Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csinálok rosszul és mit...

Manu19 kérdése:

Mit csinálok rosszul és mit tegyek hogy minnél elöbb be gyogyuljon?

Figyelt kérdés
9 Hetes babámnak olajozom majd fürdésnél szàrazra törlöm és hintöporozom a hajlatait mégis piros és sebes mit tehetnék hogy minél elöbb meg gyogyuljon neki elsö baba !
2014. ápr. 12. 00:03
 1/9 anonim ***** válasza:

ha sebes akkor nem szárítani kéne, hanem zsírozni. hagyd a hintőport, helyette vegyél a patikában zsírozó krémet holnap. hétfőn meg kérj az orvostól gyulladáscsökkentős popsikrémet (sárga színűt kérj, mármint a matricája sárga, tudni fogja), azzal kenheted, nagyon jó krém :)

az olajozást is hagyd, mert csak feláztatod a sebet fürdés előtt. gyors fürdés, majd zsíros krém :)

ha nagyon csúnya lenne akkor az orvos felír majd tetránt, ez antibiotikumos, picit szabad csak kenni, de sebekre jó ha van otthon

2014. ápr. 12. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2014. ápr. 12. 00:13
 3/9 anonim ***** válasza:
Az olajozás csak árt neki és a hintőpor sem a legjobb, patikában adnak rá kenőcsöt.
2014. ápr. 12. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Csak fürdés előtt olajozd, hintőporozni nem szabad. Mindig töröld szárazra naponta többször is, egyébként a sudocream erre nagyon jó.
2014. ápr. 12. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem se olajozni, se hintőporozni nem kell. Fürdetés után, törölközéskor ne dörzsöld, csak itasd fel mindenhonnan a vizet a törölközővel, a piros részeket kend be testápolóval (én Cremor Aquosus-t használok), gyógyszertárban kapható, receptre is lehet íratni. Az én érzékeny bőrű gyerekeimnek ez vált be. A fenekére a Sudocrem a legjobb, vagy a sárga popsikenőcs, de azt nem minden orvos szokott.
2014. ápr. 12. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
...nem minden orvos szokott felírni.
2014. ápr. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Boraxos popsikrém, gyakorlatilag mindenre jó. Olyan, mint a Windex! :D Viccet félretéve, tényleg jó mindenre, kiszáradásra, kiütésekre, pirosodásra. Patikában lehet kapni.
2014. ápr. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hagyd a hintőport és az olajat!

Én sokáig nem csináltam, aztán egyszer a gyerekorvos rákérdezett, hogy csinálom-e, mondtam hogy nem, erre azt mondta, hogy jön a meleg, csináljam. Hát elkezdtem, baromi ronda, kisebesedett lett a kis bőre, úgyhogy előtte kutya baja sem volt!!!!

Úgyhogy abbahagytam, amíg helyre jött szerintem sudocremmel kentem, vagy a gyógyszertári testápolójával, amit egyébként a kicsit szárazabb bőrére írt a doki korábban...


Szóval először is száműzd az olajat és a hintőport, és utána hámosítsd vissza neki a kis bőrét, valamilyen krémmel, biztos van otthon valami, és nem lesz gond...

2014. ápr. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
eddig nekünk sem volt semmi gond miota a védönö tanácsára hintöporozom azota van igy....van itthon sudocream meg boraxos popsi kenöcsit meg probálom azzal :) köszi nektek a jó tanácokat
2014. ápr. 12. 12:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!