Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek ez már a dackorsza...

Szerintetek ez már a dackorszak? Ti hogyan kezelitek a hisztit?

Figyelt kérdés

Kisfiam 13,5 hónapos. Ha nem kap meg valamit vagy nem engedek meg valamit, akkor lilára ordítja a fejét, közben toporzékol, és szabályosan a földhöz veri magát és krokodilkönnyeket hullat... Ez már a dackorszak? Nem korai még?

Én ilyenkor elterelem a figyelmét, elviszem máshova vagy adok valamit a kezébe. Amit előtte nem engedtem azt továbbra se engedem meg. Ez jó módszer?


Van valakinek tuti tippje a hisztire?



2014. ápr. 4. 12:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ez hisztikorszak. Korán kezdi, de nincs ebben semmi különleges. Jól csinálod, így kell kezelni a hisztit.
2014. ápr. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen, ez a dackorszak, és igen, jó módszer. Hisztire tuti tipp nincs, a lényeg, hogy hisztivel ne érje el azt, amit akar. Előbb-utóbb rájön, hogy nem éri el a célját. Kitartást a következő 1-2 évre!
2014. ápr. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
mennyiiii ??? 1-2 év??????? atyaisten... :-)
2014. ápr. 4. 12:35
 4/8 anonim ***** válasza:
Nyugi, lesznek rosszabb meg kevésbé rossz korszakok! Nekem rosszabb napokon segít, ha belegondolok, azért csinálja, mert még nem tudja máshogy kifejezni, hogy "Anya, én most nagyon mérges és csalódott vagyok, hogy nem játszhatok azzal a szép fényes késsel, amit kinéztem magamnak."
2014. ápr. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem szeretnélek elkeseríteni, de én inkább 2-3 évet mondanék. Amíg szabatosan, érthetően ki nem tudja fejezni a kívánságait, és el nem jut az értelmi fejlődésnek arra a szintjére, hogy felfogja, hogy a dolgok nem történhetnek mindig úgy, ahogy ő azt elképzelte, addig bizony hisztizni fog. Ezen minden gyerek átesik, nem nevelési hiba, és nem is jellemprobléma. Kezelni kell, ezt jól is teszed, de felesleges azt hinni, hogy egy 1 évest erről egyszer és mindenkorra le lehet szoktatni.
2014. ápr. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Igen sejtettem hogy ez már a hisztikorszak lesz, de bíztam benne, hogy hátha mégse... :-)


Azért ez nem könnyű meló anyukák. Először a hasfájás. Ahogy az elmúlik, rögtön utána fogzás, majd ha ez még nem lenne elég, ebbe szépen belecsatlakozik a dackorszak.. :-)


nem baj, nem lehet rá haragudni :-) imádom :-) Tudom hogy furcsa neki, hogy most hirtelen egy csomó mindent nem szabad mikor eddig anya mindent megengedett, most meg hirtelen nem játszat azzal a szép fényes késsel, hogy az előző válaszolót idézzem. Nem tudja mit kezdjen a dühével, hogy nyugtassa meg magát. Én szoktam neki mondogatni, mikor én is "mérges" vagyok, mert pont 100-adszor dobta ki az etetőszékből a poharát vagy valamit , hogy lássa, hogy ez természetes dolog, anya is mérges, mégse veri magát a földhöz.... (bár azért néha jólesne megmondom őszintén... :-D)

2014. ápr. 4. 12:54
 7/8 anonim ***** válasza:

A tapasztalatom a következő: a kisfiam, amikor ennyi idősen hisztizni kezdett, annak mindig valami oka volt. Éhes volt, fáradt volt, szomjas volt, stb. Egyszer azon verte a földhöz magát és ordított mint aki beszorult, hogy nem tudja használni a 2!! kerekű rollert, ekkor 1,5 éves volt. Ha segítettem az volt a baj, ha nem segítettem akkor meg az. :) Aztán evett és ivott és minden szép lett. :) Már a roller sem volt annyira izgi.

Most 3,5 éves a kisfiam és kb 1 éve tart nálunk az igazi dackorszak. Ez már sokkal nehezebben kezelhető, nem elég enni, inni, vagy aludni. :)

2014. ápr. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia! 15 hónapos fiúcska és szintén zenész. Iszonyatosan tud toporzékolni és sikítani meg földhöz vágni dolgokat. Tudom amíg nem lesz annyi idős, hogy felfogja miért is nem szabad azt a valamit addig hisztizni fog érte de néha tényleg elég nehéz. Ahogy más is írta vannak jobb napok amikor egy türelmes kis angyal és van olyan nap, hogy fel sem kel és már toporzékol mindenen. Szerintem is jól csinálod, nem szabad hagyni, hogy hisztin keresztül érvényesítse az akaratát mert akkor mindig mindenért ez a herce-hurca megy majd. Tényleg van, hogy egy kis alvás vagy evés, ivás szebbé teszi a dolgokat de olyan is, hogy nem lesz jobb. Nekem valamelyik nap a fiatalember minden játékot földhöz illetve falhoz vágott ami a kezébe került anélkül, hogy egyáltalán elkezdett volna játszani vele. Hiába próbálkoztam semmi nem javított a helyzeten hát elkezdtem elvenni tőle a játékokat amiken épp dilizett. Szép lassan az összes eltűnt, akkor nézett rám boci szemekkel, egyet visszakapott és utána már játszott rendesen. Nem tudom mi lehetett a gondja de ez a módszer megoldotta. Egyébként tuti tipp nincs, a lehető leghiggadtabban kell tudni kezelni az aktuális helyzetet aztán majd csak egyszer elmúlik ez is ( reméljük minél előbb ):-D
2014. ápr. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!