzeléket kap. 3 környékén kap tejpépet gyümölccsel, vagy joghurtot, krémtúrót, 6-7 óra körül gyümölcs van valami gabonával (pl. alma keksszel, vagy barack zabpehellyel, szilva rizzsel, ilyesmi). Este 9 körül pedig megint csak cici és alvás. Napközben ha úgy van megkínálom abból is, amit én eszek, pl. krumplipürét adok neki, vagy zöldséget a levesből (kap egy-egy főtt répát, vagy krumplit, azzal elmolyol). Ha megyünk valahova hosszabb időre (pl. volt, hogy 4 órát sétáltunk), akkor meg szoktunk állni enni, akkor kap kukacot, vagy puffasztott rizst, babapiskótát...
2014. ápr. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok, még annyi, hogy napközben szoktunk enni együtt gyümölcsöt is (a délutánin kívül), pl. almát adok neki egy gerezdet, vagy banánt, szilvát, narancsot szétszedve (bár a narancsot nem tudom mennyi idős korától lenne szabad adni neki, én 10 hónapos kort láttam egy táblázatban- szerencsére még nem lett tőle baja, remélem nem korai).
2014. ápr. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Lehet le leszek pontozva, de én még jóval visszább tartok a hozzátáplálásban.

Én semmilyen cukrot és semmilyen sót nem adok neki. A főzelékeket zöldfűszerekkel ízesítem (petrezselyem, zeller, kapor), megkóstoltam, én is meg tudnám így enni úgyhogy nem vészes. Gabonafélékből csak teljes kiőrlésűt kap. Tehát a fehércukor, só, fehérliszt és a napraforgóolaj ki van zárva az étrendjéből, de mi is eszerint igyekszünk élni (azért persze nem kizárólag), tehát nem tartom külön étrenden.


Az enyémből nem igazán szokott kapni, nincs még szüksége sem a pörköltre sem a péksüteményre vagy hasonló tápanyagban szegény, de kalóriadús ételekre.


Ébredéskor - cici

9-kor - gyümölcspép, gyümölcs, gyümölcs-gabona pépesítve

délben - zöldség + husi

3-kor - gyümölcs, majd zöldség

6-kor - zöldség vagy anyatej gabonaporral


Illetve ha éhes marad, akkor cicit kap.

Emellett egy-egy falat gyümölcs egész nap, ha megkívánja.

2014. ápr. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 6körül szopizik reggel,ami után még egy picit vissza alszik. fél7-7 körül ébred. Fél8 körül reggelizünk együtt. Ilyenkor szinte mindig valamilyen katonákat csinálok neki.Többségében én sem fehér kenyeret adok neki(persze van mikor azt is), valamilyen teljes kiőrlésű lisztből, rozslisztből készültet szokott kapni. Ezt vagy margarinnal(Liga, mert ez növényi, nincs benne tej)és jó minőségű sonkával, tojáskrémmel(egy főtt tojás sárgáját pici margarinnal kikavarva, kicsi zöldségzöld, vagy snidling is mehet bele), májkrémmel(egy db csirkemájat megfőzök, ezt kavarom ki pici margarinnal) húskrém(pár csirkemell kockát megpárolok, ízesítem, margarinnal kikavarni)adtam neki kockasajtot is, margarinos sajtos kenyeret, és ma kapott először reggelire tonhalkrémet(tartósítószermentes tonhalkonzerv, egy pici tejföllel kikavarva).

Fél10 körül tízóraizik, ilyenkor egy kis gyümölcspépet kap, néha kap bele egy kis babapiskótát.

12- Fél1 körül ebéd azt eszi amit mi. Persze a korának megfelelően (pl. tejes dolgokat nem kap) Ez Általában husi valahogyan elkészítve, valamilyen szénhidrát forrás(rizs, krumpli vagy tészta), és valamilyen zöldség.

2014. ápr. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

4 körül uzsonna ez szintén valamilyen gyümölcs tejtermékkel (joghurt, túró, kefír), illetve ilyenkor szoktam adni neki valamilyen gabonát is (zabpelyhet, kukorica pelyhet)

8-fél 9kor vacsi, ami szopi.


Bocsi csak az előbb véletlenül elküldtem a választ mielőtt befejeztem volna

2014. ápr. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
koszonom, hogy leirtatok!
2014. ápr. 4. 22:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!