Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gond ha a kisfiam egyáltalán...

Gond ha a kisfiam egyáltalán nem akarja magát még csak felhúzni sem ülésbe? Most 6,5 hónapos.

Figyelt kérdés
Forog mindkét irányba, kúszik nagyon ügyesen. De sehol nem próbálja magát ülésbe húzni, ha mi felhúzzuk, akkor tartja magát, de egyedül eldől. Egy ismerősömnek ugyanekkora babája van, ő azt mondta, hogy a védőnőnk (közös) azt javasolta nekik, hogy tegyék kompba, illetve ültessék naponta kb. fél órát 4 hónapos korától, hogy ráérezzen az ízére, mert a legfontosabb mozgásformák az ülés, állás, járás, felnőttként is erre van szükség és fél évesen már tudniuk kell ülni a babáknak. Az ő babájuk nem forog, és nem kúszik, viszont kiságyban már felhúzza magát ülésbe, de eldől, az ismerősöm szerint védőnőnk azt mondta ez így nem jó, mert már stabilan ülnie kellene, és ez fontos mert nem kúszunk, mászunk felnőttként sem. Most elbizonytalanodtam, mi soha nem ültettük a fiúnkat, mert úgy tudtuk, hogy ártalmas. Etetőszékben is döntve van a háttámla, babakocsiban is még vízszintesen van, nem sportkocsiban. A védőnőnk nekünk semmi ilyet nem mondott, csak annyit, hogy fél éves korig forogni kell tudniuk a babáknak. Jövő héten megyünk hozzá, rákérdezek, de most elkezdtem félni, mert a fiúnk tényleg semmi hajlandóságot nem mutat az ülésre.
2014. ápr. 12. 15:43
 1/7 anonim ***** válasza:
A lányunk majdnem 11 hónapos volt, amikor felült és semmi baja. Egyébként sem értem mi az, hogy felhúzni magát. A babák általában mászásból ülnek ki, sőt van amelyik állásból ül le, de tuti nem hasizomból és nem kézzel húzzák fel magukat. Egy 6 és fél hónapos babának csak a forgást kell tudnia. Ültetni pedig tilos a babát, amíg nem tud magától felülni.
2014. ápr. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

a komp csak árt (elég durva volt a védőnőtől ez a kijelentés azért) :)

ültetni addig nem szabad a babát sehol és sehogy, amíg magától nem ül, mert nem tesz jót a gerincének.


fél éves koráig forognia kell ide-oda, és hasról hátra, de kb. ennyi.

a fiam öt hónapos, esze ágában nincs ülni, csak felhúzza magát, ha a kezünkbe kapaszkodhat, de csak pillanatokra hagyjuk így, utána fektetjük is vissza. Majd ül, ha szeretne, nem verseny ez :)

2014. ápr. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

ja, azt kihagytam, hogy mi azért "ültetjük", mert az izmai kicsit kötöttebbek voltak, és ez egy tornagyakorlat a babának.

De ott sem mondták, hogy már ülnie kellene, sőt :)

2014. ápr. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ne
2014. ápr. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Bocsi, az a Ne én vagyok. Nem kell még ennyi idősen önállóan ülnie. Jól csináljátok, amíg nem elég erősek a törzs izmai az önálló üléshez, addig az ültetés csak kárt okoz a gerincében. Nem akarok rosszmájú lenni, de az a védőnő mikor szerezte meg tudását? Az 1800-as években? Elég nagy butaságokat mond. Jelen pillanatban a csecsemőkori mozgásban a forgás, kúszás, mászás a megfelelő sorrend. Ezek mellett, vagy után jöhet az ülés, vagy állás, de ezek nélkülözhetetlenek az agyi fejlődéshez. A kompot ma már kifejezetten károsnak ítélik meg.
2014. ápr. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én nem értem, hogy mondhatott ilyeneket a védőnő, nekünk soha semmi ilyet nem mondott. Sőt még arra is figyelmeztetett, hogy hordozóban ne legyen túl sokat, mert a legjobb a vízszintes felület, így nem tudom, hogyan mondhatott ilyeneket, de jövő héten rákérdezek kerek-perec.

2014. ápr. 12. 18:50
 7/7 A kérdező kommentje:

Jah és nekünk azt javasolta, hogy rendezzünk be játszószőnyeget a földön a fiúnknak, hogy ott kedvére gyakorolhassa a forgást, kúszást.

Tudathasadása lehet?

2014. ápr. 12. 18:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!