Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akiknek gyogytornara volt...

Akiknek gyogytornara volt szuksege, valaszolnatok?

Figyelt kérdés
Mibol gondoltatok h szukseg van ra? Le volt maradva a baba a mozgasfejlodesben? Mennyire es meddig vartatok, mikor leptetek? Csak azert kerdem ezeket, mert az en lanyom 8 honapos lesz es nem akar kuszni sem. Igaz korbe-korbe nagyon ugyes, elore nem megy. Ezert gondoltam h el kellene vinnem. Vki azt mondja h raer, mert 9 honapos korig kell elkezdenie kuszni. De a kornyezetemben mar allnak a babak ennyi idosen, ezert ijedtem meg es gondolkodtam a tornan.
2014. ápr. 5. 23:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Tenyleg raer meg a kuszassal, ne aggodj ezen. Adj idot a babadnak. Mi Deveny fejleszto tornara jartunk. A gyerekorvos utalt be, mert a ket karjanal fogva torteno ulesbe huzaskor n tartotta a fejet a fiam. Ha baj lenne, a tanacsadason neked is jeleznek. Sokat arthatsz magadnak es a babadnak, ha bebeszeled magadnak
2014. ápr. 5. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
hogy lemaradt a fejlodesben
2014. ápr. 5. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Nekem is 8 hónapos volt a lányom, mikor elvittem Dévény tornászhoz. Nem akart forogni a kislány. Mindenki azt mondta, hogy nincs baj, csak lusta. Ezt meguntam, és léptem. A gyógytornász azt mondta, hogy már rég hozni kelett volna. Ennyit a védőnőről. Már 1 hónapja járunk. Mondjuk még mindig nem kúszik, de a forgás annyira megy neki, hogy gurulva közlekedik. Szerintem nem is fog mászni, de remélem tévedek.


Ha rám halgatsz, elviszed. Azt a pár ezer forintot megéri. Legfeljebb azt mondja nincsen semmi baj. De vidd el.

2014. ápr. 6. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Ha úgy érzed, probléma van, szerintem inkább vidd el. Legfeljebb megmondja a gyógytornász, hogy nincs semmi baja, és megnyugszol. Az én lányom mindent nagyon korán csinált, én örültem is, hogy 5 hetesen már teljesen ki tudja magát nyomni, egyszer még át is fordult hasról hátra. Most utólag jöttem rá, hogy túl merevek lehettek az izmai. 3,5 éves korában az óvónénik mondták, hogy nem összehangolt a mozgása, egy éve járunk fejlesztő tornára. Az ovis gyógytornász szerint még mindig nagyon le van maradva a mozgásban. Lehet, hogy ha a védőnő rájön, hogy az is gond, hogy korán csinálja ezeket, és pár alkalommal akkor elviszem tornára, most ez nem lenne.
2014. ápr. 6. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Én gyógytornászként azt mondom, hogy ha úgy látod, hogy valami gond van, akkor inkább vidd el megmutatni, ne várj vele. Sajnos tanácsadáson nem igazán szokták észrevenni, hogy gond van, a védőnő meg pláne nem foglalkozik vele. Legalábbis én a környezetemben így látom. :(

Egy Dévényes megvizsgálja normálisan, és lehet, hogy nem is kell vinned többet, mert minden rendben van. Annyit megér szerintem, hogy megnyugodj.

2014. ápr. 6. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Én is vittem a fiamat, nem Dévényeshez, mert aggódtam. Megnyugtatott, kaptunk házi feladatot, és ennyi. A kisfiam mindent később csinált, de most 3 évesen azt mondta egy szakember, hogy semmi káros következmény nincs.
2014. ápr. 6. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

náunk csípőszűrésen és a gyerekorvos is tanácsolta, hogy vigyem el Dévényeshez a lányom, ő nem volt nagyon lemaradva, de volt mit korrigálni. csak néhányszor kellett mennünk. utána a fiamat már eleve elvittem hozzá, hogy nézze meg. neki csak 2 alkalommal kellett, közben én tornásztattam.


ha úgy érze, hogy jót tenne, akkor keress egy szakembert a közeledben, és kérd meg, hoyg nézzen rá. így te is megnyugszol, ha nem lenne baj, ha meg talál javítani valót, akkor minél előbb el kell kezdeni.

2014. ápr. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
4 hónaposan nem fordúlt meg se hasra, se hátra. Lányom ennyi idősen már hasra fordúlt. 5 hónaposan elvittem konduktorhoz. Megmutatta hogy kell megtanítani forogni, kúszni mászni. Utált hason lenni, de 6 hónapos korára megszerette a hason fekvést a torna által, kúszott, felült. 7 hónaposan mászott szépen, felállt, de hasra, hátról hasra csak 8 hónaposan fordúlt meg. Most 9 hónapos, csinál mindent, megáll kapasukodás nélkül, fal, bútorok mellett jön megy.
2014. ápr. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Jajj nagyon szepen koszonom a pozitiv hozzaszolasokat! :-) Telefonszamot ma sikerult szereznem, hnap mar hivom is a gyogytornaszt, remelem minel hamarabb tud fogadni. Ugye viszonylag hamar tudnak? Marmint nem kell tobb napot, heteket varni? Lenyeg, csak segitsen a lanyomon h beinduljon!
2014. ápr. 6. 16:25
 10/16 A kérdező kommentje:
Még annyit szeretnek kerdezni h ez faj a babanak? Vagy csak azert sirnak egy-egy ilyen tornan mert kellemetlen nekik es nem ugy mozoghatnak ahogy ok akarnak? Persze tudom h ezzel csak jot akarnak nekik, csak erdekel h fajdalmas-e...
2014. ápr. 6. 16:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!