Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hosszan elhúzódó sárgasággal...

Hosszan elhúzódó sárgasággal ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Szombaton lesz 1 hónapos a babám és még mindig sárga. A kórházban besárgult de másnap a véreredmény szerint a kék fény hatására elmúlt és igy haza engedtek minket.

4 nap itthonlét után újra besárgult és ez azóta is tart. A gyerekorvos azt mondta hogy akár 6 hétig is eltarthat és eddig ez normális. Én azonban nem vagyok nyugodt!

A bélmüködése is a picinek ezáltal le van lassulva és iszonyatos szenvedés után sikerül neki kakilni vagy pupiznia. Kamillateát, édeskömyényteát, espumisan cseppet illetve infacol-al próbálkoztunk már de mindennek nem sok hatása van. Már mi szülök szenvedünk attól hogy végig kell néznünk a pici kinlódását. Megvisel lelkileg. Volt valaki hasonló helyzetben? Tud valaki valami házi praktikát vagy segitséget?

Előre is köszönöm.


2008. júl. 25. 10:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is besárgult, bár ő nem került kékfény alá, de bizony hetekbe telett, hogy elmúljon. Nekem azt javasolták, hogy szoptassam minél többet, ha elalszik a cicin akkor piszkáljam, hogy egyen. Sokat kell kivinni a levegőre az jót tesz neki segít a napfény. Mi a pukival szenvedtünk, nekünk a Gripe Water vált be a többi nem használt.Tornáztasd sokat és maszírozd a kis pociját az is segít, de a legfontosabb a sok cici, ha tudod szoptatni, mert azt nem írtad, hogy szopik vagy tápszeres baba. Nyugodj meg hamarosan túl lesztek rajta. Sajnos ez ilyen sokáig tart, de helyrejön.
2008. júl. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a választ!

A babám csak szopizik szerencsére van tejem több is mint ami kell. Most már 2 óránként etetem és vizet is kap a doki utasitása szerint. Állitólag igy hamarabb ürül ki a szervezetből a bilirubin ami okzza a sárgaságot.

A masszirozással is próbálkoztunk illetve alkalmazzuk is.

De úgy látom hogy most már mindent kipróbáltunk amit ajánlottak de nem sok jelét látom.

Nem tudom mit tehetnék még.

Mondtam a dokinak hogy küldjön el már minket vérvételre vagy vissza a kórházba de azt mondta hogy ez még belefér mert 6 hétig normális a sárgaság. Én viszont aggódom hogy nehogy valami baja maradjon visszamenőleg ez miatt.

2008. júl. 25. 10:30
 3/7 anonim ***** válasza:
Az előző válaszoló vagyok. 6 hétig nálunk is eltartott. Nekünk 1 hetesen kellett visszamenni a kórházba kontrolra, nektek nem kellett, mert ismerek olyat akinek folyamatosan vissza kellett menni, mert nem csökkent olyan gyorsan a bilirubin szint, mint nálunk. Mi 1 hét alatt kb. megfeleztük.Ha téged megnyugtat állj a sarkadra és igenis küldje el laborba a gyerekorvos, ha jól tudom jogod van kérni.Ha van rá lehetőséged próbáld ki még azt a gyógyvizet amit írtam, nálunk mind a két fiam nagyon hasfájós volt és csak ez segített. Próbáld sokszor hasra fordítani, nálunk apuka szokta az alkarjára fektetni hason és úgy sétálgat vele, ha nagyon fáj. Remélem tudtam segíteni, ha gondolod írhatsz privibe szívesen segítek, ha tudok. 12 hetes nagyfiú anyukája
2008. júl. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én Gyulán szültem. A 3nap mérték neki először kicsit magas volt,ezért 2órára berakták fény alá. Aztán másnap mehettünk haza,mert áéllítólag CSAK PICIT NÖVEKEDETT AZ ÉRTÉK!!! Na hát itt lett elb...va az egész. 17naposan elvittem a gyerekorvosunkhoz és azt mondta azonnal be a kórházba mert nagyon nagyon sárga volt. A kórházba vettek tőle vért és 5napig voltunk bent. 2hét alatt képzelheted hogy megrongálta a máját. Bent feküdtem vele én is. Én adtam neki fecskendőből a gyógyszereit. Szőrnyű volt az az 5nap. Épp hazaértünk a nagykórházból 5naposan,mehettünk 17naposan vissza a gy.kórházba.
2008. júl. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én azt ajánlom, azért mindenképpen kérjél vérvizsgálatot. Nem is értem, miért nem küld el a doki. Nekünk minden nap nézték és szúrták szegénykémet, de nem volt baj, mert ebből tudjuk meg, hogy milyen az értéke, nem ránézésre. Minket kiengedtek a kórházból 258-as bilirubin szinttel, és másnap már a Heim Pálba voltunk. Akkor levették a vért és ott már 330-at mutatott! Azt hittem megőrülök, hogy engedhettek ki magas sárgasággal! De ott fényezték, infúziózták és helyrejött. Szerintem nem ártana Nektek sem bemenni és végigcsinálni pár napot, biztosan helyreállna. A lényeg, hogy rengeteget szoptasd a babádat, hogy ürüljön a bilirubin szintje. És bizony keltegetni, keltegetni, tudom, nagyon nehéz egy alvó babát evésre bírni, de muszáj! Egyébként 6 hetes koráig elhúzódhat, akkorra kell lemennie az értéknek olyan 70 körülire. 9 hetes kislány anyukája.
2008. júl. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! Csatlakozom az előttem szólókhoz, nem ártana egy vérvizsgálat. Egyébként tényleg szoptatni kell folyamatosan, de azt sem szabad elfeledni, hogy olyan is van, hogy tej okozta sárgaság, nálunk ez volt egy darabig. Amúgy sajna nekem van két örökletes betegségem, mindkettő sárgaságot okoz (spherocitosis és gilbert-szindróma), szóval utána nézetek én is vajon ő örökölte e. Bár most 4 hónapos, nem sárga. Mindenesetre szerintem is kérj szakorvosi segítséget!
2008. júl. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia nekem is a kicsi korházban besárgult.Olyan erőssen volt neki hogy a szeme fehérje is sárga volt.3 napot töltött lámpa alatt,mind a 3 alkalommal 12 órát.11 napig voltam vele bent korházba mirre hazaengettek.Nekem akkor azt mondták hogy azzal tudok segítenni ha kora délelött,vagy délután mikkor nem olyan erős a nap kikell tenni a babát napozni 10percre,de a fejecskéjét lekell takarni az ne érintkezzen a nappal.Nekem ez jobban bevált mind a kék fény.4 nap után szépen kifehéredett a bőröcskéje is.Naponta megcsinálhatod 2-4 alkalommal 10-15 percet de ne többet,és a késő délutánni nappal,vagy a korra délelőtinél.A nap segíti azt a bilirubint a vérben feldolgozni,amitől besárgul a baba.Sok sikert.
2008. júl. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!