Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves kisfiam nem alussza át...

1 éves kisfiam nem alussza át az éjszakát, és velem alszik együtt. Tudom, hogy nem ideális. A védőnő bogarat ültetett a fülembe. Szerintetek szoktassam át?

Figyelt kérdés
A mai státuszon a védőnő és a gyerekorvos is úgy nézett rám mint egy ufóra, hogy a fiam még felkel éjjel és velem alszik. Még szopizik is éjjel. Pár hónapja megpróbálkoztam a kiságyba szoktatással, de 9 nap után feladtam, mert egyre durvábban ellenállt a kisfiam. MIndketten kikészültünk. Szerintetek átszoktassam a szobájába az ágyába? Ha igen, ki hogyan próbálná? Sírni hagyósok ne írjanak! Mindenkinek köszönöm.
2014. ápr. 7. 12:21
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
Hát pedig sírás nélkül ez nem fog menni, te szoktattad magad mellé is. Próbálkozz az átszokással de úgy, hogy eleinte ott vagy te is a szobájában. Napközben tartózkodjatok ott, a napközbeni alvás is legyen ott. Ha megszokta a szobát akkor mehet az ágyába. Ha sír nem kell felkapkodni, kivenni, ülj mellé és simogasd, beszélj hozzá, vigasztald meg. Ez másképp nem fog működni.
2014. ápr. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Már nem fogod tudni úgy átszoktatni,hogy ne legyen belőle sírás,de szerintem nem is kell.Neked ideális ez?És a gyereknek?Ha igen,akkor csak azért mert más azt mondja ez így nem jó,felesleges átrakni.
2014. ápr. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
49%
Egyetértek az első válaszolóval a módszerben és abban is, hogy nem fog menni sírás nélkül. Ezt vagy elfogadod vagy csináljátok tovább úgy, ahogy eddig. Egyébként ha Téged ez nem zavar, akkor ne szoktasd át, ebben a kérdésben a Te véleményed számít, nem a miénk.
2014. ápr. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Lányom 14 hos addig alészik veem mig át nem aludja az éjszakát aztan megy a tesojához ezzel nincs baj egy ágyba alszok vele soha nem bámntam meg
2014. ápr. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
46%

21 hónapos a fiam, mellettem alszik a leszerelt oldalú kiságyban és van, hogy még szopizik éjjel 1, de csak ha kínozza a foga, van, hogy ébred, de visszaalszik ha ráteszem a kezem. Érdekes, nálunk a doki is és a védőnőnk is a 2-2,5 éves korig szoptatás híve és konkrétan ők ajánlották a kiságyas megoldást. Ha nektek jó, akkor ne költöztesd át, ne hagyd sírni, ártasz vele, olvass Bagdy Emőkétől erre vonatkozóan kutatásokat. Ne aggódj, a legtöbbet adod a babádnak, rád van szüksége.

[link]

2014. ápr. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 JanoviczkiFerencné ***** válasza:
Az én babám lassan kétéves és velem alszik, de egyre többször mondja, hogy egyedül akar aludni. Én imádok vele aludni, ugyan mi baj van ezzel. Nyilván 18 évesen nem fog velem aludni. Generációk nőttek fel úgy, hogy nem is volt lehetőség külön aludni, egy szoba, egy ágy volt.Nem ezen múlik az élet, egyébként meg ha szeretetből tesz valamit az anyuka abból szerintem nagy baj nem lehet. Ezen a kérdésen ne is gondolkodj, legyen mindig szép boldog napotok és éjszakátok ez a lényeg, és akkor boldog felnőtt lesz.
2014. ápr. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2014. ápr. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én fiam 2 éves és még velem alszik. Kb. 1.5 éve át akartam szoktatni, de apa akkor ment külföldre dolgozni és nem akarta még én is ˝ellökni˝ magamtól, így maradt mellettem. Neki is és nekem is jó így. Most vettünk neki egy szupi jó auto formájú ágyat, már csak a matrac kell bele, ha meglesz az is akkor megpróbálunk elválni. :) Persze erőltetni nem fogom, de most úgy nézem tetszik neki az ágyiko, már alig várja, hogy össze legyen szerelve, legalábbis eddig. Aztán, hogy ahhoz mit szól, hogy abban is kell aludni......? Kiderül. A lényeg, ahogy előttem is mondták, hogy ha mindkettőtöknek kényelmes így akkor ne foglalkozz senkivel. ( én is ezt teszem). Eljön majd az idő mikor már cikinek fogja tartani.:) Persze ez csak az én véleményem, ez is olyan téma amiről mindenkinek más a nézete, de ez így van rendjén. :)
2014. ápr. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!