Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14 hónapos babának hány...

14 hónapos babának hány tejalapú étkezésre van szüksége?

Figyelt kérdés
nem issza meg a tápszert, egyáltalán semmit :-( tejet ugye nem kaphat még. Így reggelire kap tápszert sinlac péppel dúsítva, kanállal, uzsira joghurtot vagy túrót gyümölccsel, vacsira meg tejpépet. Szerintetek jó így? Így kb 5-6 dl az a mennyiség, ami "tejes" étel. Vagy uzsira elég lenne sima gyümölcs?
2014. ápr. 8. 09:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

14 hosan miert nem kaphat? Egy eves kortol lehet a bolti tejet bevezetni.

Bar gondolom, akkor tejerzekeny lenne a gyerkoc?!


Az en lanyom ilyen idosen ketsuer kapott tejitalt. Reggel es este ivott. Elvileg 1 liter kotnyeket kellene inni naponta, de mar nem emlekszem, hogy neki annyi megvolt-e.

O kapott joghurtot, sajtot, turorudit, turot, stb.

2014. ápr. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sajnos nálunk 14 hónapos kora óta egyáltalán nincs tejalapú étkezés. Tejallergiás a lányunk, a tápszerét 12 hónapos koráig kaphatta (a férjem ki tudott neki írni 10 dobozzal a szakorvosi jav. lejárásának utolsó napján, de két hónap alatt nulláztuk a készletet), szóval nem tudott azóta semmilyen tápszert enni, pedig végigzongoráztunk minden lehetőséget a gasztróssal, semmit nem ivott meg soha. Tejet ugye nem kaphat, sem semmilyen tejterméket, így ő rizs-, zab-, és ritkán szójatejet kap. Semmilyen tejalapú nincs az étrendjében.



Egyébként naponta egy-kettő nem volna rossz, csak azért írom ezt le, hogy lásd, nem hal bele abba sem, ha nullázva van ez.

2014. ápr. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A legújabb dili, hogy 3 éves koráig egyáltalán ne kapjon tejet a baba.... nem értek vele egyet egyébként, ő nem allergiás, próbáltam neki zsíros tejet adni, de azt se itta meg. se a kakaót, vaníliás, karamellás tejet, semmit. ,max 1-2 kortyot.
2014. ápr. 8. 10:29
 4/5 anonim ***** válasza:

És a tejital?

Vagy azt még nem próbáltátok?


Nézd, én az aranyközépút híve vagyok. Elolvasok mindent, meghallgatok mindenki, de én döntöm el, mit hogyan csinálok.

Mondhatja nekem a WHO, hogy 6 hónapig szoptassak, ha a gyerek 6 hetesen abbahagyta a szopást és elapadt emiatt a tejem.

Jöhet nekem a gy. orvos, hogy 6 hónapos korig ne adjak semmit a tápszeren kívül a gyereknek, ha több kivizsgálás után 10 orvosból 8 is azt ajánlja, hogy kezdjem hozzátáplálni, mert attól megoldódik a reflux és székelési problémánk. Meg is oldódott egyből, amint 4 hónaposan elkezdtem adni neki szép lassan az alma levét, majd az almát. Nagyon lassan haladtunk és nem kapkodtam el.

2014. ápr. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

tejitalt se issza meg sajnos :-( próbálkozok mindenféle ízűvel hátha az egyik bejön majd, de eddig semmi :-(


Egyébként igazad van. Minden orvos mást mondd, van hogy egy orvos is agyonüti egyik szavával a másikat. Nekem pl. ugyanaz a doki mondta hog yne adjak a féléves babának csak napi fél babakekszet a liszt miatt, aki a köv. mondatában javasolta hogy liszttel sűrítsem a főzeléket... 1 éves korig próbáltam mindet betartani amit lehetett, tojással , tejjel, liszttel kapcsoltban, de már nem csinálok problémát belőle, ha meginná a tehéntejet, azt kapna. De sajna az se kell neki. Ha eddig nem volt baj a joghurttal, túróval, tejes főzelékkel, akkor valószínűleg ezzel se lenne, és először úgyis csak keveset adnék, figyelném hogy hogy reagál rá.

2014. ápr. 8. 13:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!