Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a baba le van maradva a...

Ha a baba le van maradva a fejlődésben azt behozhatja úgy, hogy semmilyen hátrány nem éri a későbbiekben?

Figyelt kérdés
Olyan anyukák válaszát keresem akiknek babájuk( akár koraszülött, mert az én picim az volt, de a normál időre születettek is) le volt maradva valamikor vagy éppen most le van maradva a fejlődésben, főleg mozgásában!Mit mikor csinált? Lett-e hátránya belőle? Ilyesmikre lennék kíváncsi!!
2014. ápr. 11. 20:42
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Esetleg ha lehet tudni hogy mi miatt maradt le és milyen módon próbálták behozni a lemaradást!?
2014. ápr. 11. 20:46
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia!6,5hónapos a kisfiam,kiírt napon született.Nem fért el a pocimban,ezért feszes az izomzata.Jelenleg még csak hasról hátra fordul és próbál kúszni.Sajnos mi későn kerültünk Dévény tornászhoz(5hónaposan),ezért sokkal nehezebb lesz orvosolni a problémát.Én első alkalommal megkérdeztem,h lesz e ebből bármiféle hátránya a későbbiekben.A válasz határozott NEM volt.Szóval én megnyugodtam :-) Nálatok mi a probléma?

Szép estét :-)

2014. ápr. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Kislányom is feszes izomzatú, járunk mi is Dévényre most 10 hónapos elmúlt már de még csak kúszik, az sem az a szabályos "kommandós" kúszás hanem két kéz egy láb, a forgást ő mondjuk időben csinálta 5 hósan oda vissza forgott, használja azt is! Nem nyomja fel magát négykézlábra sem! Volt egy idő amikor felnyomta magát de nem "kutyázott", csak egy pillanatra fel aztán vissza is ment hasra, de ezt is elhagyta azóta sem csinálja! És még ülve sem tudja megtartani magát,eldől! Neurológián is voltunk ott a feszességen kívül egyébként mindent rendben találtak akkor! És még nem is gagyog!
2014. ápr. 11. 21:20
 4/11 anonim ***** válasza:
Hányadik hétre született? Nekünk a neurológián még a feszességet sem vették észre!! Magamtól vittem tornára,pedig minden doki azt mondta rendben van a gyerek :-/ Persze,mossa kezeit a gyerekorvosunk is :-(
2014. ápr. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
35. hétre 1950g 44 cm és 30-as fejkörfogattal! Bár a fejét azt kicsit picinek találják 10 hósan 41 cm neki!
2014. ápr. 11. 21:35
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem vészesen korán jött,szerencsére.A buksija tényleg kissebb az átlagosnál,de szerintem ez nem akkora probléma.A Dévényes mit mond? Te látod rajta a javulást? Egyébként ez a helyzet még a jobbik,h későn csinál dolgokat,mintha kihagyna bizonyos mozgásformákat.Szóval nyugi! Nagyon szorítok értetek,hogy minden rendben legyen!

Kellemes estét kívánok :-)

2014. ápr. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az én kislányom nem volt koraszülött, semmi gond nem volt a szüléssel azon kívül, hogy rohamszülés volt, 3 óra az egész- Már születés után rögtön hipotóniát, izomtónus zavart állapítottak meg nála. 3 hónapos koráig fekve a fejét sem tudta középre fordítani, a csecsemőpózt sem vette fel, csak lógott keze-lába. 6 hónaposan tudott fogni két kézzel, 9-10 hónaposan forgott stabilan. Egyéves elmúlt, mire önállóan kúszott, most 16 hónapos, és fel tud ülni, nemrég elkezdett mászni is. Beszédben is le van maradva, gagyogás nincs, de azért dumál sok magánhangzóval, és van egy kis tátátátá, meg pfáfáfáfá.:)

Két hónapos kora óta járunk dévényre, egyéves kora óta pedig korai fejlesztőbe egyéb terápiákra is. Néha nehéz, sokszor gondolom úgy, ő miért nem olyan, mint a többi gyerkőc, de egyébként is, lassan olyan ez, mint egy verseny, egymásra licitálás, kinek a gyereke tud többet. Megnyugtattak engem is, ilyenkor még hihetetlen fejlődésre képesek, és mivel ez csak gyenge hipotónia (bár persze nekem nem annak tünt), teljesen be fogja hozni a lemaradást. íímivel tényleg folyamatosan fejlődik, én el is hiszem :)

2014. ápr. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az én fiam is hipotón volt. Azért az nekem meglepő,hogy az utolsó válaszolónak azt mondták,hogy ez enyhe hipotónia. Az én fiam azt mondták,hogy test szerte eléggé hipotón, pedig ő 16 hónaposan elindult!

De mindig mindent később csinált, kivéve a beszédet. Szinte hamarabb beszélt, mint járt! :) Két éves elmúlt és értelmileg hihetetlen penge. Még nem egészen volt kettő, amikor már mondatokat mondott, elszámol 10-ig, felismeri a számokat, kb. 30 mondókát tud fejből stb.

Pedig én is meg voltam ijedve,hogy a lelassult mozgás, majd hozza magával a lelassult értelmi fejlődést. De nem feltétlenül igaz!

2014. ápr. 12. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A családban egy kisfiú 690 grammal született, jóval idő előtt, a hetet nem tudom pontosan. Mindenben le volt maradva. Általános iskolás korára hozta be a többieket. De neki sok gondja volt. Olyan közösséget választottak, ahol tudnak rá figyelni, magánoviba járt, mert amúgy teljesen egészséges volt, csak később tanult meg pl. egyedül enni. Pohárból jóval később. Emlékszem, anyuéknál voltak és már tudott járni bőven, de volt, hogy mászott inkább. Most 17 éves. Az ég világon semmi baja, hála Istennek. Meg nem mondanád, hogy ez a gyerek miken ment keresztül és hogy 2 hónapig élet- halál között lebegett.
2014. ápr. 12. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én kisfiam időre született, és még ugyan benne volt a nagykönyvi tól-ig határidőkbe a mozgások terén, de mindent a legutolsó pillanatban kezdett el csinálni.

6hósan fordult át, 7hósan tudott gurulni-bár csak megmutatta, hogy tud, mert összesen 2x csinálta. 9hósan kezdett el kúszni, 10hósan mászni, ekkor állt fel, és 15hónaposan kezdett el járni, mindezt úgy, hogy 6hetes korától szinte egy éves koráig hetente jártunk dévényezni. Én gondolom, hogy lassabb volt a mozgásfejlődése az átlagnál, de azért lemaradva nem nagyon volt. Ennek ellenére nagyon sokat hallgattam, hogy szegény gyerek hogy le van maradva mindennel.

Én szerencsére nem igzultam, mert már a harmadik gyerekem volt- tudtam, hogy járunk szakemberhez is, baj nem lehet. Nem is lett, bőven behozta a lemaradását. 15hósan mikor elindult, kb 2hét alatt tök stabilan járt. Másfél évesen mászva közlekedett a lépcsőházban, tök biztonsággal, és 20hósan már kétlábon. 22hós kora óta motorozik mint egy kis félőrült olyan tempóban. 2éves korára mindent beszélt, igaz, hogy sok hangot még nem ejt, de ettől függetelnül beszél. Csak leginkább én értem még, de azért tisztul a beszédje is. 2hónappal mult két éves, és szerintem teljsen rendben van!

Mostanában már ismerkedik a bilivel is, szól ha bekakil kb 18hós kora óta.

2014. ápr. 12. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!