Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sinlac jó a tepép helyett?

Sinlac jó a tepép helyett?

Figyelt kérdés
5, 5 hónapos kislányom csak napi 2 x fogadja már el a tápszert. Amúgy eszik bármi mást. Imádja a Sinlac pépet viszont az egyesek szerint nem jó önálló étkezésnek. De a lányom tej allergiás így sima tejpépet nem ihat.

#tejpép #Sinlac #kivàltás
2014. ápr. 5. 16:08
 1/7 anonim ***** válasza:

A Sinlac pont egy olyan, amit tápszerként és pépként is meg lehet csinálni. Tehát igen is jó egy étkezésre. És mivel a tejpépek tejalapúak és írod, hogy a lányod tejallergiás, így akkor miért ne lenne jó tejpép helyett? Valamit enni kell.:) És gondolom már hozzátáplálsz, tehát adsz neki gyümölcsöt, zöldséget, stb. tehát így is megkap sok vitamint és ásványi anyagot.

De amúgy milyen tápszert kap a lányod, ha tejallergiás?

2014. ápr. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia, persze, hogy jó:) az én kisfiam 3 hónapos kóra óta iszik Milumil Pepti tápszert, mert tejallergiás és 4 hónapos kórától kap sinlac pépet is, mivel sima tejpépet a nem kaphat. Most 1 éves és még mindig tejmentes diétán van. A Sinlacban is minden vitamin megvan, ami kell a babának.
2014. ápr. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Pepti és nagyon utálja. Napi kétszer hajlandó már csak enni belőle és akkor sem sokat. Főzeléket Szívesen eszik. És orvosi utasításra husit is kap. Így doki szerint teljesen rendben lesz a fehérje. Nem gond ha kevés a tápszer mert amúgy eszik már gyümölcsöt , sinlacot és pohárból iszik rizstejet is. De pár anyuka teljesen megijesztett , hogy napi minimum fél liter tejalapu kell. De a gyerek amúgy is tejmentesen érkezik. Annyira megtudnak ijeszteni. ..
2014. ápr. 5. 16:32
 4/7 anonim ***** válasza:
Persze, ez így van, hogy kell a napi fél liter tej alapú táplálék. De ha egyszer valaki tejallergiás, akkor nem lehet neki tehéntej alapú ételt adni. Akkor ezt más fajta ételekkel kell helyettesíteni, ami tartalmaz ugyanolyan fontos tápanyagokat a baba-gyerek számára, mint a tehéntej alapú dolgok, csak nem tehéntejből készülnek.
2014. ápr. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Kész agyrem...:-(:-(
2014. ápr. 5. 16:38
 6/7 anonim ***** válasza:
Bár lányom nem tejallergiás,csak a ha tápszerrel gond volt és doki kérdezte volt-e tejallergia a családban.Öcsémnek volt,bár szerzett nem veleszületett.De mindegy,ezt doki nem tudta,tehát peptit írt fel.Nekem se fogadta el már 5hósan is csak inkább este,reggel a max a 40mili volt.Én egyébként mikor már nem vacsorázott inkább,csak ne kapjon tápszert,akkor átálltam rá,hogy tányérba tápszer és besűrítettem kanalasra sinemil-el vagy hát mivel ugye nekünk nincs tejgond,így tejpéppel.És így végülis megkapja a tápszert is,meg pluszba még a tejalapot is.Nem tudom jól csináltam-e,de szerintem nem a milin múlik a mennyiség,hanem összetételen.Tehát lehet hogy mondjuk nem ivott meg napi 500milit belőle,de 250grammnyi ételbe volt neki 6-7kanál tápszer és ugye sűrűre kevert sinemil/tejpép.
2014. ápr. 7. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Csak az én lányom tényleg tejallergiad:-(
2014. ápr. 8. 07:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!