Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek nem fogadja el a kicsi...

Akinek nem fogadja el a kicsi a cumisüveget, mit csinál?

Figyelt kérdés
Kérlek titeket segítsetek, kislányom anyatejes, fél éves korától kezdtem a hozzátáplálást. Azóta próbálom külön is itatni, de nem fogadja el a cumisüveget. Van már szilikoncsőrös pohara is, de azt is leginkább csak rágcsálja. Így minden étkezés után anyatejet iszik. Félek, ha bejön a meleg, nem lesz elég ennyi folyadék. Próbáljam pohárból? Most töltötte a 8 hónapot. Ráadásul, ha éjjel szomjas cicire kell tennem. Most még oké, de meddig? Előre is köszi a válaszokat.

2014. ápr. 10. 16:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a kis Jana Baby-s üveget, vagy a Medela babaitató poharát, sőt, már sima poharat is próbálhatsz!
2014. ápr. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Vagy próbáld meg rendes pohárból. Én is abból itatom a 8 hónapos fiamat. Az eleje kicsit döcögös volt de most már gyönyörüen iszik belőle.
2014. ápr. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
3 fiam van, egyik sem cumisüvegezett. 6 hónapos korában kezdtem el külön itatni pohárból. Mindegyik még 1 éves kora előtt megtanult _egyedül_ inni pohárból. Az elsőnél azért csináltuk így, mert nem fogadta el a cuisüveget - a többinél már nem is vettem; nekem nem hiányzott. De használtuk mi is a Jana sportkupakos flakont, ha elmentünk itthonról.
2014. ápr. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az én nagyobbik fiam sem tudta használni a cumisüveget. Meg az itatópoharat sem, csak ha kivettem a szelepet. :) 6 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást, 8 hónaposan kezdtem volna itatni, addig anyatejet kapott. Mivel a cumisüveg nem vált be, így pohárral itattam. Eleinte csak egy-két korty vizet ivott, azért ezt is meg kell szokni, kb. 2 hét volt, mire kb. 1 dl vizet megivott. Ha mentünk valahova, akkor a cumisüveg kupakjából itattam, majd vettem egy Nuk itatócsőrös üveget, azt nem kell szívni, így abból tudott inni. Egy éves korára egyedül ivott pohárból. :) Szóval nyugi, simán meg fogja tanulni a gyermeked! Fürdésnél lehet gyakorolni a pohárból ivást, ott nem gond, ha kiborul. Keress olyan poharat, amelyiknek kissé kifele áll a szája, mint a régi kávéspoharaknak, abból könnyebb inni, mert felfekszik a nyelvükre. Én azéet használtam a cumisüveg kupakját, mert az meg hajlékony, kicsit össze tudtam nyomni, hogy biztosan a szája felé folyjon a víz.
2014. ápr. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

én mindig pohárból adtam a babámnak a maradék tejet, még a kórházban láttam, hogy itatják az újszülötteket a nővérek, és tényleg működik.


Egyébként meg adhatod kanállal is a folyadékot, a kanalat már úgyis ismeri a hozzátáplálás végett.

2014. ápr. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Születése óta kispohárból itatom, ezért gondolom ő megszokta a poharat, mondjuk cumisüvegből nem is tud inni egyáltalán, mivel csak szopizott.

Ne add fel, próbálgasd a kispoharat, meg fogja tanulni.

2014. ápr. 11. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi kipróbáltam, tényleg egész ügyes a pohárral.
2014. ápr. 11. 20:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!