Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Segítettetek a babátoknak...

Segítettetek a babátoknak átállni két ill. egy nappali alvásra, vagy hagytátok hogy kialakítsa magának? Hogyan lehet segíteni?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 4. 14:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Én segítettem. 10 hónaposan állt át a fiam 1 alvásra, előtte már a délelőtti és a délutáni alvás is kínlódás volt. Nehezen aludt el, rosszul is aludt, úgyhogy elkezdtünk délelőtt 10 körül sétálni (akkor lett volna a délelőtti alvás). A séta közben minden érdekes volt, így először csak a vége felé aludt kb. 20 percet, aztán 2 hét elteltével már nem aludt délelőtt, hanem csak ebéd után. Ez először fél 1-től 4-ig alvást jelentett, aztán beállt a déltől fél 4-ig való alvás (22 hónapos, most is így alszik). Nem kell altatni, csak beteszem és alszik végig nyugodtan.
2014. ápr. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én akármennyire próbálok segíteni nem megy már vagy egy hónapja küszködünk. Alig lehet már de. elaltatni, megyünk sétálni, aztán ebéd, az a baj, hogy max. másfél órát alszik déltől, az pedig még estig kevés. 12 hónapos múlt.
2014. ápr. 4. 14:45
 3/9 anonim ***** válasza:
Bocsánat, nem egyértelmű számomra, inkább megkérdezem. Úgy van, hogy délelőtt nagy nehezen alszik, utána mentek sétálni és így alszik keveset délután, vagy délelőtti alvás nélkül alszik 1,5 órát ebéd után? 1. vagyok
2014. ápr. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
En segittem. Delelott hagytam kb. Negyed orat aludni a babakocsiban szigoruan tiz elott, utana egy korul aludt 3 orat, es ete kilenckor fekudt. O mindig ataludta az ejjeleket, de kb. 10 honapos koratol sok volt neki a napi ket alvas (delben nem alut, ha delelott igen, csak 3 korul alut el, akkor meg aludt 5ig es keson fekudt), egy meg meg keves. Kb. 13 honaposan mar csak egyszer aludt, delben.
2014. ápr. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Délelőtti alvás nélkül alszik délben 1,5 órát, hiába ringatom, sötétítek, tízóraizik a szokott időben (ami a de-i alvása után lenne) és utána megyünk sétálni.
2014. ápr. 4. 15:00
 6/9 anonim ***** válasza:
Aha, és így gondolom nyűgös már estefelé, ugye? Vannak gyerekek, akik nem alszanak többet nappal, bármit is csinálsz, sajnos. Nincs ötletem sajnos, mert a fiam nagy alvásigényű. Hátha lesz valaki, akinek hasonló problémája volt és tudmegoldást 1. vagyok
2014. ápr. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen, fél hat felé már eléggé nyűgös és mivel túl fáradt már este is sokszor kell bemennem hozzá.
2014. ápr. 4. 15:13
 8/9 anonim ***** válasza:

Kisfiam is az a tipusu baba volt aki alig aludt nappal es bizony keso delutan mar eleg nyugos volt.

Emlekszem 8 honapos kora korul hagyta el a delelotti alvasat.

8 honapos koraig 7:00-7:30 korul ebredt es mindig bealudt 40 percre 10:30 korul pont tizorai utan. Mikor felebredt akkor kimentunk setalni ha az idojaras megengedte. Aztan egy jo nagy seta utan elkeszitettem neki az ebedet, 2 ora korul. Ezutan belaludt meg masfel orat es ez eddig jo is volt.

Aztan 8 honaposan egyik naprol a masikra a tizorai utan nem aludt el. Ezert en rajottem, hogy az ebedet elobbre kell hozni mert bizony nyugos volt mar olyan 12 korul. Igy tizoraira csak egy pici alampuret adtam neki vagy egy pici joghurtot, hogy ebedig ne legyen ehes. Igy 12-kor kapott ebedet es bealudt egesz delutan 2:30-ig (tehat max 2 orat aludt 1 evesen napkozben ami nekem kevesnek tunt akkoriban). De neki eleg volt ez a 2 ora alvas, hogy ne legyen nyugos keso delutan.

De nem sokkal a 2 eves szulinapja elott elhagyta a deli alvast es azota sem alszik. Sem a bolcsibe sem az oviba nem tudtak es tudjak letenni de en sem otthon. :) Ugyogy amig a tobbi gyerek aludt addig o kepeskonyvezett, festett... Soha de soha egyetlen egy napot nem aludt ket eves kora ota delben. Es bizony par hetig nagyon nyugos volt mar keso delutan. Reggel 7:30-tol birja este 7:00-ig. Igy eleg koran fekudt/fekszik. Altalaban mar 7:30-kor alszik. En sosem eroltettem. Voltak idoszakok amikor nyugos volt de aztan ezek lassan megszuntek mint barmi mas.

2014. ápr. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Délután már nagyon-nagyon nyűgös, mert ugye nem elég az az 1-1,5 óra amit alszik délben, ma pl. 50 percet aludt, próbálom korábban fektetni, de akkor meg hajnalban kel....
2014. ápr. 5. 19:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!