Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan 5-7 hónapos...

Van itt olyan 5-7 hónapos közötti baba, akinek nappal is elég sokat van a szájában a cumi?

Figyelt kérdés

van ennek valami hátránya? nekem egész nap nyöszörög, de ha adok cumit, akkor cumival a szájában csendben eljátszik.

ha nincs, akkor meg nyöszörög.



2014. ápr. 10. 14:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem minkét lányom cumis volt. Ami azt jelentette, hogy náluk voltak olyan időszakok amikor egész nap a szájukban volt, mert jött a foguk, de volt amikor el tudtam kérni és eszében sem jutott. Olyan 1 évesek voltak amikor már tudatosan törekedtem elvenni napközben. A kicsi még ma is azzal alszik és 2 éves, de napközben nincs a szájában. Megállapodtunk, hogy koszos lesz napközben. Én látok eddig semmi gondot nagynál sem a beszédfejlődésben sem egyéb másban, de nem vagyok cumi szakértő:) vannak erről cikkek egyik ellene másik mellette. Én inkább azt mondom, hogy ha kell neki erőszakkal elvenni, ha már megkapta nem lehet, mert akkor hiányozni fog neki. Én is csak szépen lassan vettem el tőlük. A nagy 3, 5 évesen szokott le estére is a cumiról, addig este kérte. De neki akkor nem hiányzott már. Én még odaadnám neki, ha kéri és amikor lehet elvenném. Mondjuk amikor kirakja Ő maga, vagy elkéred, hogy tegyétek le, és szépen elteszed, hogy ne legyen látószögében. Én is így csináltam. megszokta utána pár hét alatt, hogy nem mindig van cumi.
2014. ápr. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi, hogy írtál. az éjszakai alvást hogyan befolyásolta a sok cumizós időszak?
2014. ápr. 10. 15:06
 3/4 anonim ***** válasza:

enyémnek 4 hónapos korától volt éjjel-nappal a szájában a cumi, 1 éves korában. szerintem a fogzás miatt.

nem lett hátrány belőle. 1 évesen "vettem el" tőle, csak alváshoz kapta meg és ha nagyon nyűgös volt, elesett, ilyesmi. ezzel sem volt probléma, különösebben nem hiányolta, sok dolga volt, akkor tanult meg járni.

utána az ment, hogy reggel a szekrényre feltettem a cumit, este meg betettem az ágyába.

2 éves kora előtt maga hagyta el :)

2014. ápr. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
első vagyok. Nálunk az alvást a nagynál nem befolyásolta amikor elhagyta. Két napig felkelt egyszer-kétszer éjjel, de nem kérte a cumit, csak nyögdécselt, gondolom akkor akarta volna szopizni, de visszaaludt azonnal. Utána meg fel sem kelt már. Jól aludt és alszik. A kicsi még cumival alszik. Nála van, hogy kiesik éjjel, de akkor előveszi a kezét. Na, ennek már kevésbé örülök, ugyanis nem az ujját, hanem szó szerint a karját szívja. Ilyenkor visszarakom a szájába a cumit inkább. Sajnos Ő sokszor veszi elő a karját. Ez szerintem abból fakad, hogy egy időben nem fogadta el a cumit miután már cumizott. Nem tudom miért, de egyszer kiköpködte. Utána nem próbáltam egy ideig, és akkor megtalálta a karját. Erről már nehezen fog leszokni. Inkább szívná a cumit:((
2014. ápr. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!