Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon nagy evő babák szülei,...

Nagyon nagy evő babák szülei, nem ugyanolyan rossz ez, mint a másik véglet?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 12. 21:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem nem. Picinek nagyon sokat evett, 1-2 hósan 180ml-ket 3-4 óránként, az étvágya 15 hós koráig megmaradt. Most 3.5 éves, semmit nem eszik meg szinte. Ez sokkal rosszabb.
2014. ápr. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hosszú távon egyik sem jó. Ha csak időszakosan többet vagy kevesebbet eszik, az nem gond. Nekem a fiam nagy evő volt picinek, és kis hurkagombóc volt, ez mára egyáltalán nem látszik. A lányom viszont hónapokon keresztül alig evett, nem is hízott, volt hogy fogyott is (2 hónaposan kezdődött) szóval engem ez rosszabbul érint.
2014. ápr. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A lányomnak az első pillanattól nem volt jó étvágya... Később se lett jobb és orvostól orvosig mászkáltunk mert nekem ne mondja senki azt,hogy egy 3,5 éves gyereknek egy pár virsli és fél rántott húsi elég egész napra.... mert neki elég volt.

A fiam....hát 2 évesen 5ször annyit eszik mint a nagyobb és nem is válogat.Öröm és boldogság :D

2014. ápr. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
16 hos a kislanyom, születése óta nagyon jó étvágyu, 3 honaposan már megduplazta a súlyát, fel évesen triplazott. Most 12.5 kg, 80 cm, kis duci, pedig egészségesen próbálom etkeztetni, sok gyümölcs zöldség. MMég most is jó étvágya van, bár elkezdett válogatni, de sok gyerek van a családban és ha hétvégente osszejovunk, akkor ugye a többi gyerek sokszor kap turorudit, tejszeletet, stb, és a kislányom, ha bármi ilyet Meglat, barmennyit képes belőle enni. És ugye duci típus, sokszor bujkalni kell annak aki eszik, mert hiába vacsorázott utána képes lenne bármilyen édességet megenni vagy bármi ilyet. És szokott kapni, hogy ne legyen az hogy tiltva van, de azert próbálok vigyázni :( szóval én csak ezt az oldalt ismetem, de inkább a nemeves lenne, mert egy gyerek mindig tudja mennyi kell neki hiába eszik keveset. De aki ducibb és sokszor enne, és nem engedhetem már neki, ez szerintem szörnyubb :(
2014. ápr. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ha egy gyerek túl sokat eszik az sokkal rosszabb mint ha (mások szerint) túl keveset enne.

Már babának nem számít, de a 3 és fél éves fiam valamiért sokkal többet enne, mint a többi gyerekem. Próbálom visszafogni, és figyelek arra mit eszik.

Ha egy gyerek túl sokat eszik akkor cukorbeteg lehet tőle, és még sok más bajhoz vezethet. Ha az átlagnál vékonyabb, de egészséges akkor csak a védőnő/ orvos/ anyós stb kárognak, de a gyereknek semmi baja nem lesz.

Az biztos hogy anyatejjel nem lehet túletetni, de amint mást is kap egy gyerek onnantól érdemes odafigyelni, mert a mai hozzáállás mellett (azért szerencsére sok kivétel van) hogy a gyereknek grammra pontos adagokat meg kell ennie, és kapkodni kell a hozzátáplálással, nagyon sok picinek egyenes kikövezett útja van a táplálkozási zavarokhoz és a túlsúlyhoz.

2014. ápr. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az én gyerekem a "legjobb" kombináció: válogatós nagyevő. Irdatlan mennyiségeket képes megenni szénhidrátból és némely tejtermékből, viszont a zöldséget, gyümölcsöt, húst nagyon munkás bevinnem.
2014. ápr. 13. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hm, ez egy jó kérdés. A fiam, mint aki érezte, hogy 37. héten született, és kissé le van maradva súlyban (3100g, és 51cm volt)szinte első perctől kezdve zabált. Neki tök mindegy mi volt az, és milyen forrásból jött. Tejcsi minimális volt, a cici után rávert másfél adagnyi tápszert. Ugyanúgy zabálta a tejpépeket, az üveges kajákat, főtt ételeket. Sosem volt válogatós. A súlya is ennek megfelelően állandóan nagy volt. Emiatt macerált a védőnő (már amikor méltóztatott félévente megnézni minket), cinikusan vigyorgott a háziorvos. Szinte bűntudatom volt. De higgyétek el, jó volt nézni, ahogy evett, jóízűen, nem könyörögtem neki órákat. Ismerősök mindig irigykedtek, mert bezzeg az övék...

Biztos vagyok benne, hogy a felmerül betegségeket is azért győztük le pikk-pakk, mert jó kondiban volt. 2-szer volt campilos, egyszer kórházban is voltunk miatta. A legjókedvűbb, vidám fosós gyerek volt az osztályon, aki még ott is hízott.

Most 27 hónapos, 104-es ruhákat hord, 26-os lába van, és 18,7 kg. Szemmel láthatóan megállt a zabálás, a hízás. Ha látnátok, nem egy behízott szemű kismalac. Magas, nyúlánk, csak éppen stabil lábakon:)

A rossz része inkább az időnként felmerülő hülye beszólásoktól volt, meg a gúnyos fikázásoktól. Na, de azokat elküldtem melegebb helyre.

2014. ápr. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A lányunk születésétől tápszeres baba. A kórházban, 2 naposan 170 ml(!!!) tápszert ivott, onnantól ez volt az adagja, naponta 6x... A férjem orvos, ő is nyugtatgatott, a kollégái-barátaink is, sokszor beszéltünk erről, azon az állásponton voltak, hogy nagyjából egy éves korig nem jelent ez gondot, és többnyire onnantól úgyis esik a lelkesedés. Tényleg iszonyú sokat evett, és bármit gyakorlatilag, emellett a világ legbékésebb, legnyugodtabb babája volt, az éjjeleket már a kórházban átaludta, és nem vicc: gyakorlatilag SOHA nem sírt.


Nos, nálunk nem esett vissza az étvágy, így mi nagyon figyelünk, hogy mit egyen. Az előző hetekben egyszer leírtam, hogy mit fogyasztunk, nagyon durván lepontoztak érte, nem írom le megint. Egészségesen és nagyon kiegyensúlyozottan táplálkozó, magas és kifejezetten "slankos" a kislányunk, aki 6 hónaposan 10 kg volt, most 12,3 kg és 93 cm, 24 hónapos... Kb. 12-13 hónapos korától figyelünk, szoktatjuk, irányítjuk az alakuló étkezési szokásait, reméljük, hogy jól, bölcsit is aszerint választottunk, hogy ne a szokásos ételek legyenek lehetőleg. Tudatosnak kell lenni, és minden oké lesz szerintem.

2014. ápr. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A lenezes a legrosszabb. Lanyom 17 honapos 16 kilo vmennyi, 90 cm. Az emberek fele azt hiszi minden szarral tomom, a masik (alt. ismeretlenek) idosebbnek nezik es azt hiszik ertelmileg "lassu". Es az egyensulyozas se jo, mert nem akarom plusz edesseggel "tomni", de azt se akarom, ami egyik baratnommel tortent. O soha nem kapott edesseget gyerekkoraban, es ahogy egyetemre kezdett jarni, kikerult a szulok "hatalma" alol, csak edesseget evett, mert vegre megtehette.
2014. ápr. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!