Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Komolyan ekkora probléma, ha...

Komolyan ekkora probléma, ha előreengednek valakit, aki kisgyerekkel van és terhes?

Figyelt kérdés

Komolyan néha nem értem, hová fajul ez a világ, engem még így neveltek, hogy valakiket illik előreengedni...

Szóval munkahelyemen történt az eset, betelefonált egy anyuka, hogy veszélyeztett terhes és pici gyerekkel jön, nem lehetne-e előre venni a sorban e miatt. Bank, ezren vannak, de mondtam miért ne, néha idősebbekkel megengedik, hogy meg lehet csinálni.


Ott is volt, erre egy férfi felhördült és beszélt a főnökömmel, aki behívott, hogy én ezt mégis hogy képzeltem. A főnököm anyuka, nő és azt mondta, hogy még egy ilyen is KIRÚG!


Én csak azért gondoltam,. hogy most az egyszer miért ne lehetne, mikor idős emebereket rendszeresen előrevehetünk és nincs belőle baj, legalábbis nem volt.


Komolyan, ti mit gondoltok? Most én érzem rosszul magam, pedig csak jót akartam. Nektek mik a tapasztalataiktok? (azért ide írtam ki a kérdést)



2014. ápr. 6. 12:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
83%
Altalaban a fonok nok mindig kegyetlenek. Anyukakent atkellene ereznie a helyzetet a fonokodnek. Semmi rosszat nem tettel.
2014. ápr. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Az kemény... !

Én személyes ügyfélszolgálaton dolgozok (jelenleg itthon vagyok a fiammal) és ott simán előbb behívtuk ha szólt egy t

2014. ápr. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
90%

Bocs, elnyomtam és elküldte...

... ha szólt egy terhes kismama, vagy ha kisbabával volt vki, akkor is intettünk neki, h jöjjön. Nem volt belőle probléma.

VOlt ffi és nő főnököm is, szerencsére mindegyik normális volt ebben a témában.

De azt én is észrevettem, h a nők bunkó.bbak és szívtelenebbek mint a pasik.

Nem csináltál semmi rosszat szerintem, a főnököd volt k-csög. Nem is értem. Anyuka és így reagál???!

2014. ápr. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
46%
Én is kismama vagyok, de ráérek. Igaz más a helyzet, mert se kisgyerek, s veszélyeztetett terhesség. Viszont aki se nem öreg, se nem terhes, az általában munkaidőben megy ügyet intézni és siet. Valószínű mindenkinek jobb lenne, ha inkább egy kevésbé forgalmas időpontot javasolnál ilyenkor, minthogy valaki "csak úgy" besétál és bemegy az x ideje ott várakozók elé ügyetintézni. Ott nem mondhatod el mindenkinek, hogy ezért és ezért "tolakodott előre" a kismama. Olyan ez mint az orvosnál a buszra siető nyugdíjas, aki "csak receptért jött", aztán még 20 percet dumál a dokival, másnak meg eldurranik az agya, mert direkt odamegy korán, hogy beérjen a munkahelyére. Nem hiszem h korrekt volt ezért kirúgással fenyegetőzni, de talán ilyesmi lehetett az indok.
2014. ápr. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Nekem még nincs gyerekem, de akkor is :S A főnököm elég csúnyán megmondta, hogy attól nem fél, hogy nem talál helyettem mást, aki tiszteli az ügyfeleket (?). De akkor azt nem értem, hogy idős emberekért miért nem szól senki. Most nyilván nem a rúzsos, unokákkal futkozó nagyikra gondolok, hanem a 6 bottal járó idősekre. Rájuk soha nem panaszkodnak, sőt még a főnök mondta, hogy vegyük előre inkább őket, nehogy ide kelljen értük kihívni a mentőt :SS
2014. ápr. 6. 12:20
 6/20 anonim ***** válasza:
90%
Szia! Tényleg a nők tudnak a legbunkóbbak lenni. Nem munkahelyemen de nekem is volt hasonló. Nőgyógyásznál voltam és egy órát csúszott a rendelés. Egy hölgy jött szülés utáni 6 hónapos kontrollra de kisbabával mert nem tudta hova rakni. 15 perc múltán én következtem , bent megkérdeztem az orvost, hogy elém engedhetném-e a kisbabás anyukát. Azt mondta persze és meg is köszönte. Kimentem , szóltam , hogy menjenek be. Nem egész 10 perc alatt kész volt de a váróban olyan gyilkos pillantásokat vetettek rám, hogy csak na és hallottam morgolódást is. Ez ráadásul esti rendelés volt, tehát munkába sem sietett senki. Nem értem miért kell így viselkedni, ennyit nem lehet megtenni a másikért? Sajnos ilyen világot élünk . Ja és szerintem nem tettél semmi rosszat, egy idős ember sem érdemli meg jobban, hogy előre legyen véve mint egy ilyen helyzetben lévő nő amit leírtál. A főnököd meg egy paraszt.
2014. ápr. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
81%

Sajnos a nő főnökök valóban sokkal bunkóbbak. Az én főnökasszonyom ritka paraszt egy nő volt, borzasztó volt az ő beosztottjának lenni. Szerencsére már leszámoltam, most itthon vagyok a két kicsivel, remélem ha munkába állok 1-2 éven belül, nem nő lesz a főnököm.

Férjem munkahelyén is nemrég lett főnökcsere.az addigi tök jófej férfi főnökét leváltoták egy kétgyerekes főnökasszonyra. Alig volt pár hetes a pici, a nagy (2 éves volt akkor) lebetegedett, orvoshoz kellett vinni. A pár hetes pici rettentően hasfájós volt, még ölben is alig volt el. Férjem betelefonált, hogy szeretne 2 nap szabadságot kérni, elmondta őszintén hogy miért. Erre a főnökasszony nagyon bunkó megjegyzéseket tett. hogy én hogy nem bírok el két kicsivel, azért vagyok itthon stb. Pedig neki is a két gyerek között 2 év a korkülönbség, szóval tudhatná nagyon jól, hogy az első hetek hónapok egyébként sem könnyűek, hát még akkor, ha valamelyikkel orvoshoz kell menni...Szóval ennyit a nő főnökökről...

Kedves Kérdező, sajnálom, hogy neked is ilyen főnökasszony jutott. Te helyesen, emberségesen cselekedtél. :)

2014. ápr. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Ne èrezd magad rosszul te helyesen cselekedtèl. Az a ficko egy taplo volt ahogy fonokod is az.
2014. ápr. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
87%

Istenem mintha az én bunkó főnökasszonyomat írtad volna le,ő is két gyerekes anyuka(1,5 év különbséggel a gyerekei tehát tudja hogy milyen az élet egy kicsivel és egy picivel).

Az első gyerekem 2 évesen ment bölcsibe én meg vissza dolgozni utánna nem sokkal terhes lettem a kistesóval de végig dolgoztam!Azalatt a fél év alatt 1x volt kutya beteg a nagyobbik gyerekem hányós-hasmneős vírussal,kértem csak 1 napra engedjen el míg az elején tényleg nagyon carul van a gyerek,tudjátok mikor senki nem jó csak anya!Hát mit ne mondjak ő is kirúgással meg mindennel fenyegetett!Ja meg a terhesség allat egyik vizsgálatra sem engedett el szabadnapokra,mindíg el kellett rohanom majd visszaloholni a melóba,ez csak azért volt durva mert nekem egy UH-gért vagy egy vérvételért is 35 km-t kellett utaznom,végig várni a km-es sorokat majd rohanni vissza melózni!

De nembaj én mindíg azt vallom előbb utóbb mindenki vissza kapja az élettől!

A múlt héten hallottam hogy ez a főnökasszonyom az ő felettesétől kapott egy írásbeli figyelmezetteőt hasonló "kedves" viselkedés miatt!2.-ik után kirúgás jár!!Remélem mire megyek vissz dolgozni(kb 1 év) addigra eltakarítják a szemetet:)

Kedves Kérdező!

Emberségből ötösre vizsgáztál,le a kalappal előtted,a főnököddel meg ne foglalkozz!

2014. ápr. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
73%
utolsó vagyok..ja én is Bankban dolgozom!
2014. ápr. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!